Portalas tv3.lt primena rašęs, kad dar praėjusią savaitę dėl „Sodros“ sistemos sutrikimo gydytojai negalėjo išduoti nedarbingumo lapelių.
Panašūs skundai kartojasi ir šią savaitę – šeimos gydytojai dar pirmadienį vakarop vienas po kito dalinosi įspėjimais, kad „Sodra“ vėl neveikia. Vieni teigė, kad sistema ilgai visai neveikė, kiti – kad veikė su pertraukomis.
Savo ruožtu „Sodros“ komunikacijos vedėja Lina Lankauskaitė portalą tv3.lt tikino, kad jokių techninių sutrikimų vakar nebuvo užfiksuota. Tačiau ji patvirtino, kad apkrova buvo didžiulė.
„Buvo išdavinėjama labai daug nedarbingumo pažymėjimų. Bet jie judėjo, buvo išduodami ir 21, ir 22 valandą vakare. Tačiau techninių sutrikimų nematome, taigi tokiu atveju reikėtų žinoti konkretų atvejį, nes gali būti gal ir gydymo įstaigoje su sistemomis“, – komentavo ji.
„Lūžta“ beveik kasdien
Lietuvos šeimos gydytojų profesinės sąjungos valdybos narė Tomas Kundrotė konstatavo, kad sistema „lūžta“ beveik kasdien.
„Nedarbingumų kalnai, nieko neišduodi, lauki, kol atsigaus sistema, tada puoli išdavinėti, tada vėl lūžta.... Tai arba spėji, arba nespėji – bandai po darbo valandų, prieš naktį ir panašiai, kada tikiesi, kad sistemos apkrova sumažės“, – komentavo ji.
Gydytoja pažymėjo, kad nepasirašius nedarbingumo iki 00:00, „biuleteniai“, kurie liko nepasirašyti, pasinaikina.
„Tada trukt už vadžių ir vėl iš pradžių... Šeimos gydytojai dirba jau paromis, be poilsio“, – apmaudo neslėpė T. Kundrotė.
Tenka milžiniškas krūvis
Portalas tv3.lt primena, kad šeimos gydytojai padidėjusį pacientų srautą jaučia jau nuo sausio pradžios, kada pradėjo įsibėgėti omikron banga. Kaip pasakojo Lietuvos šeimos gydytojų profesinės sąjungos pirmininkas Eimantas Brazaitis, dėl to daliai gyventojų planinių paslaugų gali tekti palaukti ilgiau arba rizikuoti būti konsultuojamam ant perdegimo ribos balansuojančio specialisto.
O realybė tokia, kad šeimos gydytojams per dieną tenka priimti ir 50–60 pacientų.
„Tai reikia suprasti, koks tai krūvis. Tegu pabando kas nors iš savo telefonų knygos perskambinti 50 žmonių ir net tik su jais pakalbėti buitinėmis temomis, bet tu turi kiekvieną skundą, simptomą dėmesingai sužiūrėti, surašyti į sistemą, kuri neveikia, užtvirtinti parašu, kurio vėlgi neleidžia sistema padaryti“, – kasdienio darbo realijas komentavo šeimos gydytojas.
Per praėjusią nustatyti 8662 nauji COVID-19 atvejai, 12 žmonių mirė, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų nuosekliai auga ir siekia 4043,5 atvejo. Tokio aukšto rodiklio per pandemiją fiksuota dar nebuvo. Tuo metu septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat didėja ir siekia 41,4 procento.