M. Mosley, gydytojas, TV laidų apie sveikatą svečias, jau nuo devintojo dešimtmečio teikiantis patarimus visuomenės sveikatos temomis, tvirtina, kad kasdienės jėgos treniruotės su svarmenimis gali būti labai naudingos – nuo medžiagų apykaitos gerinimo iki smegenų veiklos stiprinimo.
Yra net įrodymų, kad treniruotės su svarmenimis gali padėti gyventi ilgiau, tuo pačiu sulėtindamos kai kuriuos neigiamus senėjimo proceso padarinius, rašo mirror.co.uk.
Pasidalino paprastais pratimais
Pasak gydytojo M. Mosley, darydami šiuos pratimus vos kelias minutes per dieną galėsite mėgautis nepaprasta nauda sveikatai bei ilgesniu gyvenimu.
„Amerikiečių tyrimas parodė, kad raumenų masė yra vienas stipriausių ilgaamžiškumo prognozių, netgi daugiau nei svoris ar kūno masės indeksas, – klausytojams pasakojo gydytojas neseniai pasirodžiusioje BBC Sounds tinklalaidėje „Just One Thing“ .
– Mokslininkai dešimtmetį stebėjo 3600 vyrų ir moterų, vyresnių nei 50 metų, ir nustatė, kad tiems, kurių didesnė raumenų masė, gresia mažesnė mirties nuo visų priežasčių rizika.“
M. Mosley, teikdamas patarimus vienai sveikata susirūpinusiai tinklalaidės klausytojai, pasiūlė tris paprastus pratimus, kuriuos ji galėtų atlikti naudodama kasdienius buities daiktus. Jis patarė šiuos pratimus atlikti po tris kartus kasdien, pakartojant tą patį pratimą 10 kartų:
1. Per alkūnes rankas lenkiame aukštyn, naudodami didelį pieno butelį kaip svarmenį.
2. Pratimai blauzdų stiprinimui – atsistojame ant aukštesnės vietos krašto ir laikydamiesi rankomis už turėklo, pasistiebiame kuo aukščiau ant kojų pirštų bei kuo žemiau nuleidžiame kulnus.
3. Pritūpimai naudojant svarmenis, pvz., kuprinę su knygomis.
Gydytojas pridūrė: „Jėgos treniruotės netgi gali pakeisti senėjimą ląstelių lygmeniu. Viename nedideliame, bet įspūdingame tyrime mokslininkai paprašė 14 vyresnio amžiaus žmonių šešis mėnesius atlikti jėgos treniruotes du kartus per savaitę, o tada palygino jų raumenis su jaunesnių suaugusiųjų raumenimis.
Tyrėjai pažvelgė į raumenų ląstelių dalis, kurios generuoja energiją, t.y. mitochondrijas. Paprastai jos mažėja su amžiumi, bet vyresni suaugusieji, kurie darė jėgos treniruotes, padidino mitochondrijų lygį – jis buvo toks pats, kaip jaunesnių vyrų ir moterų.“