• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) gydymo įstaigas nori įpareigoti Išankstinėje pacientų registracijos informacinėje sistemoje (IPR IS) skelbti ne mažiau kaip keturių mėnesių visų medikų darbo grafikus.  

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) gydymo įstaigas nori įpareigoti Išankstinėje pacientų registracijos informacinėje sistemoje (IPR IS) skelbti ne mažiau kaip keturių mėnesių visų medikų darbo grafikus.  

REKLAMA

Ministerija sako, kad tvarka galiotų visoms sveikatos priežiūros įstaigoms, kurios teiks Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF“ lėšomis apmokamas paslaugas. 

SAM teigimu, šiuo pakeitimu siekiama atverti pacientams daugiau laisvų laikų ir tokiu būdu sudaryti jiems palankesnes sąlygas registruotis pas gydytoją. 

„Tikimasi, kad įpareigojimas nuo einamojo mėnesio 25 dienos skelbti ne mažiau kaip keturių mėnesių visų asmens sveikatos priežiūros specialistų darbo grafikus paskatins aktyvesnį IPR IS naudojimą, sumažins laukimo eiles ir suteiks pacientui didesnį konsultacijų laikų pasirinkimą bei galimybę geriau planuoti savo vizitus pas gydytojus“, – sakoma BNS atsiųstame ministerijos komentare. 

SAM teigimu, nesant laisvų laikų, gyventojai, norintys patekti pas gydytojus, bus registruojami į IPR IS sudaromą laukiančiųjų sąrašą, o tai leis pacientams stebėti savo laukimo eilę. 

REKLAMA
REKLAMA

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Orinta Leiputė BNS teigė, kad naujai tvarkai efektyviai funkcionuoti neleis tai, kad ne visos privačios ir iš biudžeto finansuojamos gydymo įstaigos, gaunančios už paslaugas finansavimą iš Ligonių kasų, deklaruoja IPR IS priėmimų pas medikus grafikus. 

REKLAMA

„IPR IS naudojimosi dalis – 38,4 proc. pirminės sveikatos priežiūros įstaigų – tiek jų deklaruoja vizitus – laisvus laikus pas medikus, ligoninės – 72,7 proc.“, – BNS tvirtino O. Leiputė.   

Pasak jos, Seime bandyta įpareigoti gydymo įstaigas IPR IS „švieslentėje“ pateikti laisvus laikus pas gydytojus, bet tam nepritarta mažoms gydymo įstaigoms teigiant, kad jos neturi lėšų šiai sistemai palaikyti.  

REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, O. Leiputės teigimu, galimybė žmogui registruotis ilgesnį laiką pas medikus yra geras pasiūlymas.

„Jam nebereikės kiekvieną mėnesį skambinėti, kad gautų vietą ar talonėlį. Aišku, keturis mėnesius laukti yra prastai“, – BNS teigė parlamentarė. 

Gydytojų profsąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas tokį ministerijos siūlymą vertina skeptiškai. 

„Kas pasikeis? Niekas. Gal tada pusmečiui registruokime?“ – svarstė medikas.   

Pasak jo, pacientams bus ir naudinga, nes užsiregistruos ir lauks, ir nenaudinga, nes per ilgas laukimo laikotarpis, žmogus gali pamiršti vizitą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pats žmogus nežino, kas bus po tų keturių mėnesių. Bet ir naudinga... Jeigu tai planinis vizitas (pas gydytoją – BNS). Jis (pacientas – BNS) žino tą dieną ir turėtų tą dieną atvykti. Bet nėra visiškos garantijos, kad jis ir atvyks, nes jam pasikeitė planai, pavyzdžiui“, – kalbėjo L. Labanauskas. 

Jis apgailestavo, kad devyni iš dešimties priminimą apie vizitą gavusių žmonių paprastai nepraneša gydymo įtaigai, kad neatvyks. 

REKLAMA

L. Labanausko teigimu, nauja tvarka apsunkintų gydymo įstaigos registratūros darbą, kai registratorės skambina ir klausia pacientų, ar atvyks sutartu metu, o jeigu paaiškėja, kad nebus, ieško kito paciento, kuris galėtų atvykti.    

Dabar skelbiamas ne mažiau kaip trijų mėnesių paslaugų teikimo grafikas, jeigu mediko darbo grafikas pastovus, o jeigu nepastovus – ne mažiau kaip vieno mėnesio. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų