Šios prognozės siejamos su dabar daugelyje Europos šalių dominuojančia A tipo gripo viruso cirkuliacija: A tipo gripo virusas sudaro (71 proc.), o B tipo virusas trečdalį (29 proc.) šį gripo sezoną cirkuliuojančių virusų.
Pasak Europos ligų prevencijos ir kontrolės ir centro, kol kas Europos regione nėra stebimas padidėjęs mirtingumas dėl gripo, tačiau vertinant ankstesnius gripo sezonus, kai dominavo A tipo (H3N2) gripo virusas, buvo stebėtos sunkios komplikacijos tarp 60 metų ir vyresnių žmonių.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, skiepai nuo gripo yra vienintelė ir veiksmingiausia gripo infekcijos prevencijos priemonė, kuria siekiama apsaugoti visuomenę nuo sunkių gripo formų, hospitalizacijos, komplikacijų ir mirties.
"Gripo virusams būdinga dažna antigeninė kaita ir dėl šios viruso savybės skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais", - pažymėjo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius, profesorius, medicinos mokslų daktaras Saulius Čaplinskas.
Pasak jo, dažniausios gripo komplikacijos yra plaučių uždegimas, todėl kartu su gripo skiepu rekomenduotina pasiskiepyti ir nuo pneumokokinės infekcijos, kuri viena dažniausių gripo komplikacijų.
Skiepytis nuo gripo nevėlu, nes ilgametės ULAC stebėsenos duomenimis, aukščiausi sergamumo gripu rodikliai registruojami sausio pabaigoje ir vasario mėnesį.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro stebėsenos duomenimis, šį gripo sezoną nuo gripo pasiskiepijo daugiau nėščiųjų, sveikatos priežiūros darbuotojų bei 65 m. ir vyresnių asmenų, lyginat su praeito sezono duomenimis. ULAC primena, kad šiems rizikos grupių asmenims rekomenduojama skiepytis kiekvieną gripo sezoną.
Jie skiepijami nemokamai (valstybės lėšomis):
65 m. ir vyresniems asmenims
nėščiosioms
asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose
asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais
sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams