Gian Luca pasiteiravo, kodėl Ladas pasirinko auginti avis, ūkininkas nuoširdžiai atsako, kad šį pasirinkimą lėmė tai, kad jis bijo karvių. Tačiau dabar jis augina 4 veislių avis, kurių turi apie 500 gyvulių.
Ūkininkas atskleidžia, kad Lietuvoje avių vilnos pardavinėti neapsimoka, nes paprasčiausiai to nereikia mūsų rinkai. Pagrindinis šio ūkio produktas – šviežia mėsa.
Būtent iš šios mėsos Gian Luca ir gamino tikrų tikriausią plovą.
Paruošti plovą Gian Lucai padėjo geras draugas Pavelas Kolesnikas, kuris specializuojasi plovo gamyboje. Kartu jie paruošė tradicinį plovą kazane su aviena. „Viską, ką žinau apie plovą, esu išmokęs iš jo“, – sakė virtuvės šefas ir pripažino, kad būtent plovas juos su Pavelu ir suvedė.
„Tikriausiai nuo gimimo myliu maistą, o vėliau draugai pradėjo manęs prašyti, kad pagaminčiau jiems šašlykus ar kitą maistą. Tuo laiku dirbau logistikoje, bet nusprendžiau, kad noriu daryti, kas man tikrai patinka. Pradėjau nuo sriubos gamybos kazane, o vėliau viskas taip ir užsivedė“, – pasakojo Pavelas.
Šiam tradiciniam tobulo skonio plovui prireikė net trijų rūšių aliejaus – saulėgrąžų, medvilnės ir linų sėmenų.
„Iš pradžių įkaitiname kazaną, tada pilame aliejų ir kaitiname jį iki pirmo balto dūmelio. Turėtų būti taip: baltas – mėlynas – juodas. Tai yra ta tinkama temperatūra, kai reikia mesti mėsą. Po mėsos apkepimo dėsime svogūnus.
Viena iš pagrindinių taisyklių, susijusių su svogūnais, yra ta, kad jų turi būti 10 proc. nuo mėsos kiekio. Kepant svogūnus, jie karamelizuojasi ir duoda saldumą, o kartu – ir lipnumą. Tuomet mūsų ryžiai neišeis birūs“, – pirmąsias plovo ruošos paslaptis atskleidė Pavelas.
O kaip pasirinkti idealiai jūsų plovui tinkančius ryžius? Pasirodo, kad svarbus juose esantis krakmolo kiekis. Tad plovui reikėtų naudoti tuos, kuriuose yra kuo mažiau krakmolo. Tačiau ir čia dar ne viskas… Net radus tobulus ryžius, Pavelas rekomenduoja su jais pagaminti bent 30 plovų – tuomet tikrai žinosite, kaip su jais elgtis geriausiai.
Apkepus svogūnus, reikėtų suberti prieskonius – specialų jų miksą bei druską. Pavelas atskleidė, kad vienam kilogramui mėsos reikėtų apie 10 gramų druskos.
Ruošiant plovą, ne ką mažiau svarbus yra ir sliuoksniavimas. Pirmiausiai sudedamos morkos, tuomet – kuminas, nuluptas česnakas, avinžirniai, raugerškio uogos, o ant viršaus – čili pipiras ir cidonija. Nepamirškite verdančio vandens – jį įpylus, patiekalą užverkite kazano dangčiu ir palikti dar 25 minutėms. Galiausiai sudedami ryžiai ir netikėtas, saldus ingredientas – razinos.
Gian Luca taip pat pademonstravo, kaip pasigaminti puikius padažus-marinatus avienai. Jiems prireiks petražolių, citrinos, česnako, mėtos ir čili pipirų.
Pirmajam reikės vos kelių produktų. Pirmiausiai į indą sudedami mėtos lapeliai, čili pipirai, citrinos sultys, kurios padeda neutralizuoti kvapus. Tuomet įpilame alyvuogių aliejaus, nepamirškite pagal skonį įdėti ir druskos bei pipirų, o tada sutriname viską trintuvu.
Antrajam reikės petražolių, česnako, citrinos sulčių, alyvuogių aliejaus, pipirų ir druskos, o tada viską sutrinkite. Šis padažas bus dar tirštesnis, bet puikiai tiks prie ėriuko.