Anuomet keliomis valandomis šokdavome iš lovos – tuo visos pagirios ir baigdavosi, o dabar tenka dvi dienas praleisti ant sofos, galvojant, ar šį kartą jau mirsime. Tad kas darosi?
„Alcohol and Alcoholism Journal“ publikuotame straipsnyje ekspertai teigia, kad daugėjant atsakomybės už darbą ir šeimą neigiamo alkoholio poveikio mažėja. Jie sakė, kad pagirių sunkumą galima neblogai nuspėti pagal tai, ar jaučiatės apgirtę ir žinant savo ribas.
Ekspertai teigia: „Pagirių stiprumas mažėja su amžiumi, net jei vartojamas tik ribotas kiekis alkoholio. Lyties skirtumai buvo akivaizdžiausi jaunesnio amžiaus grupėje, bet vyresnių žmonių tarpe jie beveik išnyksta. Amžiaus ir pagirių stiprumo santykį labai aiškiai nulemia konkrečios intoksikacijos lygis. Taip pat gali būti svarbus jautrumas skausmui, kuris mažėja su amžiumi.“
Jaunesni žmonės alkoholio išgeria daugiau
Šio tyrimo rezultatams buvo naudojama alkoholio vartotojų iš Nyderlandų apklausa. Iš 761 tyrimo dalyvių, 61 buvo moteriškos lyties, jų amžius buvo nuo 18 iki 94 metų. Paaiškėjo, kad jaunesni žmonės alkoholio išgeria daugiau. Taip pat ir vyrai vidutiniškai geria daugiau, nei moterys, rašoma dailystar.co.uk.
Ekspertai vertino tyrimo dalyvių gausiausio gėrimo per pastaruosius du mėnesius duomenis. Apklausos dalyvių buvo teiraujamasi apie jų alkoholio vartojimą nuo 2020 metų sausio iki kovo mėnesio.
Tyrėjai sakė: „Šiuo laikotarpiu koronaviruso pandemijos ribojimų dar nebuvo, barai klubai veikė, kaip įprastai, todėl tai negalėjo paveikti tyrimo rezultatų.“
Tyrimas buvo atliktas Utrechto universitete.
Didžiosios Britanijos sveikatos tarnyba rekomenduoja per savaitę nevartoti daugiau nei 14 alkoholio vienetų. Tačiau jei sunkiai sekasi riboti savo suvartojamo alkoholio kiekį, susisiekite su savo šeimos gydytoju ir kreipkitės pagalbos ir patarimo.