Pranešama, kad kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkurse nedalyvaus Juodkalnija ir Šiaurės Makedonija. Teigiama, kad tokį sprendimą šalys priėmė dėl to, kad dalyvavimas konkurse joms yra per brangus.
Kiekvieną kartą, norint dalyvauti konkurse, kiekvienos šalies transliuotojai privalo sumokėti tam tikrą mokesti, kuris priklauso nuo šalies dydžio.
Pranešama, kad kai kurioms šalims šis mokestis pabrango, nes tenka susimokėti už tai, jog konkurse nebegali dalyvauti Rusija, kuri kiekvienais metais įnešdavo didelę sumą į bendrą biudžetą ir buvo viena iš šalių, kuri daugiausiai prisideda prie konkurso finansavimo.
Primename, kad konkurse Rusijai buvo uždrausta dalyvauti po to, kai ši pradėjo plataus masto karą Ukrainoje, rašoma bbc.com.
Šalys pateikė savo paaiškinimą
„Be didelių kaštų registracijos mokesčiams, o taip pat ir viešnagės Didžiojoje Britanijoje – susidūrėme ir su rėmėjų susidomėjimo stoka, todėl nutarėme esamus išteklius nukreipti esamų ir planuojamų nacionalinių projektų finansavimui“, – teigia Juodkalnijos visuomeninis transliuotojas RTCG.
Šiaurės Makedonijos nacionalinio transliuotojo MRT atstovai teigė, kad „padidėjęs registracijos mokestis už dalyvavimą“, o taip pat ir energetikos krizė Šiaurės Makedonijoje privertė juos priimti tokį nemalonų sprendimą.
Bendra, visų dalyvaujančių transliuotojų dalyvavimo kaina paprastai sudaro apie 5 mln. svarų sterlingų, tačiau kiek tiksliai moka kiekviena šalis, viešai neskelbiama.
Tikimasi, kad BBC teks sumokėti nuo 8 iki 17 mln. svarų sterlingų, kad 2023 m. gegužės mėn. Ukrainos vardu būtų surengtas renginys Liverpulyje.