• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujienų portalas tv3.lt pristato naują tinklalaidę „Sveikatos DNR“, kurioje kiekvieną pirmadienį studijoje kalbėsimės apie sveikatą ir ligas.

Naujienų portalas tv3.lt pristato naują tinklalaidę „Sveikatos DNR“, kurioje kiekvieną pirmadienį studijoje kalbėsimės apie sveikatą ir ligas.

REKLAMA

Kaip jas įveikti? Kaip gyventi su liga? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymus pateiks patys geriausi specialistai, medikai ir ekspertai.

Pirmojoje tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės apie infarktą. Ar įmanoma užkirsti kelią staigiai mirčiai ir kaip gyventi po artimojo, kurį pakirto infarktas, mirties?

Studijoje vieši profesorius, kardiologas docentas Pranas Šerpytis ir garsi televizijos bei teatro aktorė Emilija Latėnaitė.

Netektys stipriai sukrečia

Būtent E. Latėnaitė prieš kelerius metus išgyveno savo dėdės Fausto Latėno mirtį. Garsus režisierius mirė netikėtai, ištiktas infarkto. Netrukus Emiliją itin paveikė ir dar kelios netektys, kai anapilin iškeliavo visai jauni bičiuliai, kolegos. Priežastis ta pati – infarktas ir staiga sustojusi plakti širdis.

Kaip studijoje sakė pašnekovė, viskas įvyko taip staigiai, kad buvo sunku suprasti. „Mirtis visada ištinka netikėtai, per anksti. Mane tai išmušė, sumuistė. Nesupratau, kaip gali taip širdis imti ir sustoti plakusi.“

REKLAMA
REKLAMA

Infarkto galima išvengti

Savo ruožtu kardiologas Pranas Šerpytis tinklalaidėje kalbėjo apie tai, kad tikrai yra būdų nutolinti infarkto riziką ir tuo pačiu pagerinti gyvenimo kokybę. „Infarkto galima išvengti, tačiau, deja, yra atvejų, kurių net mokslas negali paaiškinti. Nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta 52 procentai žmonių.

REKLAMA

Pagrindinėmis priežastimis įvardinčiau šias: genetika, padidėjęs kraujospūdis bei cholesterolio kiekis kraujyje. Akcentuočiau ir padidėjusį stresą bei netinkamą mitybą.“

Apie tai, kaip jautėsi Emilija Latėnaitė, netekusi dėdės, ir kodėl infarktas vis dažniau pakerta jaunus žmones, žiūrėkite šioje tinklalaidėje:

Laidą „Sveikatos DNR“ galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube:

Apie ką kalbėjomės:

00:00 – 01:16 temos ir pašnekovų pristatymas

01:16 – 02:20 ar įmanoma išvengti staigaus infarkto?

02:20 – 05:49 profeosrius apie infarkto priežastis

05:50 – 06:45 Emilija Latėnaitė prisiminė, kaip mirė jos dėdė Faustas Latėnas

06:45 – 10:05 profesorius: infarktas ištinka veržlias asmenybes

10:06 – 14:05 šie įpročiai gerina gyvenimo kokybę

14:05 – 16:15 širdies ligos jaunėja

16:15 – 17:25 mirtis išryškina mūsų trapumą

17:25 – 23:35 patarimai, kurie padės jaustis sveikiems

23:35 – 27:58 reikia mokėti priimti liūdesį

28:00 – 35:01 Emilija Latėnaitė apie darbą teatre

35:01 – 35:19 atsisveikinimas

Laidą „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt, platformoje TV3 Play ir TV3 televizijos „YouTube“ kanale.

Petys už laisvę padėjo manau?! Trombai susidarė ir infarktai nuo ,,marmalų"ir t.t
Priežastis aiški ,jeigu žmogus skiepytas ,vadinasi skiepų pasekmės.Buvo kalbama kad vakcinos nuo covido tirština kraują ir atsiranda krešulių ,kurie užkemša kraujagysles ir ištinka staigi mirtis.Ne vienas mirė ir žmonės krenta kaip rudenį lapai.Kodel nerašo ar buvo skiepytas tas kuris mirė .Bijo matomai ,nes sukils žmonės ir pareikalaus is sveikatos ministro kompensacijų ,jis agitavo ir visokiais baudžiamais veiksmais žmonės veikė.Dulki teks atsakysi ,manau nereikes daug laiko paviešinti šitą pasaulinį nusikaltimą prieš pasaulio žmones.
Svarbu, kad isgyveno, visi kiti išmursta cia ir dabar. Kiek galima malti ta pati s metai is metu?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų