„Tai buvo labai sunki trauminė patirtis“, – sako Kaydenas. – „Didžioji dalis jos vyko gimdymų aplinkos viduje, su medicinos profesionalais. Buvo daugybė klausimų apie mano tapatybę, daug klaidingų lyties nustatymų. Man daug kartu sakė, kad neturėčiau būti tose vietose, kuriose lankiausi ieškodamas pagalbos, nes esu vyras, o šiose erdvėse lankosi tik moterys.“
Moteriškų reprodukcinių organų jis iki šiol neatsisakė
Kaydenas tranziciją pradėjo 2009, bet moteriškų reprodukcinių organų jis iki šiol neatsisakė. 2013 metų kovo mėnesį jam buvo atlikta mastektomija – krūtų pašalinimas, todėl reikėjo trumpam nustoti vartoti testosteroną. Per šį laiką Kaydenas netikėtai sužinojo, kad jau penktą mėnesį laukiasi pirmojo vaiko, kuris gimė 2014 metais. Praėjusių metų sausį Kaydenas ir vėl pastojo – antrojo vaikelio laukėsi su savo draugu Dominique, rašo metro.co.uk
Jis sako, kad jam pasisekė, nes daugumai žmonių jo nėščiojo pilvukas atrodė tiesiog kaip riebalų sankaupa ant pilvo, būdinga vyrams, todėl nuolat kęsti smerkiančių žvilgsnių gatvėje nereikėjo.
„Man nereikėjo bijoti išeiti iš namų ir nerimauti, kad kas nors gali imti prieš mane smurtauti“, – sako jis. – „Žmonėms tiesiog atrodė, kad aš turiu alaus pilvuką.“
JAV atlikta Nacionalinė translyčių asmenų diskriminacijos apklausa parodė, kad 28% respondentų patyrė patyčias ir grasinimus medicinos įstaigose. 2% jų net teigė patyrę smurtą. 22% translyčių ir nebinarinių žmonių mieliau renkasi gimdyti namuose, o ne ligoninėje, bet dėl to jiems kyla didesnis pavojus.
Kaydenas labai domisi tuo, kaip būtų galima pagerinti vaisingumo ir nėštumo priežiūros paslaugas ir medicininę pagalbą translyčiams žmonėms. Dabar jis užsiima edukaciją apie besilaukiančius translyčius žmones ir net organizuoja dirbtuves šia tema.
Jis sako, kad labai reikėtų daugiau išteklių, skirtų nėštiems translyčiams žmonėms, į juos atsižvelgiančios kalbos vartojimo bei geresnės apsaugos tiems, kurie kreipiasi pagalbos į medikus. Taip pat svarbi ir pogimdyminė priežiūra. Kaydenui pasireiškė pogimdyminė depresija, po pirmojo vaiko gimimo jį lankė „labai realistiškos suicidinės mintys“.
„Kai sužinojau, kad ir vėl laukiuosi, mano pirma mintis buvo, kad nenoriu dar kartą išgyventi tokios situacijos“, – instagrame rašė jis.
Nuo mažumės negalėjo pakęsti savo krūtinės
Kaydenas anksčiau yra pasakojęs apie tai, kaip užaugo mergaite, ir kaip nuo mažumės negalėjo pakęsti savo krūtinės.
„Bet lytinių organų operacijos taip ir nepasidariau, nes ji brangiai kainuoja, dažnai pasitaiko komplikacijų ir dėl seksualinių dalykų gali atsirasti nejautra“, – sako jis. – „Jau 2007 metais žinojau, kad noriu pasikeisti lytį, bet nebuvo daug informacijos, nes lyties keitimas iš moteriškos į vyrišką vis dar buvo retas dalykas.“
Kaydenas sako, kad tuo metu identifikavosi kaip lesbietė, ir tuometinė jo mergina nepritarė jo lyties keitimui, bandė jį perkalbėti. Todėl lyties keitimo procesą jis pradėjo tik 2009 metais.