Kas dienomis rūpinasi vaikais? Ką garsenybės renkasi? Galbūt atideda karjerą dar ilgesniam laikui? Į šiuos klausimus atsako garsios Lietuvos mamos.
Darželis vaikams padeda socializuotis
Charizmatiškosios Indrės Stonkuvienės vyresnioji dukra Cecilija jau lanko darželį, o mažasis Pranciškus – saugomas auklės. Moteris sako, jog lankyti darželį vaikui būtina.
„Darželis – reikalingas kiekvienam vaikui kaip viena iš socializacijos priemonių. Vaikui reikia bendraamžių, kiek jis gali būti vien tik tarp suaugusiųjų“, – savo pasirinkimą aiškina televizijos laidų vedėja.
Aktorės dukra ugdymo įstaigą pradėjo lankyti būdama trejų metų, kai tiek Indrė, tiek Cecilija tam buvo pasiruošusios. Pasirinkti, į kokią įstaigą mergaitę leis, nebuvo sunku. Pasak moters, kur kas palankiau dukrą buvo leisti į privatų darželį, esantį šalia namų, kurį mažoji lanko visus metus.
„Darželio auklėtojos yra labai nuostabios: jos atkreipia dėmesį į kiekvieną vaiką, turi savas taisykles. Diena prasideda nuo rytinio ritualo, vėliau bendri pusryčiai, pokalbiai, mokyklėlė ir kiti užsiėmimai. Geras įvadas, gerai dienai“, – pasakodama džiaugiasi jauna mamytė.
Auklė – tai dar vienas šeimos narys
Savo jaunėlį sūnų Pranciškų Indrė augino pati daugiau nei metus. Būtinais atvejais jai, kaip ir auklėjant vyresnėlę, padėjo mama.
„Jau kelis mėnesius jį saugo auklytė. Kai ieškai auklės, ieškai ne tik žmogaus, prižiūrinčio tavo vaikus, bet ir naujo šeimos nario. Džiaugiuosi, kad atradome savo žmogų“, – sako I. Stonkuvienė.
Moteris nedvejoja tuo, ar tikrai leis Pranciškų į darželį. Tačiau dar laukia tinkamo momento. Anot I. Stonkuvienės, sunūs dar per mažas: žiemą jam bus dveji. Kadangi galimybės leidžia, jis dar gali pabūti su auklyte. Aktorės nuomone, į darželį mažylis galės eiti nuo dviejų su puse ar trejų metukų.
Susirasti auklę nebuvo lengva, nes tai nauja patirtis. Pasirinkti tinkamą žmogų Indrei padėjo motiniška nuojauta: „Iš tiesų, užtenka vien telefoninio pokalbio, o vėliau, jei susikalbi, susitinki į akis.“
Privatus darželis mus nuvylė
Dainininkės Natalijos Bunkės sūnus Kristupas taip pat lanko darželį, bet tik iki vasaros. Ilgųjų atostogų arba sezono metu, kai moteris vis dar dirba, savo atžalą patiki vaiko tėčiui Danieliui Bunkui arba seneliams.
Anksčiau Kristupas lankė privatų darželį, tačiau Natalijai įstaiga įspūdžio nepaliko. Nuo naujų mokslo metų pradžios berniukas keičia ugdymo įstaigą.
„Pereiname į valstybinį darželį. Man labai nepatiko Montessori sistema (red. past. vaikas dirba individualiai, be suaugusiojo nurodinėjimų)“, – užtikrintai sako žymi moteris.
Nors dabar vaikas lanko darželį, seniau jį prižiūrėjo auklė. Dainininkė pasakoja, jog auklę turėjo tik vieną, kuri dirbo du metus.
Moteris niekada nekėlė nesusipratimų, ją Natalijai atsiuntė agentūra.
„Agentūra atsako už žmogų, kurį siunčia. Mums iki šiol auklė yra draugė: mes susiskambiname, atvažiuoja į svečius. Kristupas ją prisimena. Ji kaip šeimos narys“, – pasakoja N. Bunkė.
Valstybinis darželis nėra prastesnis už privatų
Žymi pramogų pasaulio atstovė Karina Krysko-Skambinė savo vienturtį sūnų Majų užimtu metu pirmiausiai patiki tėvui Sauliui Skambinui.
„Žmonės, prižiūrintys Majuką, dažniausiai būna iš artimųjų rato. Labai padeda ir mano mama. Extra atvejams turime labai gerą auklytę“, – atvirai pasakoja garsi mama.
Nors vaiką saugo šeimos nariai, berniukas visus metus lanko darželį. Pradėjo nuo trejų metų, tuo džiaugiasi tiek mažasis, tiek tėveliai: „Majui darželyje labai patinka, nes ten yra daugybė užsiėmimų. Beje, visi trys mes lankome ir baseiną.“
Atlikėja pasakoja, jog kartais netgi geriau valstybinis darželis, į kurį ir eina vienturtis. „Privatus darželis labai daug kainuoja, o priežiūra ir vaikų veikla nesiskiria. Majus lanko menų darželį“, – aiškina jauna mamytė.
Anot K. Krysko-Skambinės, nors iš pradžių kitiems tėveliams buvo šiek tiek keista, visgi ugdymo įstaigoje su visais elgiamasi vienodai, o ir kitos šeimos priprato.
Tris pirmuosius Majaus gyvenimo metus Karina jį augino pati, kartais prašė mamos pagalbos. Žymi atlikėja retai kreipiasi į auklę, nors ji gyvena šalia: „Moterį mums pasiūlė draugai. Pats geriausias rodiklis – vaikas, kuriam auklė patinka ir jos labai laukia. Tačiau auklės paslaugų prireikia ne dažnai.“
Autorius: Viktorija Juškauskaitė.