• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš televizijos ekranų dingusi buvusi „TV pagalbos“ žvaigždė Deimantė Šmitė nesėdi sudėjusi rankų – motinystė moterį pastūmėjo į verslą ir visai neseniai Kaune duris atvėrė jos kartu su gera drauge Simona Valentinavičiene kuriamų drabužių studija.

15

Iš televizijos ekranų dingusi buvusi „TV pagalbos“ žvaigždė Deimantė Šmitė nesėdi sudėjusi rankų – motinystė moterį pastūmėjo į verslą ir visai neseniai Kaune duris atvėrė jos kartu su gera drauge Simona Valentinavičiene kuriamų drabužių studija.

REKLAMA

Drabužius draugės ir kolegės kuria jau kone ketverius metus. Įdomiausia, jog jų pasirinkta sritis toli gražu nėra dažna Lietuvoje – jos siūlo drabužius, pritaikytus žindančioms moterims. Kaip pasakoja D. Šmitė, būtent asmeninė patirtis ir pastūmėjo eiti į šią sritį.

„Labai panašiu laiku abi su drauge susilaukėme mažylių ir dažnai pajuokaudavom, kad tie Lietuvos kūrėjai, kurie nuspręs kurti drabužius, pritaikytus žindymui, garantuotai turės pasisekusią verslo idėją, nes tikrai rinkoje jautėm labai didelį trūkumą tokių drabužių“, – pirmuosius pasvarstymus prisimena pašnekovė.

Ėmėsi kurti drabužius žindančioms

Paūgėjus vaikams ir vis dar neatsiradus gamintojams, kurie koncentruotųsi į mamas ir tai, kad joms būtų patogu maitinti mažylius, kad ir kur bebūtų, jos pamanė, jog pačios gali imti ir užpildyti šią nišą, nors buvo įvairių minčių:

REKLAMA
REKLAMA

„Kažkada jau šiek tiek paauginusios mažylius supratom, kad turim laiko ir norim tą laiką kažkur realizuoti, pradėjome kurti idėjas verslui. Iš pradžių idėjos buvo kiek kitokios, bet irgi susijusios su motinyste ir galiausiai pasakėm, kad tiek laiko kalbam, jog drabužių žindymui trūksta, kodėl pačios to nedarom?“

REKLAMA

Taip gimė prekės ženklas „Canywhere“. Pradėjusios kurti drabužius, moterys koncentravosi į šventinę aprangą, sukneles, su kuriomis, kaip patikina Deimantė, maitinti vaiką krūtimi yra kone neįmanoma pilnai neišsirengus ir būtent dėl to mamos dažnai tampa socialiai neaktyvios, kuriam laikui kone visiškai nutraukia savo socialinį gyvenimą ir užsidaro namuose su mažyliais.

„Jos užsidaro namuose, nes išeiti kažkur, pavyzdžiui, šaltuoju sezonu, yra sudėtinga, nes jeigu mažylis pradės verkti, kaip jį reikės pamaitinti, kaip sudėtinga bus nusirengti. Pradžioje mintis buvo susikurti drabužius tiesiog sau, kad būtų patogu ir tada pamatėm, kad labai didelis poreikis yra ir kitoms mamoms, kad ne mes vienos susiduriam su ta problema“, – pradžią prisimena D. Šmitė.

REKLAMA
REKLAMA

Asortimentą plečia atsižvelgdamos į mamų norus

Deimantė su Simona – idėjos autorės. Jos kartu galvoje dėliojasi, kaip atrodys drabužis, kokius sprendimus priimti, kad jis būtų ne tik gražus, bet ir funkcionalus, o vėliau idėją įgyvendina siuvėja, kuri, kaip pasakoja moteris, yra tapusi komandos dalimi. 

„Turim nuostabią siuvėją, kuria labai pasitikim, labai smagu, kad mūsų ir jos požiūris į kokybę labai sutampa. Jau turbūt daugiau nei du metus su ja dirbam. Per laiką, kai pradedi kurti verslą, svarbiausia yra atsirinkti partnerius. Mes bandėme dirbti ir su siuvyklomis, ir su atskiromis siuvėjomis, dabar tiesiog apsistojom su viena siuvėja“, – atrasta siuvėja, kuria gali pasitikėti ir patikėti savo gaminius, džiaugiasi pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasiūlius savo drabužius ir kitoms mamoms, mamos išreiškė ne tik norą pasipuošti, bet ir jaustis patogiai namuose ar išeinant tiesiog pasivaikščioti į parką su vaiku. Taip siūlomas prekių asortimentas ėmė plėstis:

„Mamos, kurios jau įsitikino mūsų drabužių kokybe, pradėjo prašyti drabužių, kurie būtų daugiau tinkami kasdienai. Mūsų asortimente taip atsirado ir laisvalaikio kostiumai, ir džemperiai, ir marškinėliai – asortimentas vis platesnis.

REKLAMA

Mamos, kurios išbando, supranta, koks iš tikrųjų yra komfortas, kai, pavyzdžiui, dabar, kai yra šalta ir reikia mažylį pamaitinti vaikštant parke ar gamtoje, mamai reikėtų tikrai daug sluoksnių drabužių pasikelti, rizikuoti pačiai peršalti. Mes sukūrėm šiltus laisvalaikio kostiumus, su kuriais užtenka atsisegti užtrauktuką – ir mažylis patogiai pavalgo, ir mama nerizikuoja peršalti. Ir mamos gali būti žymiai aktyvesnės, žymiai daugiau kur leisti sau nukeliauti, pavyzdžiui, į gamtą ar kažkur susitikti su draugais.“

REKLAMA

Atvėrė drabužių studijos duris

Anksčiau verslas vystėsi tik internetu, tačiau vis tiek reikėjo vietos, kur drabužius laikyti, mat savuose namuose tai nebuvo itin patogu. O ir galvoje nuolat sukirbėdavo mintis, kad būtų smagu turėti vietą, kurioje klientės gali apsilankyti, pamatyti drabužius gyvai ir juos pasimatuoti.

„Kadangi mes esam dviese su kolege, dalį drabužių ji pas save turėdavo, dalį aš pas save, mes kas kartą, kai gaudavom užsakymą, nes dažnai moterys užsako ne vieną drabužį, o kelis, mes turim derintis ir dažnai pakalbėdavom, kad mums pirmiausia reikia vietos, kur mes galėtume tuos drabužius laikyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labai dažnai sulaukdavom iš klienčių klausimo, ar yra kur ateiti tuos drabužius pasimatuoti, kadangi susilaukusios mažylio mamos formos pasikeičia ir ji pasimeta, kuris modelis ar dydis jai dabar būtų tinkamas“, – pasakojo moteris.

Atidaryti fizinę parduotuvę Deimantė su drauge nerizikavo – pandemija parodė, kad viskas yra labai trapu, o vos atsidarius iškart užsidaryti tikrai nenorėjo. Visai netikėtai, apsilankiusios draugių, taip pat mamų, įkurtoje fotografijos studijoje Deimantė ir Simona sulaukė netikėto pasiūlymo.

REKLAMA

„Ieškojom idėjos, koks galėtų būti tarpinis variantas tarp parduotuvės, kurioje galima ateiti ir fiziškai nusipirkti, ir tiesiog vietos, kurioje mes galime drabužius studijuoti. Iš tikrųjų, labai tikiu minties galia ir kai pradėjome daugiau su kolege kalbėti, kad mums reikia tokios studijos, mūsų dvi draugės, kurios yra fotografės, irgi nusprendė kartu daryti jungtinį projektą ir rado dideles, gražias, šviesias patalpas, ten įsirengė fotostudiją, kurioj mes apsilankėm, mums labai patiko ir paklausėm, gal netyčia yra dar kažkokių laisvų patalpų šalia, kur galėtume įsikurti ir mes.

REKLAMA

Taip bekalbėdamos visos radom bendrą sprendimą, kad dalį savo turimų patalpų jos išnuomos mums“, – šypsosi D. Šmitė.

Ateityje svajoja apie fizinę parduotuvę

Širdį Deimantei glosto ir tai, kad, kaip pati sako, magiškame penktame aukšte įsikūrė penkios verslios mamos – dvi fotografės, Deimantė su kolege bei mergina, užsiimanti verslo konsultacijomis. Moteris šypsosi, kad čia susibūrė aktyvios mamos, kurioms motinystė atvėrė naujas duris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, kol kas į drabužių studiją patekti bet kada nepavyks, reikia susitarti iš anksto, tik trečiadieniais nuo 14 val. prekės ženklo įkūrėjos lauks visų be išankstinio susitarimo. Tačiau moteris neslepia, jog ateityje labai norėtų plėstis:

„Šita studija yra pasibandymas, kaip mums seksis, ar klientėms iš tikrųjų yra poreikis ateiti, apsižiūrėti ir ateityje tikrai norėtųsi, kad tai būtų fizinė parduotuvė, į kurią moterys galėtų ateiti kasdieną be jokių išankstinių susitarimų. Tai yra pasibandymas, ar mums tai patogu ir aktualu klientėms, kadangi, ypač per pandemiją, elektroninė prekyba milžiniškai išaugo ir žmonės įprato viską pirkti nuotoliniu būdu.

REKLAMA

Aišku, planas ir svajonė yra, kad kažkada tai būtų fizinė parduotuvė ir net ne viena, bet kol kas viskas nedideliais žingsneliais, kadangi verslą kurti nėra lengva. Mes juokaujam, kad, jei būtų lengva, visi būtų verslininkai. Iš tikrųjų, reikalingos didelės ir laiko, ir finansinės investicijos ir reikia labai daug žinių, kaip tai padaryti teisingai.“

Neatmeta galimybės grįžti į televiziją

Be šeimos ir kuriamo verslo, Deimantė Šmitė dar yra ir laisvai samdoma rinkodaros specialistė. Paklausta, kaip viską suspėja, ji šypsosi – visada mėgo planuoti, o sukūrus šeimą tai išmoko daryti dar geriau.

REKLAMA

„Kaip mano viena draugė juokauja, mes visi turim 24 valandas, tik nuo mūsų priklauso, kaip jas išnaudosim. Šiuo atveju, nors ir šiaip aš buvau planuotoja, bet tapimas mama išmokino labai gerai susiplanuoti savo laiką ir tas 24 valandas išnaudoti kaip įmanoma efektyviau. Ar tai yra lengva? Ne, nes laisvo laiko sau, kurį galėčiau skirti poilsiui ar savęs lepinimui, lieka labai mažai, bet man patinka, kai aš jaučiu, kad mano diena nenuėjo veltui, kad aš kažką nuveikiau per tą dieną“, – pasakojo moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Produktyviai leisdama dienas, moteris pagalvoja ir apie grįžimą į televiziją ir neslepia, jog to labai norėtų ir, jei tik pasitaikytų proga, griebtų ją už ragų ir nepaleistų, tačiau planų grįžti į „TV pagalbą“ neturi:

„Apie televiziją pradėjau svajoti, dar labai gerai atsimenu, antroje klasėje, tada supratau, kad norėčiau savo gyvenimą sieti su žurnalistika. Kaip aš sakau, darbas televizijoje man yra toks, kuriame man nereikia dirbti, nes aš jaučiu didelį malonumą tenai būdama. Televizija vis dar yra mano svajonė ir jeigu atsirastų galimybė į ją grįžti, aš tikriausiai tai ir padaryčiau, bet konkrečiai su „TV pagalbos“ projektu mūsų keliai išsiskyrė ir būtent į pačią laidą grįžti planų nėra.“

ŽMONĖS KALBA. Pokalbis su buvusia TV gelbėtoja Deimante Šmite:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų