Vis tik pasak tvarių vonios kambario sprendimų specialistės ir „Celsis“ atstovės Vaida Giniūnienės, šis pasirinkimas turėtų būti grindžiamas ne tik mados tendencijomis, bet ir šeimos poreikiais, įpročiais, būsto dydžiu. Kitaip galite turėti erdvesnį vonios kambarį, bet rytais prie durų gali susidaryti eilė nepatenkintų šeimos narių..
Erdvės taupymas
Vienas svarbiausių argumentų esančių už bendrą vonios ir tualeto patalpą – efektyvesnis erdvės panaudojimas.
„Kai tualetas ir vonia sujungti, sutaupome vietos, reikalingos papildomoms sienoms ir durims. Todėl vonios kambarys atrodo kur kas erdvesnis. Mažesniuose būstuose, iki 50 kv. m, racionaliausias pasirinkimas – bendras vonios kambarys su tualetu, nes taip efektyviai išnaudosite erdvę. Taip pat mažame vonios kambaryje sutaupysite erdvės, vietoj vonios įsirengdami dušo kabiną ar dušo sienelę“, – sako V. Giniūnienė.
Pasak jos, bute gyvenant vienam ar dviem asmenims dažniausiai pakanka vienos patalpos visiems higienos poreikiams.
„Beje, jei kalbame apie efektyvumą – skaičiuojama, jog seni tualeto puodai gali sunaudoti iki 13 litrų vandens vienam nuleidimui. Tuo tarpu šiuolaikiniai modeliai šį kiekį sumažina iki pusės. Tad atnaujindami seną tualetą ne tik investuojate, bet ir galite sutaupyti“, – kalbėjo specialistė.
Mažiau išlaidų
Bendrą vonios kambarį įrengti dažnai kainuoja pigiau – reikia mažiau statybinių medžiagų ir inžinerinių sprendimų.
„Viena patalpa – vienas apšvietimo įrengimas, viena ventiliacijos sistema, vienos durys ir mažiau apdailos medžiagų. Toks sprendimas yra ekonomiškesnis, ypač kai remontui skirtas biudžetas yra ribotas. Atskiro tualeto įrengimas ar atnaujinimas papildomai kainuoja apie 500-1000 eurų palyginti su bendru vonios kambariu“, – pažymi ekspertė.
Be to, vientisa erdvė leidžia įgyvendinti įdomesnius interjero sprendimus.
„Daugiau galimybių išdėstyti baldus ir įrangą, galima įrengti modernų „walk-in“ tipo dušą su vientisomis grindimis. Taip pat turėsite daugiau vietos eksperimentuoti su apšvietimu, veidrodžiais, nišomis sienose ar įmontuotomis lentynomis“, – kalbėjo specialistė.
Planuojant vonios kambario įrengimą ar atnaujinimą moteris pataria įvertinti šeimos narių skaičių, būsto dydį ir asmeninius įpročius.
Privatumas – atskirų patalpų naudai
Vis dėlto, bendras vonios kambarys turi ir minusų – vienu metu jį gali naudoti tik vienas žmogus, o tai gali sukelti nepatogumų didesnėse šeimose.
„Ryte kai visi skuba, tokia situacija tampa iššūkiu. Atskiros patalpos leidžia vienam asmeniui naudotis dušu ar vonia, o kitam – tuo pat metu tualetu, taip išvengiant eilių ir susierzinimo. Tad įvertinkite ar šeimos nariai keliasi, eina miegoti panašiu metu", – pastebi moteris.
Didesnės šeimose su vaikais patogesnis variantas – atskiros patalpos.
„Naujuose individualiuose namuose populiarėja bent vieno atskiro tualeto įrengimas, nepriklausomai nuo pagrindinio vonios kambario tipo. Kai yra daugiau vietos, atsiranda ir daugiau galimybių", – mini specialistė.
Kvapai – dažnai pamirštamas faktorius
Kvapų problema dažnai tampa nemaloniu siurprizu pasirinkus bendrą vonios ir tualeto patalpą.
„Nors šiuolaikinės ventiliavimo ar rekuperacinės sistemos padeda, mažesnė atskira tualeto erdvė leidžia kvapus kontroliuoti kur kas efektyviau. Taip pat turėdami atskiras patalpas išvengsite situacijų kai jums ramiai gulint šiltoje vonioje šeimos narys belsis į duris norėdamas pasinaudoti tualetu. Dvi atskiros patalpos eliminuoja poreikį planuoti kas ir kada naudosis vonios kambariu“, – pabrėžia „Celsis“ atstovė.
Komfortas slypi balanse
Ekspertė teigia, kad pasirinkimas priklauso nuo daugelio skirtingų veiksnių.
„Jei gyvenate vieni arba dviese, dažnai pakanka vienos patalpos. Tačiau jei šeimoje yra trys ar daugiau asmenų – rekomenduočiau atskirti šias erdves. Gyvenant didesnėje šeimoje taip pat pravartu turėti bent vieną atskirą tualetą – tai padidina lankstumą ir suteikia privatumo“, – kalbėjo pašnekovė.
Taip pat svarbu įvertinti būsto plotą – kuo jis mažesnis, tuo racionaliau sujungti šias erdves. Dalis gyventojų pasirenka tarpinį variantą – vonios kambarys lieka bendra erdvė, o tualetas įrengiamas atskirai.
„Tai puikus kompromisas, leidžiantis išvengti eilių. Tačiau reikalauja daugiau erdvės nei vienas bendras vonios kambarys. Deja šis sprendimas įgyvendinamas dažniausiai tik nuosavuose namuose. Planuojant remontą, patarčiau konsultuotis ir su dizaineriais, kurie gali pasiūlyti optimaliausius sprendimus, atsižvelgdami į jūsų erdvę bei poreikius. Ir, be abejo, nepamirškite pasitarti su savo šeimos nariais – išklausykite jų lūkesčius, atkreipkite dėmesį į jų norus bei įpročius“, – pabrėžia V. Giniūnienė.
Nepriklausomai nuo pasirinkto sprendimo, svarbu gerai apgalvoti ir pasverti visus privalumus bei trūkumus, kad įrengta patalpa ar patalpos ilgus metus tarnautų jūsų kasdieniams poreikiams.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!