Kai cholesterolio kraujyje yra per daug, galite nejausti jokių simptomų, tačiau tai gali pasikeisti, kai jo kiekis tampa pavojingai didelis. Internetinės vaistinės „Chemist Click Online Pharmacy“ vaistininkas Abbas Kananis įspėjo apie periferinių arterijų ligą (PAD).
„PAD gali pasireikšti, kai arterijų sienelėse susikaupia apnašų, blokuojančių kraujo tekėjimą į kojas ir pėdas, taip pat į rankas, inkstus ir skrandį, – sakė A. Kananis. – Pirmasis šios būklės, kurią sukelia per didelis cholesterolio kiekis, požymis yra stiprus kojų skausmas vaikštant, kuris paprastai išnyksta po kelių minučių poilsio.“
Mediciniškai tai vadinama protarpine klaudikacija, kuri paprastai vienu metu pažeidžia abi kojas. Tačiau neretai vienos kojos skausmas būna stipresnis nei kitos, rašo express.co.uk.
„Skausmas gali svyruoti nuo silpno iki stipraus ir paprastai nurimsta po kelių minučių, kai pailsinate kojas“, – pridūrė A. Kananis.
PAD simptomai gali būti šie:
- mėšlungis;
- skausmas;
- nuovargis;
- kojų skausmas fizinio krūvio metu;
- kojų ir pėdų diskomfortas.
A. Kananis patarė apsilankyti pas šeimos gydytoją jei mankštinantis nuolat jaučiate kojų skausmą.
„Daugelis žmonių klaidingai mano, kad tai yra tik amžėjimo dalis, tačiau nėra jokios priežasties, dėl kurios sveikas žmogus turėtų jausti kojų skausmą“, – sakė A. Kananis.
Pasak Nacionalinės sveikatos tarnybos, didelis cholesterolio kiekis yra labai pavojingas, nes dėl jo kyla ne tik PAD, bet ir insulto bei infarkto rizika.
Cholesterolio kaupimuisi didelę įtaką daro tai, ką valgote ir kiek sportuojate. Jei maitinatės nesveikai ir nepakankamai mankštinatės, didelė tikimybė, kad cholesterolio kiekis padidės.
Jei pasiekėte tokį etapą, kai išryškėjo padidėjusio cholesterolio kiekio simptomai, greičiausiai jums reikia paskirti vaistų. Tačiau nepriklausomai nuo to, ar jums paskirti vaistai, pavyzdžiui, statinai, ar ne, turėsite rinktis sveikesnį gyvenimo būdą, jei norite gyventi ilgiau.
Nacionalinė sveikatos tarnyba pataria keisti nesveiką maistą, pavyzdžiui, pyragaičius ir sausainius, į sveikesnį, pavyzdžiui, vaisius, riešutus ir sėklas, bei kokių sveikų maisto produktų turėtumėte valgyti daugiau.