Palaikyti vyrą savivaldos rinkimuose atlydėjusi Augusta Zuokė sužibo pasirinkusi klasikinį juodos ir baltos spalvos įvaizdžio derinį.
Pasipuošusi baltais marškiniais, kuriuos pagyvino kaklaskarės detalė ir juodu sijonu iki kelių, A. Zuokė stiliui pabrėžti pasirinko auksinius auskarus, o ranką puošė vestuvinis žiedas.
Kartu su vyru A. Zuokė taip pat išreiškė ir savo valią. Bendraudamas su žurnalistais po to, kai atidavė savo balsą savivaldos rinkimuose, A. Zuokas juokavo:
„Žmona agitavo balsuoti už Gražulį, nes sako, kad Vilnius būtų gražesnis, bet, deja, reikėjo kiek kitaip pasirinkti.“
Anot jo, dabar sunku kalbėti apie favoritus, nes rinkimų kampanija juos koreguoja.
„Bet aš manau, kad trys kandidatai turi galimybes patekti į antrąjį turą. Manau, kad turi galimybę patekti Benkunskas, Raskevičius ir Tomaševskis“, – kalbėjo partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatas į Vilniaus merus.
Susituokė šių metų rudenį
Primename, kad Artūras Zuokas (54) su nauja širdies drauge smuikininke, Naujų idėjų kamerinio orkestro (NIKO) koncertmeisterė Augusta Jusionytė (36) viešumoje pasirodė dar šių metų gegužės mėnesį.
Slapta ir jautri poros santuokos ceremonija įvyko rudens pradžioje. Prisiekti meilę vienas kitam jie pasirinko Italijoje. A. Zuokas ir A. Jusionytė savo civilinę santuoką po kurio laiko įregistravo ir Lietuvoje – lapkričio 15-osios popietę pora tapo sutuoktiniais.
Šventinė ceremonija įvyko jaunavedžių pasirinktoje vietoje – virtuvės šefo Liutauro Čepracko įkurtame restorane „Gastronomika“. Nuotaka po ceremonijos tapo ponia Zuoke.
Pasidžiaugti sutuoktinių laime atvyko tik artimiausi jųdviejų bičiuliai, šeimos nariai. Vedusį Artūrą Zuoką sveikino mama Aldona, vaikai iš pirmosios santuokos šventėje nedalyvavo.
Lapkričio 15-oji pasirinkta neatsitiktinai – šią dieną 2000-aisiais politikas pirmąkart tapo sostinės meru. Kaip tą kartą naujienų portalui tv3.lt sakė A. Zuokas, šis santuokos registravimas – formalumas.
Nors jaunavedžių santuoka įregistruota 16 valandą, politikas apie pokyčius asmeniniame gyvenime pranešė anksčiau.
„Ši lapkričio 15 d. labai svarbi pasauliui, Vilniui ir man. Nuo šiandien pasaulyje oficialiai gyvena 8 milijardai žmonių! Šiandien, greičiausiai, Donaldas Trumpas (nesakau, kad tai geras sprendimas) paskelbs, kad vėl sieks tapti JAV prezidentu... Šiandien pasikeičiau pasą... Ir šiandien Vilniuje mes kartu su Augusta oficialiai įregistravome civilinę santuoką Vilniaus senamiestyje“, – rašė Artūras Zuokas.
Nuotaka, kaip ir per šventę Italijoje, rinkosi prekės ženklo „Memphita“ įkūrėjos, drabužių dizainerės Benitos Klimbytės kūrinį – šventinį kostiumą.
Prasidėjo išankstinis balsavimas
Išankstinis balsavimas organizuojamas vasario 28-kovo 2 dienomis nuo 7 val. iki 20 val.
Daugiausiai išankstinio balsavimo vietų yra sostinėje: Vilniaus miesto savivaldybės pastate (Konstitucijos pr. 3), Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre (Saulėtekio al. 26), A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų bei miesto centre esančioje Lukiškių aikštėje.
Vilniaus rajono savivaldybė rinkėjus kvies į dvi balsavimo vietas – savivaldybės pastate (Rinktinės g. 50) ir Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre (Švenčionių g. 12, Nemenčinėje).
Kaune išankstinis balsavimas bus organizuojamas Kauno miesto savivaldybės pastate (Laisvės al. 96), S. Dariaus ir S. Girėno stadiono pastate (Perkūno al. 5) ir Kauno rajono savivaldybės pastate (Savanorių pr. 371).
Klaipėdoje balsavimas iki rinkimų dienos vyks Klaipėdos miesto savivaldybės pastate (Liepų g. 11).
Balsuoti iš anksto rinkėjai galės bet kurioje šalies savivaldybėje.
Rinkimų dieną – kovo 5-ąją – balsuoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje jau nebebus galimybės, rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą, rinkimų apylinkes 7–20 valandomis.
Į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams numatytas balsavimas specialiuosiuose punktuose.
Kovo 1–3 dienomis bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose, bausmių atlikimo vietose.
Kovo 3–4 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės. Kaip ir anksčiau, taip ir šių rinkimų metu, balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.
Pagrindinę rinkimų dieną – kovo 5-ąją – rinkėjai savo pilietinę valią pareikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir veiks iki 20 val. vakaro.
Einant balsuoti rinkėjui reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą: pasą, asmens tapatybės kortelę. Taip pat tinka ir kiti Lietuvoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, pensininko pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.
Teisė balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turintys Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai kartu su savo asmens dokumentu turėtų atsinešti ir laikiną leidimą gyventi Lietuvoje. Kitų valstybių piliečiams kartu su savo asmens dokumentu reikės pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvoje.