Plaukų dažų technologijos sparčiai pasikeitusios, kaip sako O. Ramanauskaitė „Eurovaistinė internete“ konsultuojanti specialistė, šiandien gamintojai siekia, kad plaukų dažai būtų mažiau kenksmingi ne tik plaukams, bet ir apskritai sveikatai.
Daugėja plaukų dažų be amoniako, peroksido, PPD cheminio oksidanto ir kitų gana agresyviai veikiančių medžiagų. „Šiandien galima rinktis iš aliejinių, augalinių, ekologiškų plaukų dažų, kurie apsaugo ir nekenkia plaukų struktūrai, saugo galvos odą nuo sudirginimų ir alerginių reakcijų“, – pranešime spaudai plaukų dažų įvairovę apibendrina O. Ramanauskaitė.
Galimybės eksperimentams
Abejojantys ar nedrįstantys eksperimentuoti, taip pat tie, kurie nori laikinų permainų, gali išbandyti trumpalaikes, nuplaunamas dažymo priemones – šampūnus, kaukes, kondicionierius, purškiklius, įvairias dažančias putas. Trumpalaikiai plaukų dažai sustiprina esamą spalvą ar pakeičia jos atspalvį, tad radikalių permainų naudojant juos nereikėtų baimintis. Vis dėlto privalumas, kad tuo atveju, jeigu rezultatas nedžiugina, nereikia nerimauti, nes spalva greitai išsiplauna.
Išraiškingomis spalvomis dažyti plaukus dažnai norisi paaugliams, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad nemaža dalis plaukų dažų yra rekomenduojami naudoti tik nuo 16 metų, todėl jaunesniems patariama rinktis nuplaunamas priemones, kurios tik paryškina natūralią plaukų spalvą ir lengvai nusiplauna.
O. Ramanauskaitė sako, kad šviesiaplaukės, norinčios paryškinti šviesių plaukų atspalvį gali išbandyti įvairias vaistažoles, medžių žieves, pavyzdžiui, vaistines ramunes, dilgėles, ąžuolų ir liepų lapus, graikinių riešutų kevalus, arbatžoles. „Šios natūralios priemonės suteikia žvilgesio, pašviesina plaukų spalvą, tačiau efektas išgaunamas ne iš karto, o tik po kelių kartų“, – sako klientų konsultantė. Taip pat nereikėtų tikėtis, kad pasitelkus šias priemones pavyks pasiekti ryškias permainas.
Geriausias efektas
Prieš pradedant dažyti plaukus, svarbu perskaityti naudojimo instrukciją ir jos laikytis. Plaukų dažus rekomenduojama nuplauti tada, kai tai nurodoma instrukcijoje, pasak O. Ramanauskaitės, nurodytas laikas būtinas tam, kad visos dažymo fazės įvyktų. Nesilaikant nurodymų rezultatai gali nuvilti. Svarbu atkreipti dėmesį, kad taip pat nerekomenduojama dažyti plaukų, kai galvos oda yra sudirgusi, pažeista ar jautri.
Norint išvengti netikėtumų prieš dažant visus plaukus galima atskirti ir nudažyti mažą plaukų sruogelę, pridėti prie šviesaus audinio ir įvertinti ar tiks toks plaukų atspalvis. Prieš pradedant dažyti plaukus namuose, svarbu pasirūpinti, kad turėtumėte pakankamai plaukų dažų, ypač jeigu plaukai yra ilgesni arba ypač tankūs.
Norint išsaugoti plaukų spalvą kuo ilgiau, rekomenduojama naudoti dažytiems plaukams skirtus šampūnus, kondicionierius, kaukes be sulfatų, kurie padeda išsaugoti plaukų spalvą ilgiau.
Taip pat siekiantiems ilgiau išsaugoti plaukų spalvą, O. Ramanauskaitė rekomenduoja plauti plaukus vėsiu vandeniu, nes karštas vanduo gali greičiau blukinti spalvą. Jeigu norite ilgiau išsaugoti ryškią plaukų spalvą, plaukus pasistenkite plauti rečiau, naudokite priemones skirtas dažytiems plaukams. Dažytų plaukų savininkams svarbu naudoti specialias apsaugines priemones nuo kenksmingų UV spindulių, galvos apdangalus, nes saulė taip pat greičiau blukiną plaukų spalvą.