Nesvarbu, ar laikotės sveikos gyvensenos, ar ne, tikriausiai girdėjote, kad turėtumėte nueiti 10 000 žingsnių per dieną, kad būtumėte sveiki. Bet kodėl kalbama būtent apie tokį skaičių? Pasirodo, kad tai yra japoniškas žingsniamatis, parduotas 1965 m., Manpo-kei, kuris pažodžiui reiškia „10 000 žingsnių metras“. Jis paplito visame pasaulyje ir galiausiai tapo kasdieniu žingsniu visiems, o „FitBit“ jį išpopuliarino 2009 m., išleidusi savo pirmąjį nešiojamą laikrodį.
Įrodyta, kad 10 000 žingsnių yra per daug
Kai kurie tyrimai iš tikrųjų rodo, kad 10 000 žingsnių gali būti naudingi kai kuriems žmonėms, nes tai gali pagerinti širdies ir psichinę sveikatą, taip pat sumažinti diabeto riziką. Tačiau tiesa ta, kad daugumai žmonių šis skaičius iš tikrųjų gali būti nereikalingas, nes nėra tikro įrodymo, kad daugiau žingsnių atneštų daugiau naudos sveikatai.
Taigi, jei negalite pasiekti to dienos tikslo, nenusiminkite, nes daug mažesnis skaičius gali būti toks pat naudingas jums. Be to, 10 000 žingsnių per dieną yra labai didelis tikslas, ir nedaugelis žmonių gali ar turi laiko jam pasiekti. O tai gali jus psichologiškai neigiamai nuteikti.
Pagal šį tyrimą britų paaugliams buvo duota užduotis pasiekti tam tikrą veiklos tikslą. Iš pradžių jiems tai patiko, tačiau vėliau jie pradėjo skųstis, kad tai buvo per sunku įvykdyti ir jų motyvacija sumažėjo.
Rekomenduojamas žingsnių skaičius yra daug mažesnis
10 000 žmonių tapo numatytuoju tikslu tiek žmonėms, tiek kūno rengybos stebėtojams, tačiau, pasak dr. I-Min Lee, net ir nueiti vos 4 400 žingsnių per dieną yra labai naudinga, rašoma brightside.com Savo tyrime ji tiria daugybę moterų nuo 62 iki 101 metų. Jiems buvo duoti prie klubų pritvirtinti akselerometrai, kurie stebėjo jų judesius mažiausiai dešimt valandų per dieną, nuo 4 iki 7 dienų nuo 2011 iki 2015 m.
Rezultatai parodė, kad moterų, nuėjusių maždaug 4 400 žingsnių per dieną, mirtingumas sumažėjo 41 proc., palyginti su tomis, kurios per dieną žengė tik 2700 žingsnių. Moterys, per dieną nuėjusios 7500 žingsnių, mirtingumą sumažino 65 proc.
Tai įrodo, kad žengti mažiau žingsnių nei numatytasis tikslas yra vis tiek yra naudinga ir tai turėtų suteikti daugiau motyvacijos. Ir žinojimas, kad mažiau vaikščioti nebūtinai yra blogas dalykas, gali turėti teigiamą psichologinį poveikį žmonėms.