Pasirodo, kad plauti mėsą arba paukštieną – prasta mintis. Nuplovę žalią mėsą nesunaikinamos visos bakterijos, o tik padidinama potencialiai kenksmingų bakterijų plitimo rizika.
Taigi, prieš kepant mėsą arba paukštieną nerekomenduojama jos plauti, nes bakterijų yra žalios mėsos ir paukštienos sultyse. Kampilobakterijos ir salmonelės yra dvi bakterijų formos, kurios dažniausiai užteršia mėsą ir paukštieną.
Nerekomenduoja plauti
Plaunant mėsą šios bakterijos gali paplisti ant kitų virtuvės reikmenų ar paviršių. Jos taip pat gali patekti ant žmogaus rankų, drabužių arba paliesti kitus maisto produktus. Tokio paplitusio užteršimo plika akimi nepamatysi, todėl visuomet kyla rizika apsinuodyti šiomis bakterijomis.
Kai kurie žmonės prieš ruošdami mėsą ar paukštieną ją pamirko sūriame vandenyje, tačiau tai neturi jokios įtakos maisto saugai. Be to, net ir šio proceso metu tvarkant vandenį ir mėsą išlieka kryžminio užteršimo pavojus, rašo medicalnewstoday.com.
Išnaikinti bakterijas pavyksta tik tuomet, kai mėsa ar paukštiena yra apdorojama aukštoje temperatūroje. Apsinuodijus bakterijomis, kurios aptinkamos mėsoje ir paukštienoje, pasireiškia štai šie simptomai:
– viduriavimas;
– skrandžio skausmas;
– karščiavimas;
– galvos skausmai;
– pykinimas;
– vėmimas.
Šie simptomai paprastai trunka 3–6 dienas.