Austėja teigia, kad kelionė į Graikijos sostinę Atėnus buvo itin sėkminga – stulbinantys orai, linksmi ir svetingi žmonės bei šilta, viliojanti jūra.
„Galbūt tik kiek per karšta dienomis vaikščioti ir naršyti miestą, nes sunku išbūti tokiame ore, tačiau išėjus į miestą vakare, nusileidus saulei, atsivėrė Atėnų grožis: atsidarė visi barai, tolumoje ant kalno švietė Akropolis“, – įspūdžiais dalijasi mergina.
Kainos – maloniai nustebino
Pasak Austėjos, maisto ir prekių kainos Atėnuose buvo maloni staigmena, nes ji tikėjosi, kad kelionėje teks išleisti kur kas daugiau.
„Nors kai kurių turistinių prekių kainos yra užkeltos, maisto ir gėrimų kainos parduotuvėse bei restoranuose yra žymiai mažesnės negu Lietuvoje.
Žinoma, jeigu esi Atėnų centre, kainos gali niekuo nesiskirti, bet jeigu paeisi kelias gatveles į šoną, kainos iškart taps žymiai mažesnės“, – atskleidžia ji.
Merginos teigimu, kelionės metu suprato, kodėl tiek daug lietuvių keliauja į Graikiją. Anot jos, ten daug pigiau nei Lietuvoje.
„Tas pats „Aperol Spritz“ kokteilis miesto centre kainavo penkis eurus, o jo kiekis buvo tikrai įspūdingas – didelė stiklinė. Maisto porcijos, nesvarbu, kur valgai, buvo milžiniškos.
Vėlgi, jeigu esi centre, tai sumokėsi daugiau, bet jeigu esi šiek tiek už centro, tai gausi tą patį didelį kiekį, bet žymiai mažesne kaina.
Maisto kainos parduotuvėse – visiškai kitas dalykas. Ten apsipirkinėjau labai pigiai. Vaisiai, mėsos gaminiai yra tikrai pigesni. Tie patys bulvių traškučiai, už kuriuos Lietuvoje dabar mokame daugiau nei tris eurus, ten juos galėjau nusipirkti už eurą, – priduria mergina.
Austėja sako, kad nors kainos Graikijoje mažesnės, ją nustebino kai kurių prekybininkų požiūris į turistus iš Jungtinių Amerikos Valstijų.
„Labai ilgai dirba visos suvenyrų parduotuvės, o kaip turistui, tai yra didelis privalumas. Buvo keista, nes labai daug suvenyrų parduotuvių prekybininkų bando tave apgauti kainomis, pavyzdžiui, paklausia iš kur tu esi, o jeigu tu esi amerikietis – iškart kaina yra užkeliama“, – teigia vilnietė.
Žadą atimanti vietinė gamta bei aptarnavimo kultūra
Mėgindama apibūdinti pirmą Atėnų įspūdį, Austėja pasakoja, kad tai – atgaiva sielai.
„Tai buvo šalis, kurioje anksčiau nesu buvusi. Buvo įdomu patyrinėti graikišką istoriją ir kultūrą, pakeliauti. Bilietus nusipirkau atsitiktinai, bet pagrindinė priežastis – šiltas oras. Be to, jūra ten yra švaresnė nei Baltijos jūra, todėl turėjau visai kitokią patirtį“, – sako pašnekovė.
Pasak merginos, kadangi aplankė vieną paplūdimį Aiginos saloje (sala Egėjo jūroje, – tv3.lt), ji buvo sužavėta graikiškais paplūdimiais ir vandens skaidrumu.
„Man susidarė pats geriausias įspūdis, koks tik galėjo būti. Vanduo labai skaidrus. Nors paplūdimiuose yra akmenys ir reikia vaikščioti atsargiai, tai buvo nepakartojamas dalykas.
Nors mes, lietuviai, turime savo kopas, ten nuvykusi supratau, kad tokiame paplūdimyje dar niekada nebuvau buvusi. Ten viskas švaru, daug gamtos, nebuvo daug žmonių. Ten žmonės yra išsiskirstę, nes yra pakankamai salų ir paplūdimių“, – teigia Austėja.
Mergina taip pat priduria, kad yra mokamų bei nemokamų paplūdimių, bet gali pasirinkti į kuriuos nori nuvykti laiko ir atstumo atžvilgiu.
Austėja pabrėžia, kad dar vienas išskirtinis privalumas, kodėl verta aplankyti Graikiją, yra tai, jog šioje šalyje turistai jaučiasi ypatingai laukiami ir vertinami.
„Labiausiai nustebino aptarnaujantis personalas. Jautiesi, kad esi turistas, bet esi laukiamas, tave pilnai aptarnauja. Net negaila palikti daugiau arbatpinigių padavėjams, kurie nemokamai atneša vandens ir pakeičia vandenį tris kartus, nes jis sušyla“, – teigia ji.
Vilnietė priduria, kad nemokamas vanduo restoranuose jai sukėlė nemenką nuostabą.
„Smagiausia, kad padavėjai iš tavęs žvilgsniu nereikalauja palikti arbatpinigių. Tai norisi daryti natūraliai. Tau šypsosi, su tavim draugiškai bendrauja“, – priduria vilnietė.
Lietuva ar užsienis?
Paklausta, kur verčiau rinktis atostogas, užsienyje ar Lietuvoje, Austėja sako, kad finansiškai užsienyje praleisti atostogas labiau apsimoka.
„Jeigu vyksti atostogų į kurortinį Lietuvos miestą, pavyzdžiui, Nidą, šis miestas iš savęs turi daug mokesčių. Man atrodo, kad turi sumokėti „pagalvės“ mokestį. Pradėkime nuo to, kad ten yra daug mažiau restoranų pasirinkimų ar vietos, kur apsistoti, todėl ten yra lyg bado žaidynės – kas pirmesnis, tas gudresnis. Pigesnės vietos yra greitai iššluojamos, o jeigu tu laiku nerasi vietos – gali skaudžiai permokėti“, – pažymi mergina.
Anot jos, panaši situacija yra ir Palangoje – nors kainos aukštos, lietuviai vis tiek keliauja ten vedami sentimentų ir nostalgijos.
„Yra vos ne kultūrinis dalykas, kad čia mūsų krašto kurortas ir būtina nuvykti, bet aš dabar suprantu, kodėl dauguma žmonių vyksta į užsienį – Kroatiją ar tą pačią Lenkiją, nes Lietuvoje yra per brangu išbūti tą patį savaitgalį. Daug brangiau yra Lietuvoje nei užsienyje“, – sako ji.
Austėja atskleidžia, kad ateityje verčiau vėl rinktųsi vykti atostogauti į kitą šalį, o aplankyti kurortinį Lietuvos miestą norėtų nebent trumpesniam laikui. Galiausiai mergina priduria, kad aukštos kainos Lietuvoje tapo įprastu reiškiniu.
„Kainos visada kilo, o Palangoje ypatingai. Kyla infliacija, kyla ir Palangos kainos, nes prekybininkai žino, kad žmonės vis tiek važiuos ir toliau viską pirks“, – teigia vilnietė.
Autorius: Deimantė Stanevičiūtė