• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienį bevaikštinėdama Dūkšto girininkijoje, Ignalinos rajone, Irena (vardas pakeistas) aptiko neįprastą radinį. Ji miške surado pailgą gyvūno kaukolę. Moteris šį radinį įamžino ir pasidalijo su kitais socialiniame tinkle.

Šeštadienį bevaikštinėdama Dūkšto girininkijoje, Ignalinos rajone, Irena (vardas pakeistas) aptiko neįprastą radinį. Ji miške surado pailgą gyvūno kaukolę. Moteris šį radinį įamžino ir pasidalijo su kitais socialiniame tinkle.

REKLAMA

Pagrindinis klausimas, kirbėjęs moters galvoje, – kokiam gyvūnui priklausė ši kaukolė.

Pasidalijo su visais

Šeštadienio popietę bevaikštinėdama miške Irena nustebo pamačiusi netikėtą radinį – kaukolę. Moteris suskubo nufotografuoti ją ir pasidalijo nuotrauka su visais „Facebook“ „Miško radinių“ grupėje.

Grupės nariai iškart skubėjo sureaguoti į nuotrauką. Daugumą iš jų taip pat buvo nustebę ir nežinojo, kam priklausė šis Irenos rastas radinys.

Moteris tikina, kad tai ne pirmasis jos tokio tipo radinys. Anksčiau ji taip pat yra radusi išskirtinių kaukolių. Tačiau šios visuomet būdavo jau dalinai sunaikintos gamtos, o ši – išskirtinė ir iš jos kur kas lengviau galima mėginti atpažinti gyvūną, kuriam ji priklausė.

REKLAMA
REKLAMA

Pakomentavo specialistas

Šį radinį naujienų portalui tv3.lt sutiko pakomentuoti gamtininkas Deividas Makavičius. Jis atskleidė, kokio gyvūno ši kaukolė.

REKLAMA

„Tai yra stirnino kaukolė, nes matosi, kad turėjo būti ragai, o juos turi tik patinai. Tai pagal formą, tai stirnino kaukolė, nes kitų žvėrių kaukolės ne tokios ištemptos, kompaktiškesnė, tai, kas būdinga stirnos kaukolei“, – pasakojo jis.

Taip pat gamtininkas tikino, kad kaukolei tikrai daugiau nei vieneri metai, o gyvūnai galimai žuvo žiemos metu:

„Ji galėjo pragulėti ilgą laiką, nes nėra ragų, jie numesti. Jie juos meta lapkričio mėnesį, o nauji ima augti kovo mėnesį. Tai turbūt jis žuvo žiemos metu. Jeigu šiais metais, tai galima įsivaizduoti, kiek laiko kaukolei.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jai gali būti daugiau nei vieni metai, nes nėra odos gabaliukų, plaukų. Na, nenuvalo jos taip greitai gamta, vabalai, tai ne šių metų kaukolė. Gali būti ne mažiau nei 2 metų.“

Šias kaukoles liesti galima

Yra žinoma, kad suradus kai kurias kaukoles, jų rekomenduojama neliesti. Tačiau gamtininkas nuramino, kad tai ne toks atvejis.

„Na, tai higienos klausimas. Bet šiaip jas galima liesti, nėra pūvančių organinių medžiagų, tai tik kaulinis darinys, užkrato nebūtų“, – kalbėjo D. Makavičius.

Tačiau jis pabrėžė, kad šernų kaukolių ir kitų šių gyvūnų kaulų reiktų pasisaugoti. Ten jau slypi pavojus:

„Reiktų tik atsargiai su šernų gaišenomis ir pranešti veterinarinėms tarnyboms, nes žmogus nors ir negali užsikrėsti jų ligomis, bet kiti gyvūnai gali.“

Rado šiurpu radinį, galvas persišvieskit, siaubo pasakų kūrėjai
turbūt ponia pirmą kartą miške buvo. Daugybę metų važiuoju grybauti ir tokių radinių ne vieną esu radus. Bet kažkaip nepašiurpau ir žurnalistų nekviečiau. O gal reikėjo?
Kvailom vištom nėra ko bastytis po miškus, o debiliškiem portalam nėra reikalo skleist nesamones su durnom antraštėm
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų