Rytoj, rugsėjo 28 d., Vilniaus Rotušėje Valdui Adamkui bus suteiktas Vilniaus miesto garbės piliečio vardas. Ceremonijos metu kadenciją baigusį prezidentą sveikins Vilniaus miesto savivaldybės meras Remigijus Šimašius bei kiti garbūs svečiai.
Pasiteiravus, ką toks įvertinimas reiškia Valdui Adamkui, telefonu prezidentas naujienų portalui tv3.lt sakė:
„Buvo tikrai maloni staigmena sulaukti tokios žinios. Nesitikėjau ir negalvojau, kad sulauksiu tokios išskirtinės pagarbos, kad ji bus suteikta.
Vilnius, kaip bebūtų, yra mūsų sostinė, mūsų miestas, pasididžiavimas, turintis visą eilę garbingų pasaulio žmonių, garbės piliečių. Esu be galo pamalonintas pakviestas patekti į šią draugiją.“
Šiuo metu Vilniaus miesto garbės piliečio vardas yra suteiktas politikui, visuomenės veikėjui Vytautui Landsbergiui, kunigui Juliui Sasnauskui, architektui Algirdui Kaušpėdai, buvusiam Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentui George‘ui Walker‘iui Bush‘ui, poetui Tomui Venclovai ir eilei kitų garbingų žmonių.
Nepraranda vilties
Paklaustas apie sveikatą ir bendrą savijautą, Valdas Adamkus tikina, kad šiuo metu jaučiasi gerai.
„Dar pastoviu ant abiejų kojų, tikiuosi, kad stovėsiu ir rytoj. Žinote, vieną dieną būna geriau, kitą – blogiau. Ta sveikata yra tokia, kad nei vienas nesame dėl jos visada tikri“, – sakė jis.
Nors kadenciją baigęs prezidentas nesiskundžia sveikata, tačiau pasiteiravus apie ponią Almą ir jos sveikatą, kuri vis dar atsistatinėja po ligos, užklupusios vasarą, V. Adamkus teigia, kad šis klausimas yra skaudus, todėl norėtųsi jį atidėti į šalį:
„Čia yra atskira tema, istorija. Tikiuosi, kad po mažą žingsnelį ji vis labiau eis į priekį. Norėtųsi pažangos, tačiau toji pažanga nelabai ateina.“
Prisiminė ilgus susitikimus
Kiek anksčiau naujienų portalas tv3.lt V. Adamkaus teiravosi, kaip prezidentas leidžia dienas. Tą kartą V. Adamkus prasitarė, kad pastarosiomis dienomis nesitraukė nuo televizoriaus ekrano ir stebėjo karalienės laidotuves.
„Nesitraukiau nuo pirmos minutės, turime labai daug prisiminimų, grįžau mintimis į susitikimus. Lietuvoje ir Baltijos šalyse nėra žmogaus, kuris net keturis kartus buvo privačiai karalienės priimtas.
Aš tokią patirtį turiu – bendravome ne penkias minutes, o valandomis jos privačiuose apartamentuose. Vienas susitikimas truko valandą, ji labai domėjosi tiek mano asmeniniais, tiek Lietuvos reikalais. Jaučiau jos nuoširdumą, šiltumą bei parodytą rūpestį Lietuvai.“