• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau rytoj smogs dar viena, pirmoji liepos mėnesio magnetinė audra. Teigiama, kad liepos 1 dieną įvyksiančios geomagnetinės audros stiprumas bus 4 balai. Nors ji ir bus vidutinio stiprumo, vis tik įspėja ruoštis  primename, ką reikėtų žinoti apie magnetinių audrų poveikį žmogaus sveikatai bei kaip galite nuo jų apsisaugoti. 

Jau rytoj smogs dar viena, pirmoji liepos mėnesio magnetinė audra. Teigiama, kad liepos 1 dieną įvyksiančios geomagnetinės audros stiprumas bus 4 balai. Nors ji ir bus vidutinio stiprumo, vis tik įspėja ruoštis  primename, ką reikėtų žinoti apie magnetinių audrų poveikį žmogaus sveikatai bei kaip galite nuo jų apsisaugoti. 

REKLAMA

Interneto svetainėje meteoagent.com informuojama, kad netrukus smogs magnetinė audra, kurios poveikį galite pajusti ir jūs.

Ji įvyks liepos 1 dieną bei sieks 4 balus. Pasiruoškite jai laiku, nes tai tik pirmoji, bet ne vienintelė liepos mėnesį užklupsianti magnetinė audra.

Magnetinių audrų žala

Artimiausiu metu magnetinės audros taip pat smogs liepos 8, 12–13 dienomis. Ilgiausia magnetinė banga liepą truks net keturias dienas – 16–19 dienomis. Šių magnetinių audrų stiprumas numatomas 4–5 balų, tad nors audros ir nebus itin stiprios, vis tik turėtumėte susirūpinti savo savijauta, jei esate silpnesnės sveikatos asmenys.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu balai siekia 3, tai saulės magnetinis laukas yra normalus, jeigu 4-5, tai yra jau riba, o jeigu skaičiai didesni, reikėtų sunerimti. Paprastai žmonės ateina vedini psichogeninių skundų, padidėjusiu kraujospūdžiu, galvos skausmų ir paūmėjusios migrenos“, – tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ sakė šeimos gydytojas Irmantas Aleksa.

REKLAMA

Dažniausiai geomagnetinių audrų metu pastebimas poveikis centrinei nervų sistemai, sergantiems epilepsija gali padažnėti epilepsijos priepuoliai, gali pasireikšti migrenos priepuoliai. „Taip pat gali padidėti nervinė įtampa, dirglumas, susidarius tokioms aplinkybėms net ir smulkmena, į kurią anksčiau žmogus nesureaguodavo, gali išvesti iš kantrybės. 

Gali pasireikšti galvos svaigimas, miego sutrikimai taip pat labai dažni, kas vėlgi padidina irzlumo tikimybę. Būdingas ir nuovargis, kiti panašūs pojūčiai“, – anksčiau tv3.lt vardijo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Aplinkos ir darbo medicinos katedros docentas dr. Vidmantas Vaičiulis. 

REKLAMA
REKLAMA

Vyresnio amžiaus asmenims gali pasireikšti ar sustiprėti ir sąnarių skausmai. Moksliškai įrodyta ir tai, kad geomagnetinių audrų metu didėja insulto ir miokardo infarkto rizika: „Yra nustatyta, kad rizika patirti insultą geomagnetinių audrų metu, dieną prieš geomagnetines audras arba dieną po jų padidėja 19 proc. Labai panašiai ir su infarktais. Mūsų Lietuvoje atliktų tyrimų duomenys rodo apie 20 proc. didesnę riziką, pasaulinėje literatūroje nurodoma net iki 27 proc. didesnė rizika.“ 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažniausi magnetinės audros simptomai

– Galvos svaigimas;

– galvos skausmas;

– pykinimas;

– aukštas kraujospūdis ir karščiavimas;

– stiprus silpnumas;

– didelis mieguistumas;

– raumenų ir sąnarių skausmas;

– dirglumas;

– lėtinių ligų paūmėjimas.

Kaip apsisaugoti?

Nors dar nėra pakankamai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai, visgi, pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių.

REKLAMA

1. Mažiau valgykite greito, riebaus, kepto, sūraus ir aštraus maisto. Vietoje jų rinkitės valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

2. Dažniau mankštinkitės arba bent jau daugiau vaikščiokite. Reguliariai vėdinkite savo kambarį.

3. Atsisakykite kavos, cigarečių ir alkoholio. Gerkite daugiau žolelių ir žaliosios arbatos.

4. Jei įmanoma, stenkitės mažiau stresuoti. Pašalinkite pagrindinius streso šaltinius savo gyvenime. Stenkitės eiti miegoti tuo pačiu paros metu.

REKLAMA

Žinant, kad artėja geomagnetinė audra, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Aplinkos ir darbo medicinos katedros docento dr. Vidmanto Vaičiulio teigimu, galima pasiruošti ir įvesti keletą gyvenimo būdo korekcijų, kad poveikis būtų kuo mažesnis: 

„Kai išgirstama, kad artėja geomagnetinė audra, reikėtų padaryti pokyčių savo gyvensenoje – šiek tiek padidinti savo fizinį aktyvumą, pabandyti šiek tiek sumažinti kitus rizikos faktorius. Pavyzdžiui, jeigu žmogus rūko – pabandyti bent jau sumažinti rūkymo kiekį, taip pat atsisakyti alkoholinių gėrimų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu žmogaus kraujo spaudimas yra didesnis, reikėtų nepraleisti išgerti vaistų, kurie yra išrašyti gydytojo. Aišku, dėl medikamentų vartojimo reikia pasitarti su gydytoju ir juos vartoti tik su gydytojų rekomendacijomis. Galbūt gali prireikti netgi kraują skystinančių vaistų geomagnetinio aktyvumo piko metu, tačiau svarbu tartis su gydytojais“, – patarė anksčiau pašnekovas. 

Prieš kurį laiką tv3.lt tinklalaidėje Sveikatos DNR viešėjęs gydytojas taip pat pasidalijo žiniomis apie magnetinę audrą bei poveikį žmonėms. Kviečiame žiūrėti! 

Eikit jus na.... su savo gąsdinimais ir su savo audrom. Nusibodot
Kas anksčiau pasakydavo, kad bus magnetinė audra ir žmonės dirbdavo laukuose ir sveikesni būdavo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų