Mokslininkai teigia, kad šią žiemą užregistruotų atvejų skaičiuos išaugo 60 proc. daugiau, lyginant su pastarųjų penkių sezonų vidurkiu, rašo mirror.co.uk.
Daugiausia protrūkių pastarosiomis savaitėmis užregistruota globos namuose, o vyresnių nei 65 m. žmonių tarpe užregistruota daugiausiai infekcijos atvejų per daugiau nei dešimtmetį.
Primena saugumo priemones
Ši infekcija dažniausiai sukelia vėmimą ir viduriavimą. Reaguodami į dažnėjančius užsikrėtimo atvejus, specialistai primena visuomenei apie veiksmus, kurie gali padėti sumažinti noroviruso plitimą.
Norovirusu labai lengvai užsikrečiama, jis lengvai plinta kontaktuojant su užsikrėtusiu asmeniu arba per užterštus paviršius.
Vienas geriausių būdų užkirsti kelią noroviruso plitimui – laikytis rankų higienos reikalavimų.
Dauguma žmonių visiškai pasveiksta per dvi-tris dienas, tačiau svarbu gerti daug skysčių, kad būtų išvengta dehidratacijos, ypač labai jauniems, pagyvenusiems asmenims, taip pat tiems, kurių imuninė sistema nusilpusi, nes jiems kyla didesnė rizika.
Pajutus norovirusui būdingus simptomus, raginama likti namuose, nevesti vaikų į mokymo įstaigas, suaugusiesiems nevykti į darbą, tai daryti galima tik praėjus 48 val. po to, kai paskutinį kartą jautėte infekcijos simptomus.
Pagrindiniai noroviruso simptomai yra:
- Pykinimas;
- Vėmimas;
- Skrandžio skausmas;
- Vandeningas viduriavimas;
- Bloga savijauta;
- Nedidelis karščiavimas;
- Raumenų skausmas.
Simptomai įprastai pasireiškia praėjus nuo 12 iki 48 valandų po užsikrėtimo, tačiau gali pasireikšti ir po 1-3 dienų. Užsikrečiama per užterštą vandenį, maistą, turint kontaktą su sergančiu asmenimi arba per užterštus paviršius.
Pasveikus, per išmatas virusą galite skleisti iki kelių savaičių. Tai gali tęstis ir ilgiau, jei turite tam tikrų sveikatos sutrikimų.