• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

5 veiksmingi kirčiai nerimui

Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Nerimas – vienas dažniausių šiandien girdimų žodžių. Skaičiuojama, kad pastaraisiais metais kone kas antras europietis turėjo nerimo ir depresijos simptomų. Tokie skaičiai glumina, nes dar praėjusiame dešimtmetyje buvo manoma, kad su šiomis problemomis susiduria „tik“ kas dešimtas asmuo. Taigi kas nutiko?

Nerimas – vienas dažniausių šiandien girdimų žodžių. Skaičiuojama, kad pastaraisiais metais kone kas antras europietis turėjo nerimo ir depresijos simptomų. Tokie skaičiai glumina, nes dar praėjusiame dešimtmetyje buvo manoma, kad su šiomis problemomis susiduria „tik“ kas dešimtas asmuo. Taigi kas nutiko?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galbūt daugiau apie tai kalbame, o galbūt padidėjusius nerimo mastus sukėlė nerami politinė situacija, pandemija, kasdienė įtampa, o gal ir tai, ir tai? Norime Jums pateikti keletą gana paprastų, bet veiksmingų būdų, padedančių suvaldyti nerimą. Galbūt kažkas tiks ir Jums? Nenuvertinkite šių penkių paprastų, bet veiksmingų būdų, padedančių  įveikti nerimą – jie bus dar veiksmingesni, jei bus taikomi kartu ir derinami tarpusavyje.

REKLAMA

1. Atsisakykite kavos, nikotino ir alkoholio

Nerimas – gana sudėtinga būklė, kuri gali pasireikšti kūno drebuliu, prakaitavimu, padidėjusiu pulsu, raumenų įtampa ir skausmais, miego sutrikimais, įvairiais kitais nemaloniais simptomais. Pirmiausia, ką reikėtų padaryti, tai atsisakyti žalingų įpročių, jei tokių turite. Alkoholis, nikotinas, kofeinas ir panašios medžiagos nerimo simptomus gali tik dar labiau sustiprinti, taigi šių medžiagų apribojimas ar atsisakymas turėtų padėti pagerinti situaciją. Dabar galima gerti kavą be kofeino, rinktis nealkoholinius gėrimus – sveikatai palankesnių pasirinkimų tiesiog apsčiai.

REKLAMA
REKLAMA

2. Išmėginkite psichoterapiją

Psichoterapijos krypčių pasirinkimas šiandien – itin didelis. Jei norisi greitesnio rezultato ir pastebimas gana ryškus minčių – emocijų - veiksmų ryšys, gali tikti kognityvinė elgesio terapija. Jei norisi pažvelgti į savo psichiką giliau, siūloma psichoanalitinė psichoterapija. Kai kuriems tinkamesnė psichodinaminė ar Geštalto psichoterapija. Yra ir kitų krypčių, pavyzdžiui, schemų ar dialektinė terapijos. Tai nėra baigtinis pasirinkimų sąrašas. Kartais tenka išmėginti keletą psichoterapinių metodų, iki kol atrandamas pats tinkamiausias, duodantis rezultatų. Paprastai psichoterapinio metodo pasirinkimas priklauso nuo nerimo priežasčių. Jei visiškai aišku, kodėl atsirado nerimas ir jam įtaką padarė kokie nors išoriniai veiksniai, pilnai gali pakakti ir trumpalaikės psichoterapijos, tačiau jei asmeniui būdingos gilesnės vidinės problemos, gali prireikti mažiausiai kelis metus trunkančios psichoanalizės. Kai kuriems psichoterapiją reikia lankyti ir visa gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Išmėginkite kvėpavimo pratimus

Įrodyta, kad kvėpavimo pratimai lėtina pulsą, padeda atgauti pusiausvyrą ir harmoniją, sumažinti raumenų įtampą, gerinti miegą. Rekomenduojami tokie kvėpavimo pratimai, kai įkvėpimas mažiausiai dvigubai trumpesnis nei iškvėpimas. Dažniausiai siūloma kvėpuoti “pilvu”, nes tuomet pasiekiama, kad organizmas kiek “nusiramintų”, sulėtėtų tam tikros apsauginės reakcijos, kurios aktyvinamos streso metu. Kvėpavimo pratimai veiksmingiausi tuomet, kai atliekami reguliariai. Geriausia, kad kvėpavimo metu pavyktų sutelkti dėmesį tik į patį kvėpavimo veiksmą, todėl dažnai siūloma skaičiuoti, taip nukreipiant mintis nuo kitų problemų.

REKLAMA

4. Pasidžiaukite sporto ir gamtos teikiama nauda

Judėjimas – vienas geriausių būdų ištrūkti iš kaustančio nerimo ir, kai tai daroma reguliariai, nerimo sutrikimams kur kas sunkiau “prasibrauti” iki mūsų. Kuo toks naudingas sportas? Paprastai tariant, fizinis aktyvumas ne tik stiprina raumenis, pagreitina medžiagų apykaitą ir padeda labiau pasitikėti savimi, bet ir neabejotinai kelia nuotaiką, mažina įtampą, pagerina miegą. Judėjimo metu išsiskiria laimės hormonai, kurių nerimo kamuojamam žmogui gali paprasčiausiai trūkti, o tuo pačiu “deginamos” ir streso metu išsiskyrusios medžiagos. Jei sportuojama gamtoje, asmuo nesunkiai pajunta ir gryno oro bei puikių ir akiai malonių vaizdų teikiamą naudą. Ne be reikalo teigiama, kad viena labai svarbių šiuolaikinio žmogaus nerimo sutrikimo ir depresijos priežasčių yra atitrūkimas nuo gamtos. Taigi tikrai verta išmėginti sportą gamtoje.

REKLAMA

5. Išmėginkite natūralius augalinius preparatus

Tradicinė (liaudies) medicina teigia, kad veiksmingiausios augalinės vaistinės žaliavos, padedančios malšinti nerimą yra valerijonų šaknys, melisų lapai, apynių spurgai ir t.t. Tačiau paskutiniu metu ypatingai populiarėja eterinis levandų aliejus, kurio galios, malšinant lengvą nerimą ir gydant miego sutrikimus, yra neabejotinos. Svarbiausia, kad vaistinis preparatas būtų vartojamas ilgai ir reguliariai. LILANDOR yra tradicinis augalinis vaistinis preparatas, skirtas lengvam nerimui malšinti ir miegui palengvinti. Šis vaistinis preparatas yra tradicinis augalinis preparatas, vartojamas pagal nurodytas indikacijas, pagrįstas išimtinai ilgalaikio vartojimo patyrimu. LILANDOR tai nereceptinis vaistinis preparatas, kuris nesukelia priklausomybės, neslopina, netrukdo darbui, vairavimui ir kitų mechanizmų atlikimui. Būtina vartoti šį vaistą tiksliai kaip aprašyta jo pakuotės lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką, nes neteisingai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų