2012-ieji tapo lūžio tašku Fabiano gyvenime. Keliaudamas į Jungtines Valstijas dirbti pagal „work and travel“ programą, jis susipažino su lietuve mergina. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodė kaip trumpalaikė pažintis, tačiau jausmai stiprėjo ir Fabianas galiausiai nusprendė persikelti į Lietuvą.
„Mes įsimylėjome ir atvykau čia studijuoti. Bet, žinoma, idėja buvo būti su ja, tai buvo pagrindinė priežastis“, – prisimena jis.
Apsigyvenimas Lietuvoje nebuvo lengvas. Šalis pasitiko jį ne tik nauja kalba, bet ir visiškai kitokia kultūra bei klimatu.
„Iš pradžių buvo šiek tiek sunku, daugiausia dėl to, kad tai buvo pirmas kartas, kai kažkur persikėliau ilgesniam laikui. Taip pat iš pradžių buvo šiek tiek sunku priprasti prie to, kokie čia žmonės. Pietų Amerikoje mes esame šiek tiek šiltesni, o čia žmonės šiek tiek šaltesni“, – sako Fabianas.
Dėl klimato kaitos žiemos, pasak Fabiano, jam tapo vienu didžiausių iššūkių, tačiau, nepaisant to, jis niekada rimtai nesvarstė išvykti:
„Iš pradžių nemaniau, kad pasiliksiu taip ilgai. O paskui supratau, kad noriu čia likti. Dabar jau laukiu lietuviško paso, prieš tai atlikau nedidelį testą. Tik dar labai sunku tapti laisvai kalbančiu, nes neturiu su kuo praktikuotis. Ir dėl to, kad kasdien nereikia kalbėti lietuviškai.“
@fabianas.lt Do you agree? 😂 #fyp #tiktoklietuva #zbcxy #tiktokcomedy #vilnius #kaunas #lithuania ♬ original sound - Fabian Sanchez
Gyvenimo Lietuvoje ypatumai
Prisitaikymas prie naujo gyvenimo buvo ilgas procesas, tačiau Fabianas atrado dalykų, kurie jam čia labai patiko. Vienas jų – saugumas.
„Vilnius yra labai gražus miestas, o svarbiausia – saugus. Man patinka, nes pati šalis yra saugi. Atvykus iš Pietų Amerikos, kartais šiek tiek sudėtinga vaikščioti gatvėmis naktį, visada reikia būti atsargiam. O čia visur jautiesi saugiai.“
Tačiau ne viskas buvo taip paprasta. Pirmieji bandymai išsinuomoti būstą atskleidė tam tikrus iššūkius, pasakoja pats influenceris:
„Kai tik persikrausčiau, norėjau susirasti butą, tačiau buvo sunkiau jį rasti, nes atvykau čia prieš 10 metų. Tais laikais nuomotojai šiek tiek bijojo nuomoti butus užsieniečiams, nes tuo metu nebuvo tiek daug užsieniečių, kaip dabar.
Taigi tada tai buvo šiek tiek sunku ir keista, nors vėliau tai labai pagerėjo. Dabar visiškai nėra jokių problemų būti užsieniečiu ir bandyti išsinuomoti butą Lietuvoje, nes dabar jų čia yra labai daug.“
Be to, kultūriniai skirtumai irgi privertė susimąstyti: „Mes Pietų Amerikoje visada esame įpratę pasisveikinti su kaimynais, o aš prisimenu, kai tik čia atsikrausčiau, kad žmonės niekada nesisveikindavo, todėl buvo šiek tiek keista. Dabar yra šiek tiek geriau, manau, kad jaunesni žmonės yra atviresni ir sveikinasi su kaimynais, bet būdavo keista. Tu su kuo nors pasisveikini, o jie tau nieko neatsako.“
Kitas netikėtas atradimas buvo maistas. „Pirma Kalėdų vakarienė buvo didžiulė staigmena, nes Ekvadore Kalėdoms valgome kalakutieną, o čia jūs valgote žuvį, todėl buvo šiek tiek keista.
Taip pat ir per Kūčias gruodžio 24 dieną buvo keista, kad tiek daug tų patiekalų su silke, aš nebuvau prie to pripratęs ir man tai nepatiko. Tuo metu Kalėdas praleidau su savo buvusios merginos šeima, tai, sakykime, patyriau lietuviškas Kalėdas“, – prisimena jis su šypsena.
Laikui bėgant, lietuviška virtuvė tapo artimesnė, ekvadorietis išvardino savo mėgstamiausius lietuviškus patiekalus, tačiau pridėjo ir nepatikusius.
„Man labai patinka cepelinai, žeimaičių blynai, šaltibarščiai. Kepta duona taip pat labai skani. Taip pat man labai patinka sūrelis, šitas yra labai geras. Tačiau man visai nepatiko šaltiena.
Šaltibarščiai mane tikrai nustebino, aišku, iš pradžių, nes nesitikėjau, kad sriuba gali būti rožinė ir šalta. Tada maniau, kad tai gal koks nors jogurtas. Iš pradžių jie man nepatiko, bet dabar atvirkščiai.“
@fabianas.lt What’s your favorite? What I should try next? 😍🇱🇹#fyp #lithuania #vilnius #foodies #kaunas ♬ Monkeys Spinning Monkeys - Kevin MacLeod & Kevin The Monkey
Kaip gimė turinio kūrimas?
Fabiano kelias į socialinių tinklų pasaulį prasidėjo netikėtai. Iš pradžių tai buvo tiesiog smagus eksperimentas – jis nusprendė filmuoti savo reakcijas į lietuvišką maistą.
„Prieš 3-4 metus pradėjau kurti vaizdo įrašus, kuriuose ragavau lietuviškus užkandžius. Maniau, kad niekas tokio turinio nedaro, tad nusprendžiau pasidalinti savo patirtimi“, – pasakoja Fabianas.
@fabianas.lt Lithuanian Food 😍 what else should I eat? 🇱🇹 #fyp #lithuania #vilnius #foodies #kaunas ♬ Monkeys Spinning Monkeys - Kevin MacLeod & Kevin The Monkey
Pasirodo, lietuviams tai buvo be galo įdomu. Labiausiai jį nustebino sūreliai, teigia jis pats: „Tada aš tikėjausi, kad vaizdo įrašai turės daug peržiūrų, nes tuo metu niekas nesiėmė šių idėjų apie maisto valgymą ir panašiai, bet nemaniau, kad tai taps taip įdomu žmonėms, ypač apie sūrelius.“
Taip pamažu maisto degustacijos virto platesniu turiniu apie gyvenimą Lietuvoje, kultūrinius skirtumus ir kasdienes situacijas, kurios jį nustebina. O kai pradedi viešai dalintis savo gyvenimu, nieko nuostabaus, kad tampi atpažįstamu gatvėje.
„Aišku, kaip ir visiems, kartais būna dienų, kai ne taip jau ir norėtum, kad tave atpažintų, ypač kai jautiesi šiek tiek blogai. Tačiau kai vaikai dažnai ateina pasisveikinti, prašo nusifotografuoti, tai malonu, man labai patinka ir būna labai miela.
Mane labai stebina, kai daugelis vaikų labai gerai kalba angliškai. Aš visada stengiuosi su jais kalbėti lietuviškai, bet kai kurie iš jų kalba angliškai labai gerai, su labai geru akcentu“, – tikina ekvadorietis.
Tačiau viešumas turi ir kitą pusę. Fabianas pasakoja istoriją, kurią patyrė bare: „Visada, kai išeinu naktį į barus, koks nors girtas žmogus mane atpažįsta. Nors jie stengiasi būti malonūs, bet tampa šiek tiek įkyrūs, taip gali būti todėl, kad, žinoma, kai žmonės geria, jie jaučiasi šiek tiek laisvesni. Todėl jie atpažįsta mane, bet nuolat kartoja tuos pačius dalykus, kas gali šiek tiek erzinti.“
Atvykęs į Lietuvą, Fabian greitai pastebėjo, kad čia žmonės bendrauja kitaip nei jo gimtinėje.
„Aš esu iš Ekvadoro, ten žmonės truputį šiltesni, tikrai truputį atviresni ir mes truputį garsiau kalbame. Esame linkę dalytis daugiau dalykų ir esame šiek tiek atviresni dalydamiesi apie save, savo problemas ir apskritai atrodo, kad mes esame šiek tiek laimingesni. Lietuviai šiek tiek šaltesni, santūresni, galbūt nemėgsta daug dalytis.
Ir iš pradžių galvojau: gerai, gal šie žmonės nėra laimingi. Bet paskui supratau, kad tai tiesiog tokie kultūriniai bruožai, tai nereiškia, kad jie nėra laimingi ar kažkas panašaus, žmogus gali būti laimingas, bet galbūt yra rimtas.
Man prireikė šiek tiek laiko, kad tai suprasčiau, manau, kad tai ir yra pagrindinis charakterio skirtumas. Aišku, tikriausiai, kai turi draugų iš Lietuvos, jie yra atviresni. Jie linkę labiau atsiverti ir dalytis daugiau dalykų“, – sako jis.
Fabiano gyvenimas Lietuvoje neapsiriboja tik socialiniais tinklais. Su savo sužadėtine, rumune, jis pradėjo verslą – saldainių prekybą:
„Dabar mano draugė yra iš Rumunijos. Ji yra mano sužadėtinė, tiesą sakant, ir ironiška, kad mano draugės situacija panaši. Ji persikraustė dėl vaikino lietuvio, paskui jie išsiskyrė, o dabar esame kartu ketverius metus ir čia pradėjome savo verslą su liofilizuotais saldainiais.
Dabar mes dirbame kartu. Todėl man sunku praktikuoti lietuvių kalbą, nes dabartinė mano sužadėtinė nėra lietuvė ir tai apsunkina kalbos mokymąsi.“
@fabianas.lt We just launched the first freeze dried candy business in Lithuania @Krunchas. Link in BIO #lithuania #tiktoklietuva #lietuva #vilnius ♬ original sound - Fabian Sanchez
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!