• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didelis cholesterolio kiekis gali sukelti širdies priepuolį, todėl labai svarbu jį kontroliuoti. Nors ši būklė paprastai pasireiškia simptomų nebuvimu, „žiūrint į veidą“ galima pastebėti du įspėjamuosius ženklus.

Didelis cholesterolio kiekis gali sukelti širdies priepuolį, todėl labai svarbu jį kontroliuoti. Nors ši būklė paprastai pasireiškia simptomų nebuvimu, „žiūrint į veidą“ galima pastebėti du įspėjamuosius ženklus.

REKLAMA

Cholesterolis yra riebi medžiaga, randama jūsų kraujyje. Daug procesų padeda išlaikyti  cholesterolio pusiausvyrą kūne, pvz. sveikų ląstelių susidarymas. Tačiau pažeiskite pusiausvyrą ir sukelsite problemų cunamį ‒ rimčiausią širdies ligoms.

Deja, kūnas paprastai jūsų neįspėja apie padidėjusį cholesterolio kiekį, todėl vienintelis būdas sužinoti, ar jo turite, yra atlikti kraujo tyrimą. Tačiau kartais ant veido gali atsirasti signalų, išduodančių aukštą cholesterolio kiekį, rašo express.co.uk

Riebalų sankaupos ant vokų ir ragenos lankas 

Pasak gydytojo Gary Bartlett, yra du konkretūs požymiai, rodantys, kad jums gali būti padidėjęs cholesterolio kiekis vien tik „pažvelgus į veidą“. „Vienas „akivaizdus“ požymis yra ksanthelazma – riebalų sankaupos ant akių vokų“, ‒ sakė gydytojas Bartlett. „Tai yra „akivaizdžios geltonos vaško formos cholesterolio nuosėdos“, – paaiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas signalinis ženklas yra ragenos lankas. Pasak gydytojo Bartlett, tai yra „cholesterolio nuosėdos, matomos kaip lankas rainelėje (spalvotoje akies dalyje)“.

REKLAMA

Ką daryti?

NHS paaiškina: „Jei turite aukštą cholesterolio kiekį, gydytojas arba slaugytoja patars jums, kaip galite jį sumažinti“. Pasak sveikatos įstaigos, tai gali būti dietos keitimas ar vaistų vartojimas. Įvairūs maisto produktai mažina cholesterolio kiekį įvairiais būdais.

„Mayo Clinic“ paaiškina: „Kai kurie vaistai tiekia tirpių skaidulų, kurios suriša cholesterolį virškinimo sistemoje ir ištraukia juos iš organizmo, kol jie nepatenka į apyvartą.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie vaistai suteikia jums polinesočiųjų riebalų, kurie tiesiogiai mažina MTL. O kai kuriuose yra augalinių sterolių ir stanolių, kurie neleidžia organizmui pasisavinti cholesterolio“.

Auksinė taisyklė – jei įmanoma, sočiuosius riebalus pakeiskite nesočiaisiais riebalais, pataria cholesterolio labdaros organizacija „Heart UK“.

Daugelyje maisto produktų yra sočiųjų riebalų, ypač gyvūninės kilmės maisto produktuose, tokiuose kaip mėsa, sviestas ir pieno produktai, ir iš jų gaminamuose maisto produktuose, pavyzdžiui, pyragaičiuose ar sausainiuose“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jie taip pat randami kai kuriuose augaliniuose maisto produktuose, įskaitant kokosų aliejų ir palmių aliejų. Geri nesočiųjų riebalų šaltiniai yra augalinės kilmės riebalų užtepai ir aliejai, riebi žuvis, riešutai ir sėklos.

Sotieji riebalai turėtų sudaryti ne daugiau kaip trečdalį jūsų kasdien suvartojamos energijos, pažymi „Heart UK“. Tai yra 20 g moterims ir 30 g vyrams. Reguliarus mankštinimasis taip pat yra neatskiriama didelio cholesterolio kiekio mažinimo dalis.

„Stenkitės mankštintis bent 150 minučių (2,5 valandos) per savaitę“, – pataria NHS.

Kai kurie geri dalykai, kuriuos reikia išbandyti, yra šie:

  • Ėjimas – stenkitės vaikščioti pakankamai greitai, kad jūsų širdis pradėtų plakti greičiau;
  • Plaukimas;
  • Važinėjimas dviračiais.

 

Seniai moksliskai paneigtas MITAS apie cholesteroli, o vis dar tas nesamones spausdina... Cholesterolio molekule talpina 11 nevaldomo deguonies molekuliu, tokiu budu kuna saugodama nuo oksidacinio streso. Nevaldomas deguonis tampa TRUKSTANT BIOLOGISKAI AKTYVAUS VARIO - CERULOPLAZMINO BALTYMO/FERMENTO, sudaryto is 1046 amino rugsciu ir turincio 24 funkcijas, tarp kuriu sis pagrindinis kuno antioksidantas tlpina ferooxidaze FOX, histaminaze ir t. t.
Kam rasyti ir GASDINTI ZMONES, jei nesuprantat ka rasot????? Na, tik jei tikslas yra GASDINTI ZMONES...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų