Pomirtinės ekspertizės metu atlikti tyrimai parodė, kad S. Jenkins iš Lanelio, Pietų Velso, kalcio, magnio, natrio ir kalio kiekis buvo itin žemas, rašo bbc.com.
Tai galėjo būti malabsorbcijos, kurią sukėlė kramtomoji guma, patekusi į jos skrandį, pasekmė.
Ar kramtoma guma pavojinga?
Trumpai tariant, ne. Bet dr. Colinas Michie įspėja: „Per didelis kiekis kažko visada nėra gerai, kramtomajai gumai galioja ta pati taisyklė“.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad Samantha kasdien sukramtydavo po 14 gabalėlių gumos. Ji kramtė „Trident“ prekės ženklo gumą.
Įmonė „Newsbeat“ pateikė savo komentarą: „Akivaizdu, kad Samanthos šeimai tai yra tragiškas įvykis.
Nors suprantame, kad koroneris paminėjo ant pakuotės esantį įspėjimą apie pavojų dėl per didelio vartojimo, negalime plačiau pakomentuoti, kol nesame susipažinę su koronerio išvadomis.“
Galimai pavojingas saldiklis
Kramtomąją gumą sudaro penkios pagrindinės sudedamosios dalys: kramtomos gumos bazė, kvapiosios medžiagos ir dažikliai, konservantai, saldikliai ir minkštikliai.
Kai kuriose kramtomosiose gumose yra saldiklio aspartamo, kuris anksčiau buvo siejamas su didesne kepenų pažeidimo ir vėžio rizika.
Tačiau 2013 m. gruodžio mėn. Europos maisto saugos tarnyba parengė išsamią šio saldiklio apžvalgą. Joje padaryta išvada, kad „aspartamas ir jo skilimo produktai yra saugūs vartoti žmonėms“.
Patologas dr. Paulas Griffithas Samanthos mirties tyrimo metu koronerių teisme sakė, kad bet kokie teiginiai, kad saldikliai lėmė jaunuolės mirtį, yra „išplaukimas į nežinomus vandenis“.
Ar saugu nuryti kramtomąją gumą?
Vaikystėje, ko gero, visi girdėjome, kad negalima nuryti kramtomosios gumos, tačiau, pasak Tarptautinės kramtomosios gumos asociacijos, nurijus pavienius jos gabalėlius, tai tikrai nepakenks.
„Jei kramtomoji guma nuryjama, ji paprasčiausiai pereina per virškinamąjį traktą ir pasišalina iš organizmo“, – teigia asociacija.
Karališkojo pediatrijos ir vaikų sveikatos koledžo dr. Colinas Michie, kalbėdamas su „Newsbeat“, sakė: „Kiek man žinoma, kramtomoji guma yra gerai virškinama ir nekelia problemų.
Tačiau kramtomoji guma turi gana didelį poveikį žarnyno veiklai. Kalbant apie kramtomąją gumą, reikėtų kalbėti ne tik apie tai, kas vyksta burnoje, bet ir kas vyksta visame organizme.“