Jos gyvenimas apėmė du pasaulinius karus, ispaniškąjį gripą ir net Eifelio bokšto statybas. Ji teigė, kad su Vincentu Van Gogu susipažino 1888 m., kai jis jos tėvo parduotuvėje nusipirko pieštukų.
J. Calment gyveno visavertį gyvenimą ir mirė 1997 m. rugpjūčio 4 d., pergyvenusi daugumą savo šeimos narių. Nors ji ir nelabai rūpinosi sveikata, tačiau didžiąją savo gyvenimo dalį laikėsi įvairios mitybos ir buvo aktyvi, rašoma mirror.co.uk.
Išdavė ilgaamžiškumo paslaptį
1995 m. vaizdo įraše, kuriame užfiksuota tuo metu silpnai girdinti ir beveik akla J. Calment, matyti, kad ji buvo priversta atsisakyti kasdienio įpročio – dviejų cigarečių ir stiklinės porto prieš valgį. Tačiau ji ir toliau mėgavosi šokoladu ir laukė dar daug gimtadienių.
Savo ilgaamžiškumą ji siejo su alyvuogių aliejumi, portveinu ir šokoladu, o rūkyti metė tik sulaukusi 120 metų. J. Calment taip pat priskyrė savo ilgą gyvenimą aktyviam gyvenimo būdui ir ramiai nuotaikai, praneša „Surrey Live”. Įspūdinga tai, kad būdama 85 metų ji pradėjo fechtuoti ir iki 100 metų važinėjo dviračiu.
Nors portveinas ir šokoladas nėra patys sveikiausi pasirinkimai, alyvuogių aliejus tikrai toks yra. Žinomas dėl savo apsauginių savybių nuo lėtinių ligų, tokių kaip širdies ligos, jis yra pagrindinis Viduržemio jūros regiono dietos elementas. Ši dieta yra susijusi su geresne gyvenimo kokybe, ilgesne gyvenimo trukme ir mažesniu mirtingumu.
Alyvuogių aliejaus nauda sveikatai
Teigiama, kad svarbiausios yra šios naudingos alyvuogių aliejaus savybės:
- Jame gausu mononesočiųjų riebalų ir antioksidantų.
- Tai gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką.
- Jis gali palaikyti smegenų sveikatą.
- Tai naudinga kūno riebalų sudėčiai valdyti.
- Jis apsaugo nuo lėtinių ligų.
Širdžiai naudingi mononesotieji riebalai gali sumažinti su širdimi susijusių problemų, įskaitant infarktą ir insultą, riziką. Be to, jie padeda reguliuoti cholesterolio kiekį, nes mažina blogojo MTL ir didina gerojo DTL kiekį.
Tyrimai rodo, kad dieta, kurioje gausu mononesočiųjų riebalų rūgščių (MUFA), gali padėti sumažinti centrinės kūno dalies riebalų kiekį ir pagerinti jautrumą insulinui. Centrinių riebalų kaupimasis yra glaudžiai susijęs su nutukimu susijusiomis sveikatos problemomis, tokiomis kaip atsparumas insulinui ir 2 tipo diabetas.
Alyvuogių aliejuje yra antioksidantų, tokių kaip oleokantalas ir oleaceinas, kurie kovoja su organizmo uždegimais. Manoma, kad uždegimas yra svarbus įvairių lėtinių sveikatos sutrikimų, įskaitant širdies ligas ir 2 tipo diabetą, priežastimi.
Tyrimai rodo, kad alyvuogių aliejus dėl jame esančių antioksidantų ir priešuždegiminių savybių, ypač oleino rūgšties, gali apsaugoti nuo kognityvinių funkcijų silpnėjimo ir Alzheimerio ligos. Tyrimai parodė, kad šios medžiagos gali padėti sumažinti uždegimą ir C reaktyvaus baltymo (CRP), pagrindinio uždegimo žymens, kiekį.
2015 m. atlikto tyrimo metu nustatyta, kad vyresnio amžiaus žmonių, besilaikančių Viduržemio jūros regiono dietos su alyvuogių aliejumi ar riešutais, kognityvinės funkcijos pagerėjo, palyginti su tais, kurie laikėsi mažai riebalų turinčios dietos.
Alyvuogių aliejus yra pagrindinė Viduržemio jūros regiono dietos sudedamoji dalis, nes jame gausu sveikų riebalų ir antioksidantų.
Alyvuogių aliejus yra pagrindinis sveikiausių pasaulio bendruomenių mitybos pagrindas ir paprastai laikomas geru pasirinkimu daugumai žmonių. Tačiau kartais pasitaiko pranešimų apie alergiją, kuri paprastai siejama su alyvmedžių žiedadulkėmis, o ne su pačiu aliejumi.
Į savo mitybos racioną įtraukdami alyvuogių aliejų geriausia rinktis ypač tyrą alyvuogių aliejų, nes jis mažiausiai perdirbtas ir jame išlieka daugiausia naudingų junginių. Alyvuogių aliejus yra kaloringas, todėl svarbiausia jį vartoti saikingai – apsvarstykite galimybę naudoti jį kaip pakaitalą kitiems riebalams patiekaluose.
Jei ketinate iš esmės keisti mitybą, pirmiausia pasitarkite su savo šeimos gydytoju. Tai ypač svarbu, jei sergate tam tikra liga arba vartojate vaistus, nes jis gali užtikrinti, kad jūsų pokyčiai nekels pavojaus sveikatai. Nepamirškite, kad genetika gali turėti įtakos žmogaus gyvenimo trukmei.
Kas dar gyveno ilgai?
Džiroemonas Kimura yra seniausias patikrintas žmogus, sulaukęs įspūdingo 116 metų ir 54 dienų amžiaus. Jis gimė 1897 m. Japonijoje ir mirė 2013 m.
Inah Canabarro Lucas nuo 2025 m. vasario mėn. pripažinta seniausiu žinomu gyvu žmogumi, švenčiančiu 116 metų ir 237 dienas. Ji gimė 1908 m. Brazilijoje.
2025 m. vasario mėn. duomenimis, seniausias žinomas gyvas žmogus yra João Marinho Neto iš Brazilijos, kuriam yra 112 metų ir 118 dienų. Jis gimė 1912 m.
Lucile Randon, vadinta seserimi André, buvo prancūzų vienuolė, išgyvenusi du pasaulinius karus, 1918 m. gripo pandemiją ir net Covid-19. Ji sulaukė 118 metų.
Sara Knauss Gineso rekordų knygoje pripažinta seniausiu pasaulyje žmogumi. Ji gimė 1880 m. ir prieš mirtį sulaukė įspūdingo 119 metų amžiaus.
Primename, kad rūkymas ir alkoholis kenkia jūsų sveikatai ir šių įpročių gydytojai rekomenduoja atsikratyti kuo greičiau.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!