Omicron BA.5 atmaina plinta greičiau, lyginant su anksčiau atsiradusiomis atmainomis. Kaip sakė Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų tyrimų instituto (NIAID) direktorius Anthony Fauci, Omicron BA.5 atmaina „iš esmės išvengia jį neutralizuojančių antikūnų, kurie susidaro organizme po vakcinacijos arba persirgus“.
Tai atsispindi ir užsikrėtimų atvejų skaičiuose – kreivė vis kyla. Daugiau užsikrėtimų reiškia, kad daugėja ir ilgojo COVID-19 atvejų, nepaisant įrodymų, kad naujausia atmaina rečiau sukelia ilgąjį COVID-19.
Ilgąjį COVID-19 išduoda nuovargis
Ilgasis COVID-19 reiškia, kad įvairūs simptomai, kurių kilmės neįmanoma paaiškinti kitaip, jaučiami net ir pasveikus, rašo express.co.uk.
„Ilgojo COVID-19 simptomai gali būti juntami daugiau nei metus ir gali kankinti nuolatos“, – perspėja BMJ.
Pasak sveikatos priežiūros įstaigos, vienas iš požymių, kuris išduoda vis dažniau pasitaikantį ilgąjį COVID-19, yra nuovargis. Nuovargis yra nuolatinis jėgų trūkumas. Skirtingai nuo bendro nuovargio, „jis yra pastovus ir nedingsta pailsėjus“, pažymi „Mayo Clinic“.
Vienas iš būdų suprasti, kad jus kankina ilgojo COVID-19 sukeltas nuovargis – jei ryte pabundate išsekę, nepaisant to, kad naktį gerai miegojote.
Kiti ilgojo COVID-19 simptomai yra susiję su kognityviniais gebėjimais – jums gali būti sunku susikaupti, sutrikti atmintis, taip pat pastebimas ir ilgalaikis uoslės ar skonio praradimas.
Gera naujiena ta, kad rizika susirgti ilguoju COVID-19 yra mažesnė žmonių, užsikrėtusių Delta atmaina, tarpe. Tai yra išvada, pateikta atlikus duomenų analizę.
Bet kadangi naujai kylančios Omicron atmainos bangos metu užsikrečia kur kas daugiau žmonių nei Delta atmaina, bendras asmenų, susiduriančių su ilguoju COVID-19, skaičius tik augs.