„Štai šita naujoji atmaina, naujoji infekcijos banga pasižymi tuo, kad sudėtingesnių atvejų, ypatingai sunkių atvejų mes stebime žymiai mažiau nei iki šiol. Šita nauja atmaina BA5 turi šiek tiek gal specifinę simptomatiką savo, bet jos pagrindinis bruožas tas, kad jinai plinta žymiai greičiau nei buvusi omicron atmaina, beveik trečdaliu greičiau, kita savybė, kad visgi mes kol kas nestebime tikrai labai sunkių atvejų“, – teigė F. Jankevičius.
Klinikų vadovas pabrėžė, kad dabar stebima nemažai antrinių susirgimų. Jeigu anksčiau antriniai susirgimai sudarydavo apie 5 proc., tai šiuo metu – apie 20 proc. Bet kadangi daug gyventojų yra pasiskiepiję nuo koronaviruso, tai apsaugo juos nuo sunkios ligos eigos.
„Mūsų prognozės, kad atvejų skaičius gali augti, bet tikrai negalvojame, kad epidemija pasieks tokį lygį, kaip mes turėjome anksčiau pernai ir užpernai“, – teigia F. Jankevičius.
Lietuvoje stebimas užsikrėtimų koronavirusu atvejų augimas sudaro 7,2 proc. per savaitę. Didžiausi užsikrėtimų skaičiai registruojami kurortuose ir didžiuosiuose miestuose – Neringoje, Palangoje, Birštone, Druskininkuose, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.
Santaros klinikų generalinis direktorius pataria žmonėms dideliuose susibūrimuose naudoti asmens apsaugos priemones, dezinfekuoti rankas. „Didžiausi atvejų skaičiai stebimi mūsų kurortuose – Palangoje, Neringoje, Druskininkuose. Ką tai sako? Kad žmonės kurortuose yra tikrai atsipalaidavę ir galbūt mažiau naudoja apsaugos priemones, tuo tarpu aš pabrėžiu, kad visgi asmens apsaugos priemonės tikrai labai reikalingos ir tikrai žymiai gali pagerinti situaciją bei apsaugoti žmones nuo užkrato“, – sako F. Jankevičius.
Pirmadienį Lietuvoje buvo nustatyta 2010 naujų koronaviruso atvejų, pranešė Statistikos departamentas. Mirčių pirmadienį neužfiksuota.
1492 iš 2010 užsikrėtimų yra pirminiai, 496 – antriniai, 20 – tretiniai.
Lietuvoje nuo COVID-19 ligos yra pasiskiepiję 69,9 proc. gyventojų, aukščiausias vakcinacijos rodiklis yra pasiektas Neringoje (daugiau nei 95 proc.), mažiausias vakcinacijos tempas fiksuojamas Šalčininkų rajono savivaldybėje (46,8 proc.)
Beveik visos Lietuvos savivaldybės patenka į juodąją spalvinę sergamumo COVID-19 zoną, tai reiškia, kad pastarųjų 14 dienų užsikrėtimų skaičius 100 tūkst. gyventojų viršija 500.