Tad kaip tai nutiko? Dar praėjusiame dešimtmetyje buvo priimtas sprendimas nutiesti 17,6 kilometro ilgio greitkelio atkarpą, kuri padėtų sumažinti transporto priemonių srautus apylinkėse gyvenvietėse. Vis dėlto, kuomet 2014 metais kelininkai užbaigė savo darbus ir su didžiausiu pasididžiavimu norėjo paskelbti šios atkarpos atidarymą, juos sustabdė Vokietijos vyriausybė.
Žaliąjį kursą pasirinkusi vyriausybė nutarė, jog šioje vietoje reikėtų išplėsti Hambacho anglies kasyklą, o naujutėlė greitkelio atkarpa patenka į būsimo kasyklos teritoriją.
Nors vyriausybė šiam projektui išleido ne vieną milijoną eurų, netrukus buvo paskelbtas naujas konkursas ir planas reikalingą greitkelio atkarpą perkelti į kitą vietą, o tiksliau – 1,7 kilometro į pietus. Ten, vėlgi, buvo nutiesta 17,6 km ilgio greitkelio atkarpa.
Uždarius šį greičio ruožą, kelininkai panaikino tik vieną sankryžą, o visa kita liko savo vietoje.
Greitkelio apylinkėse – apleistos gyvenvietės
Be šio greitkelio, Hambacho anglies kasyklos projektas paveikė ir dvi nemažas gyvenvietes. Viena iš jų – Michaelio Schumacherio gimtasis miestelis – Kerpen-Manheim.
Žaliųjų vyriausybės nutarimu, ekskavatoriai šiame miestelyje dirba jau kelis metus, tad tikimasi, jog griuvėsiais jis taps dar šiais metais.
Nors dauguma pastatų bus nugriauti, tačiau vyriausybės atstovai sugebėjo užtikrinti, jog įžymioji kartodromo trasa ir M. Schumacherio tėvų namai būtų išsaugoti.
Panašaus likimo sulauks ir kitas miestelis – Lützerathas. Aplink jį taip pat bus vykdoma anglies kasyba.