Kinija ne tik gamina baterijas, bet ir rūpinasi svarbių elektromobiliams gaminti skirtų elementų (litis ar kobaltas) gavyba ir jų perdirbimu. Tokiu būdu Kinija sugeba tiesiogiai kontroliuoti gyvybiškai svarbią tiekimo grandinę ir tokiu būdu turi derybinę galią politiniu lygmeniu.
Kinijos grėsmes įžvelgiančios valstybės jau seniai pradėjo ieškoti alternatyvų ir galimybių, kurios leistų atsisakyti priklausomybės nuo Kinijos ir panašu, jog Jungtinės Valstijos surado savo aukso grynuolį.
Jungtinių Valstijų energetikos departamento atlikta analizė parodė, jog Kalifornijos valstijoje esančiame Soltono ežere slypi didžiuliai ličio ištekliai.
Ekspertų teigimu, šio kiekio pakanka pagaminti daugiau kaip 375 mln. baterijų elektra varomiems automobiliams, o tai šiuo metu prilygsta maždaug ketvirtadaliui visų pasaulio automobilių.
JAV energetikos departamento atstovų teigimu, jie optimistiškai žvelgia į galimybę šioje vietoje pradėti ličio gavybą ir tokiu būdu sumažinti priklausomybę nuo kitų šalių.
Vis dėlto, ličio gavybą šioje vietoje gali sustabdyti nerimas dėl poveikio aplinkai ir fakto, jog ličio gavybai reikia labai daug vandens, o tai, sausros kamuojamoje Kalifornijoje, gali pasirodyti kaip didelė problema.
Nepaisant to, JAV energetikos departamentas taip pat įžvelgia didžiulę ekonominę naudą. Preliminariais duomenimis šioje vietoje būtų sukurta maždaug 81 tūkst. darbo vietų, o tai būtų milžiniškas impulsas vietiniam regionui bei pačiai Kalifornijos valstijai.