Siūlomų priemonių paketas vertinamas 95 mlrd. eurų suma ir apima įvairias prekių kategorijas – nuo automobilių ir jų detalių iki žuvies, lėktuvų ir jų komponentų, elektros įrenginių, medicinos produktų bei chemikalų.
Nors šiuo metu automobiliams ir jų dalims taikomas 10 proc. importo mokestis, ES dar nepatikslino, kiek konkrečiai jis galėtų išaugti.
Tuo metu JAV nuo balandžio 9 d. taiko 10 proc. muitą daugumai ES prekių, o automobiliams ir jų komponentams – net 25 proc.. Jeigu iki liepos 9 dienos šalims nepavyks pasiekti susitarimo, JAV žada dvigubinti 10 proc. muitą.
„Europos Sąjunga išlieka pasiryžusi ieškoti susitarimo su Jungtinėmis Valstijomis“, – pareiškė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen. Tačiau ji taip pat pridūrė, kad „turime būti pasirengę visiems scenarijams“.
Komisijos išplatintame pareiškime pabrėžiama, kad Trumpo administracijos įvesti muitai, ES vertinimu, pažeidžia pagrindines Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisykles.

JAV ir JK surado kompromisą
Jungtinės Valstijos ir Jungtinė Karalystė patvirtino, kad JAV sumažins automobilių importo muitą nuo 25 iki 10 proc. 100 tūkst. britiškų automobilių per metus.
Toks sprendimas padės prabangiems gamintojams, tokiems kaip „Jaguar Land Rover“ ir „Rolls-Royce“, tačiau kartu gali apriboti sektoriaus augimą artimiausiais metais.
JK verslo sekretorius Jonathanas Reynoldsas BBC sakė, kad šis susitarimas buvo itin svarbus, nes šalį nuo masinių atleidimų automobilių gamyklose skyrė vos kelios dienos.
„Padėtis buvo labai rimta. Be šio proveržio, žmonės tikrai būtų netekę darbo“, – sakė jis.
Taip pat sumažinti plienui ir aliuminiui taikyti muitai, kuriuos D. Trumpas įvedė šių metų pradžioje. Vietoje jų bus taikomos kvotos, kaip buvo anksčiau.
Pagal susitarimą abi šalys taip pat leis įsivežti po 13 000 tonų jautienos. Iki šiol JAV jautiena JK rinkoje buvo apmokestinama 20 proc. tarifu ir ribojama iki 1 000 tonų per metus.