virškinimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „virškinimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „virškinimas“.
Šie ženklai išduoda, kad jūsų virškinimo veikla sutriko: nenumokite ranka
Virškinamojo trakto ligos dažnai laikomos viena iš sudėtingiausių medicinos sričių, nes daugelis jų pradinėse stadijose pasireiškia be aiškių arba specifinių simptomų. Toks nebylus ligų pobūdis tampa rimtu iššūkiu tiek pacientams, tiek gydytojams, nes laiku nenustatyta būklė gali progresuoti ir sukelti rimtų pasekmių.
Dažnai virškinamojo trakto ligų mes nejaučiame arba jos nepasireiškia specifiniais simptomais, o daugelis žino, kad neretai nebylios ligos – onkologinės.
Išgėrę kavos skubate į tualetą? Paaiškino, kodėl taip nutinka
Daugybė žmonių rytus pradeda su kavos puodeliu, kad ši suteiktų daugiau energijos dienos pradžiai. Tačiau yra vienas nemalonus poveikis, su kuriuo susiduria daugelis – išgėrus kavos tenka skubėti į tualetą.
Kava ne tik suteikia energijos, bet ir suaktyvina žarnyno veiklą. Tai ir yra toji priežastis, kodėl kava skatina tuštinimąsi, rašo dailystar.co.uk.
Kavoje yra daugybė maistinių medžiagų, kurios padeda jaustis energingiems ir budriems.
Pajutus šiuos simptomus skubėkite pas gydytoją: įspėja visus
Sezoniniai pokyčiai atsiliepia ne tik mūsų nuotaikai, bet ir virškinimo sistemai: atvėsus orams, sulėtėjus gyvenimo tempui, sulėtėja ir medžiagų apykaita, o nesirūpinant mitybos įvairove, gali varginti pilvo pūtimas, sunkumo jausmas ir kiti virškinimo sutrikimai.
Specialistai atskleidė, kokios priemonės padeda išvengti nemalonių simptomų, ką daryti, jei su jais susiduriame, ir atskleidė faktą, nustebinsiantį patiriančius daug streso.
Pamirškite padidėjusį skrandžio rūgštingumą: štai kas padės
Gražiausių metų švenčių maratonas ir jaukūs susitikimai su šeima bei draugais dažnai yra neatsiejami nuo skalsių ir sunkių patiekalų, desertų bei skirtingo pobūdžio gėrimų.
Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė primena, kad neatsakingai ragaujant vaišes ir nejaučiant saiko, gali tekti susidurti su įvairiais virškinamojo trakto negalavimais.
Profesorius ragina šiuos produktus parduotuvėje apeiti: jie sukelia pilvo pūtimą
Kartais po valgio apima nemalonūs pojūčiai – pilvo pūtimas, dujų kaupimasis ir tai lydi dujų išleidimas. Profesorius Alvydas Unikauskas paaiškino, kas tai sukelia ir kaip sumažinti pilvo pūtimą.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ LSMU Medicinos akademijos Vidaus ligų klinikos profesorius, LSMU Kauno ligoninės vidaus ligų gydytojas A. Unikauskas išskyrė, kas didina pilvo pūtimą ir išdavė, kuriuos produktus geriau apeiti dažnai susiduriantiems su šia problema.
Šio tyrimo bijo visi lietuviai: atskleidė, kas vyksta jo metu
Virškinimo sistemos ligos yra dažna problema, daranti didelį poveikį žmogaus sveikatai, gyvenimo kokybei bei sveikatos apsaugos sistemai. Anot gydytojų gastroenterologų, į šią sritį verta atkreipti ypatingą dėmesį, nes sutrikimai gali lemti negalią ir netgi ankstyvą mirštamumą.
Gydytoja gastroenterologė dr.
Kasos veiklą pagerins šie produktai: ragina valgyti dažniau
Kasa yra maža liauka, esanti pilvo srityje. Ji yra svarbesnė, nei galite įsivaizduoti. Kiekvieną dieną ji gamina fermentus, kurie atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį virškinant maistą, kurį valgote. Be to, ji gamina insuliną, kuris kontroliuoja cukraus kiekį organizme.
Trumpai tariant, kasa atlieka itin svarbų vaidmenį organizme.
Lietuvoje vis populiarėjanti išmatų transplantacija – štai kaip vieniems kelia siaubą, kitiems viltį išgyti nuo sunkių ligų
Išmatų transplantacija, iš pirmo karto išgirdus, gali pasirodyti, kaip išgalvotas gydymas. Iš tiesų tai yra labai efektyvus ligų gydymo būdas, kuris turi daug teigiamų savybių. Gydytojas atsakė plačiau, kaip vyksta ši transplantacija, kokia visgi slypi nauda ir kokiu mastu ji yra paplitusi Lietuvoje.
Išmatų transplantacija yra procedūra, kurios specifiką paaiškino gydytojas profesorius, vaikų gastroenterologas Vaidotas Urbonas.
1 produktą vadina didžiausiu skrandžio nuodu: atsisakykite kuo greičiau
Atėjus rudeniui ir pradėjus vėsti orams, vis dažniau norisi valgyti riebesnį, aštresnį maistą, kuris suteikia komforto. Specialistai pastebi, kad pasikeitus mitybai, vis daugiau žmonių skundžiasi įvairiais virškinamojo trakto sutrikimais – keli produktai yra tiesus kelias į juos.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas teigė, kad šaltasis sezonas – ne tik peršalimo ligų, bet ir virškinimo sutrikimų laikas.
Sutrikusią skrandžio veiklą išduoda šie simptomai: pajutę skubėkite pas gydytoją
Su virškinimo sistemos veikla susiję negalavimai – vieni iš dažniausiai tarp pacientų pasitaikančių sveikatos sutrikimų. Dažnai jie užklumpa netikėtai, sukelia didelį diskomfortą ir apsunkina kasdienines veiklas.
Trakų „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Karolina Girdvainytė pasakoja, kokių gyvensenos įpročių svarbu laikytis, siekiant sumažinti virškinimo problemų grėsmę, ir kokių požymių itin svarbu neignoruoti.
REKLAMA
REKLAMA
Neriaugėjate? Mokslininkai turi jums blogų žinių
Kas nutinka, jei negalite atsirūgti? Galbūt manote, kad tai kaip tik yra gerai – juk atsirūgimas nėra pati maloniausia ar socialiai priimtiniausia kūno funkcija, bent jau daugumoje kultūrų. Tačiau ji taip pat yra būtina, o tiems, kurie vengia atsirūgimo, pasireiškia daugybė nemalonių simptomų, kurie iki pat 2019 m. net neturėjo medicininio pavadinimo. Dabar tai pripažinta kaip būklė, vadinama retrogradine krikofaringo disfunkcija (R-CPD), ir gydytojai mano, kad rado tam veiksmingą gydymo būdą.
Ką valgyti, kad virškinimas vyktų sklandžiau? Išbandykite 3 produktus
Mūsų virškinimo sistema – tikrai sudėtinga, tačiau, be abejonės, ji mums labai svarbi, kad galėtume gyventi. Virškinimo sistemą sudarantys organai padeda iš maisto pasiimti organizmui reikalingas maistines medžiagas, skysčius, vitaminus bei mineralus, tačiau šis procesas negali įvykti be sudėtingų etapų, kurių metu maiste esančios medžiagos suskaidomos į paprastesnes medžiagas, jau galinčias patekti į kraują ir vykdyti tolimesnę „misiją“ – prisidėti prie ląstelių augimo, atsinaujinimo, energijos...
Šios žolelės – aukso gysla žarnynui: ragina išbandyti
Sklandus virškinimas – raktas į gerą savijautą, tačiau jam sutrikus nebūtina skubėti griebtis vaistų, nes kelios vaistažolės padės pagerinti virškinimą.
Kaip socialiniuose tinkluose skelbia Lietuvos fitoterapijos asociacija, virškinimo sistema yra viena svarbiausių žmogaus organizme, ji atsakinga už maisto skaidymą, maistinių medžiagų pasisavinimą, atliekų šalinimą.
Šį gėrimą vadina natūraliu kepenų toniku: ragina išbandyti
Šlamutis lengvai atpažįstamas iš savo geltonų žiedų ir malonaus, unikalaus, tik jam būdingo aromato. Šlamučio arbata jau šimtmečius naudojama kaip natūralus antiseptikas bei kepenų ligoms gydyti. Šiuolaikiniai tyrimai taip pat pripažįsta šlamučio gydomąsias savybes.
Tad kviečiame skaityti toliau ir ne tik sužinoti, nuo kokių negalavimų gelbsti šlamutis, tačiau ir kaip iš jo paruošti veiksmingą gydomąją arbatą.
5 maisto produktai, kuriuose yra natūralių virškinimo fermentų
Kiekvienas iš mūsų trokštame, kad virškinimas vyktų kuo sklandžiau ir nekamuotų nei pilvo pūtimas, nei sunkumas skrandyje, nei viduriavimas ar vidurių užkietėjimas. Deja, bet virškinimo sutrikimai kasdienybėje nėra jau toks retas svečias.
Šie produktai gerina virškinimą: žarnynas padėkos
Jei jus kamuoja pilvo skausmai, geriau į tai atkreipti dėmesį. Tai, kas vyksta jūsų virškinamajame trakte, gali nulemti visos dienos eigą, tačiau yra keli produktai, kurie padeda pagerinti virškinimą ir žarnyno veiklą – rekomenduojama juos vartoti dažniau.
Kad jūsų žarnynas būtų sveikas ir laimingas, dažnai priklauso nuo to, ką į jį dedate. Mityba gali turėti didelę reikšmę sprendžiant virškinamojo trakto problemas, dėl kurių jaučiatės prastai.
Šie simptomai išduoda virškinimo sutrikimus: pastebėkite laiku
Visuomenėje vis dar kyla nemažai baimių, susijusių su virškinimo sistemos tyrimais ir jų keliamu diskomfortu, todėl neretai žmonės yra linkę juos atidėlioti. Tačiau ar tikrai norint pasitikrinti virškinamojo trakto veiklą visada prireikia instrumentinių tyrimų?
Apie tai, kokiais atvejais užtenka laboratorinio kraujo ištyrimo ir kokią informaciją jis gali suteikti, pasakoja Kauno „Kardiolitos klinikų“ Gastroenterologijos centro gydytoja gastroenterologė Beata Golubkevičienė.
Skausmingas švenčių palikimas: kaip išvengti šių negalavimų ir net ligų
Pasibaigus šventiniam laikotarpiui gali likti ne tik malonių prisiminimų, bet ir kilti sveikatos problemų, pirmiausia, su virškinimo sistema, jei per didžiąsias metų šventes buvo sau leidžiama gerokai daugiau, nei reikėtų.
Kokie yra skrandžio negalavimai ir kaip jų išvengti? Kviečiame žiūrėti naujienų portalo tv3.lt laidą „Sveikatos DNR“, kurios viešnia – gydytoja gastroenterologė, docentė Goda Sadauskaitė.
Šie produktai pagerins jūsų virškinimą: žarnynas padėkos
Žarnyno veikla gali sutrikti dėl įvairių priežasčių. Žmonės gana dažnai skundžiasi vidurių užkietėjimu ar viduriavimu. Pasirodo, sureguliuoti žarnyno veiklą gali būti tikrai nesunku, jei pakankamai dėmesio skirsite mitybai.
Mes jums pateiksime pačius geriausius receptus kurie padės įveikti žarnyno sutrikimus. Pažadame: visi šie patiekalai bus ne tik sveiki, bet taip pat ir skanūs.
Virškinimo sistemos svarba
Virškinimo sistema yra viena iš svarbiausių mūsų organizmo sistemų. Ji atsakinga už maisto skaidymą, maisto medžiagų įsisavinimą ir šalinimą iš organizmo. Prasta, nevisavertė mityba šiai sistemai gali pakenkti, padidinti įvairių neužkrečiamųjų ligų tikimybę, taip neigiamai paveikiant ir gyvenimo kokybę. Norint išlaikyti sveiką, sklandžiai veikiančią virškinimo sistemą, reikia laikytis sveiko gyvenimo būdo įpročių ir tinkamai maitintis.
Šiukštu nevalgykite šių produktų kartu: sveikata jums padėkos
Tinkamo maisto vartojimas tinkamu laiku padeda pasiekti ir išlaikyti gerą sveikatą. Tačiau galbūt nežinote, kad taip pat svarbu nepamiršti vengti vartoti įvairius maisto produktų derinius, kurie gali būti žalingi.
Dauguma iš mūsų kartais būna taip užsiėmę savo gyvenimu, kad retai kada atkreipiame dėmesį į tai, kas vyksta mūsų pilve.
Šiuos produktus vadina žarnyno šluota: pamirškite sutrikusį virškinimą
Viena dažniausių problemų, su kuria susiduria lietuviai – sutrikusi virškinimo sistema. Laimei, pakeitus vienus maisto produktus kitais galima susidoroti su šia bėda ir pagerinti savo sveikatą. Mitybos specialistas Mantas Liekis įvardija žarnyno veiklą gerininančius produktus ir atskleidžia sutrikusios virškinimo sistemos priežastis.
Šie produktai – aukso gysla kepenims: valgykite į sveikatą
Kepenys yra vienas iš svarbiausių mūsų kūno organų, atliekantis daugybę svarbių funkcijų, susijusių su medžiagų apykaita, detoksikacija ir maisto virškinimu. Viena iš efektyvių priemonių, padedančių išlaikyti kepenų sveikatą, yra tinkamas mitybos racionas. Mitybos specialistas Mantas Liekis pasakoja, kokius produktus valgyti ir kokių vengti, norint palaikyti sklandžia kepenų veiklą.
Žarnyno veikla pagerės iškart: atskleidė auksinius patarimus
Kone didžiausia bakterijų įvairovė žmogaus organizme gyvena žarnyne. Sutrikus žarnyno mikroflorai netrukus apima ir prasta savijauta, žarnyno problemos. Tačiau, kaip galima pagerinti žarnyno mikrofloros veiklą bei pasiekti greičiau iškeltų svorio rezultatų?
Pasak dietisto, mitybos specialisto Manto Liekio, žarnyno mikroflorai įtakos turi visa galybė aspektų. Dažniausiai jų visuma ir yra atsakinga už tai, kodėl kartais jaučiamės geriau arba blogiau.
Šie produktai – aukso gysla žarnynui: ragina valgyti dažniau
Neretai daugelis žmonių skundžiasi virškinimo trakto sutrikimais: pilvo pūtimu, skausmu, viduriavimu ar vidurių užkietėjimu ir t. t. Pasirodo, kad šią problemą paprastai ir nesudėtingai gali išspręsti keli maisto produktai, kuriuos įtraukus į mitybos racioną iškart pastebėsite puikią naudą.
Šis gėrimas žarnyną išvalys lyg šluota: sveikata jums padėkos
Nepaisant metų laiko, kartais norisi išsivalyti organizmą ir žarnyną, kad jis veiktų sklandžiau, o tam gali padėti naminis gėrimas. Šį gėrimą vadina tikra organizmo šluota – išbandykite patys.
Šį žarnyną valantį gėrimą, kuris gaminamas iš septynių ingredientų ir jo gamyba užtrunka mažiau nei dešimt minučių, labai lengva paruošti.
Nors šis gėrimas pats savaime pakankamai skanus, į jį įdėjus šaukštelį ar du natūralaus saldiklio, jis gali tapti dar skanesnis.
Profesorius Urbonas atskleidė, kokios mėsos neduotų savo vaikams
Rinktis ekologišką ar užaugintą be antibiotikų, pirkti prekybos tinklų parduotuvėse ar turguje – tėvai neretai svarsto, kaip atrasti vertingiausią ir kokybiškiausią mėsą savo vaikams. Gastroenterologas prof. dr. Vaidotas Urbonas paaiškina, į ką svarbiausiai atkreipti dėmesį, ir atskleidžia, kokios mėsos pats neduotų savo vaikams.
„Svarbiausia ne kur mėsa parduodama, bet ar ji tikrai saugi ir tinkamai užauginta.
Pajutę šiuos virškinimo sutrikimus skubėkite pas gydytoją: gali išduoti klastingą ligą
Virškinimo sistema – viena iš 11 pagrindinių žmogaus organizmo sistemų, kuri, veikdama su kitomis organų grupėmis, paverčia maistą energija ir reikalingomis medžiagomis. Tačiau netinkamas gyvenimo būdas gali paskatinti pavojingų virškinimo sistemos ligų išsivystymą, tarp jų – ir onkologinius susirgimus.
Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro gydytoja gastroenterolgė dr.
Alvydas Unikauskas pataria, kokį maistą valgyti vasarą, kad būtų išlaikyta gera sveikata
Atostogų metu dauguma atsipalaiduoja ir sau leidžia daugiau neįprastai, ypač mitybos ir skysčių vartojimo prasme. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ Alvydas Unikauskas papasakojo, kaip nekeičiant įpastų atostogų įpročių „išgyventi“ atostogas sveikiau.
Atostogų metu dažnas atsipalaiduoja ir valgo daugiau nesveiko maisto. Gydytojas A. Unikauskas tikino, kad visuomet yra būdų, kaip sumažinti žalą.
„Galite būti nuodėmėje, tačiau potencialią žalą ženkliai sumažinti“, – sakė gydytojas.
Bėdos dėl virškinimo? Gydytoja atskleidė, kokie simptomai – jau pavojaus signalas ir kas didina vėžio riziką
Nuo to, kaip, ką ir kada valgome priklauso ne tik organizmo aprūpinimas energija, bendra mūsų savijauta, bet ir rizika susirgti tam tikromis ligomis. Gydytojai ragina išmokti atskirti, kada užklupę virškinimo negalavimai – jau nerimo signalas, ir nesibaiminti pasitikrinti profilaktiškai.
Griliaus sezonas prasidėjo, o virškinimas sustojo: ką daryti?
Vasara – geriausias metų laikas, pramogų ir poilsio metas. Tai tinkamiausias metas grįžti prie žiemos metu užmirštų veiklų gryname ore, praleisti daugiau laiko su šeima, draugais, keliauti, o maisto racioną papildyti šviežiomis žaliomis daržovėmis bei lauke ruoštu maistu. Kaip dar kitaip atidaryti vasaros sezoną, jei ne su „grilintais“ patiekalais. Tačiau su šiais vasariškais malonumais iškyla ir pavojus sveikatai.
Neišpilkite agurkų marinato: jo nauda nustebins
Gerti agurkų marinatą gali atrodyti šlykštu, tačiau yra keletas priežasčių, kodėl nevertėtų jo išpilti, o geriau išgerti. Jis palaiko tinkamą skysčių kiekį organizme, padeda kovoti su mėšlungiu ir yra itin naudingas žarnyno sveikatai.
Sportininkai agurkų marinatą gurkšnoja jau daugelį metų. Ekspertai teigia, kad jos padeda sumažinti raumenų tempimą ir skausmus. Tačiau yra dar daugybė naudingų savybių – tad gerai pasvarstykite prieš išpildami agurkų marinatą.
Šį gėrimą vadina organizmo šluota: sumažina net skrandžio skausmus
Šeimos gydytojas Irmantas Aleksa sako, kad dažnas iš mūsų nesirūpina savo virškinimo sistema ir pavalgę elgiasi netinkamai.
Pasak tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ viešėjusio mediko, žmonės yra linkę skrandžio skausmus nurašyti ir nekreipti dėmesio. Kaip iš tiesų reikėtų elgtis, pajutus skrandžio skausmus?
„Jei skausmas vargina ilgą laiką, reikėtų kreiptis į medikus, kad šie imtų daryti tyrimus bei padėtų išsiaiškinti priežastis.
Kaunietis papasakojo, kaip atsisakęs pieno produktų pažabojo klastingą nepagydomą ligą: rezultatas nustebino
Dar tik pirmus žingsnius šalyje pradedančios srities – gyvensenos medicinos – studijų vadovas Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) Tomas Vaičiūnas atviravo, kad šiuo keliu jį paskatino eiti asmeninė patirtis. Nuo paauglystės turėjęs problemų su virškinimo sistema vyras nuo kasdienių skausmų ir diskomforto išsivadavo visiškai atsisakęs pieno produktų.
Ekspertė pasakė, kas gerina virškinimą: tarp jų – 1 populiarus garnyras
Natūralūs virškinimo fermentai – gyvybiškai svarbi virškinimo sistemos dalis. Atsiradus šių fermentų trūkumui žmogus susiduria su virškinamojo trakto sutrikimais ir kitomis sveikatos bėdomis. Tam, kad būtų galima išvengti šių sutrikimų, biomedicinos mokslų daktarė ir mitybos specialistė Sandrija Čapkauskienė atskleidė, kurie maisto produktai turi daugiausiai virškinimo fermentų.
Šiukštu nevalgykite to pusryčiams: sau tik pakenksite
Visi girdėjome, kad pusryčiai yra svarbiausias dienos valgis. Žmonėms, bandantiems numesti svorį, tai, ką jie valgo pusryčiams, gali būti puikus būdas numesti nereikalingus kilogramus.
Svorio metimo guru Dr. Michael Mosley, dietos santykiu 5:2 ir labai greitos 800 kalorijų keto dietos kūrėjas dalijasi vienu maisto produktu, kuris gali padėti žmonėms numesti svorio, jei valgysite jį dienos pradžioje.
Įsidėmėkite: vasarą venkite šių maisto derinių ir pilvas jums padėkos
Vasarą paprastai atostogaujame, atsipalaiduojame ir esame linkę per daug nesijaudinti dėl to, ką ir kiek įsidedame į lėkštę. Vaistininkai pastebi, kad šiuo laikotarpiu į juos kreipiasi daugiau pacientų, kurie skundžiasi virškinimo sutrikimais. Vaistininkė Daiva Gedvilaitė-Uščinė pataria, kaip jų išvengti.
Patarė, ko griebtis po persivalgymo
Mes pirmiausiai rekomenduojame elgtis taip, kad persivalgymo tiesiog pavyktų išvengti.
Galite išmėginti šiuos paprastus, tačiau veiksmingus patarimus:
· Išgerkite stiklinę vandens 10-15 minučių prieš valgį;
· Valgykite daugiau daržovių;
· Laikykitės mitybos režimo ir jokiais būdais nebadaukite;
· Užkandžiams rinkitės ne saldumynus, o riešutus, daržoves ir vaisius;
· Valgykite neskubėdami ir sukoncentruodami dėmesį į lėkštę;
· Nepraleiskite pusryči...
Pilvo pūtimas: viena iš priežasčių – klastinga žarnyno liga
Dujų kaupimasis žarnyne ir pilvo pūtimas pasitaiko itin dažnai. Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti kaip dėmesio nevertas nemalonumas, tačiau išties besikaupiančios dujos gali sukelti ne tik diskomfortą ar pilvo skausmą, bet ir signalizuoti apie netinkamus valgymo įpročius ar rimtesnius negalavimus. Taigi, kas dažniausiai sukelia šį nemalonų pojūtį ir kada vertėtų sunerimti?
Valgote per greitai
Valgant, geriant ar ryjant seiles mes praryjame ir nedidelį kiekį oro.
Šis žarnyno negalavimas vargina kas 7 pasaulio gyventoją: dažniausiai kaltas stresas
Tampa įprasta, kad nuolatos skubame, per trumpą laiką turime atlikti galybę skirtingų užduočių, kasdien susiduriame su didžiuliais naujos informacijos, kurią turime suprasti ir atsiminti, kiekiais. Nors toks gyvenimo būdas atrodo įprastas, visgi, tai gali turėti liūdnų pasekmių mūsų organizmui. Vis daugiau žmonių susiduria su nemaloniu sutrikimu – dirgliosios žarnos sindromu.
Dirgliosios žarnos sindromas moteris vargina 2,5 karto dažniau: kokius simptomus būtina žinoti?
Dirgliosios žarnos sindromas – virškinamojo trakto dalies, t. y. žarnyno, veiklos sutrikimas, dar vadinamas jaunų, darbingo amžiaus žmonių liga. Ją diagnozuoti sudėtinga ne tik dėl to, kad pasireiškiantys simptomai ir jų intensyvumas tam pačiam asmeniui gali keistis laikui bėgant, bet ir dėl jų panašumo į kitas virškinamojo trakto ligas, kurių spektras itin platus.
Kauno „Kardiolitos klinikų“ gydytoja gastroenterologė, dietologė doc. dr.
Hemorojų pamirškite visam laikui: išdavė, kas padės jį išgydyti
Pandemija pakeitė daugelio žmonių kasdienio gyvenimo ritmą. Darbas iš namų, nuolatinis sėdėjimas, fizinio krūvio sumažėjimas, mitybos ritmo ir principų pokytis turėjo įtakos hemorojaus atsiradimui arba paūmėjimui.
Hemorojus – tai veninių rezginių, esančių aplink išangę, suvešėjimas ir padidėjimas. Liga dažniau atsiranda žmonėms, dirbantiems nuolatinį sėdimą ar stovimą darbą, nesportuojantiems ir besiskundžiantiems vidurių užkietėjimu, rašoma pranešime spaudai.
Ruolia atskleidė, kaip sustiprinti organizmą: užsirašykite jo patarimus
Mityba yra svarbi visais metų laikais, tačiau neretai atsižvelgus į sezonus, galime ją praturtinti vienais ar kitais produktais, kurie tam momentui yra naudingi labiausiai. Fitoterapeutas Juozas Ruolia tv3.lt naujienų portalui papasakojo, ką žiemos metu reikia pastiprinti ir, kokių klaidų valgant daryti nevertėtų.
Įspėja nenumoti ranka į virškinimo sutrikimus: jie gali atskleisti daug daugiau, nei manote
Virškinimo sutrikimai – vieni dažniausių sveikatos sutrikimų sąraše. Streikuojant virškinimo procesui, ilgainiui gali išsivystyti įvairūs negalavimai ir ligos, susijusios su skrandžiu, žarnynu ar kitais virškinamojo trakto organais. Virškinimo sutrikimus gali lemti netinkama mityba, stresas ir nerimas bei per mažas ar per didelis fizinis krūvis, tačiau kartais sutrikęs virškinimas gali slėpti ir rimtesnes sveikatos problemas.
Koronavirusas atakuoja ne tik kvėpavimo sistemą: įsidėmėkite šiuos simptomus
Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) – liga, kuri niekur nedingo. Dėl streso, netinkamos mitybos, žalingų įpročių, netgi koronaviruso poveikio ji pasireiškia pandemijos metu kur kas dažniau.
Liaudiškai rėmeniu vadinama liga gali pridaryti bėdų: sukelti erozinį ezofagitą, stemplės susiaurėjimą ar netgi išprovokuoti vėžį. Moksliniai tyrimai rodo, kad tarp rėmens gydymui skiriamų vaistų ir COVID-19 infekcijos yra tiesioginis ryšys.
Vaistininkė atsakė, ar vaistai nuo skausmo kenkia virškinimo sistemai
Sklando įvairiausi įsitikinimai apie tai, kad tiek stiprūs vaistai nuo skausmo, tiek ir silpnesni vaistai nuo uždegimo neigiamai veikia virškinimo sistemą, todėl kai kurie gyventojai sąmoningai vengia jų vartojimo. Tačiau vaistininkai sako, kad tikslingas ir tinkamas vaistų nuo skausmo vartojimas yra suderinamas su geru virškinimu.
„Labai dažnai pacientai, kuriems reikalingi vaistai nuo skausmo, mūsų klausia, ar medikamentai nepakenks skrandžiui, mat jie turi problemų.
Štai, kas nutinka organizmui, kai alkoholį geriate kasdien: to daugelis nežino
Per COVID-19 pandemiją pasaulyje alkoholio pardavimai išaugo daugiau nei 20%, nors barai ir restoranai buvo uždaryti, rodo tyrimų bendrovės „Nielsen“ paskelbti duomenys.
Jei kasdien vartojote alkoholį (ir vis dar vartojate), poveikis išlieka ilgiau ir yra pavojingesnis, nei manote, rašo eatthis.com. Portalas surinko informaciją iš kai kurių geriausių šalies ligoninių ir kalbėjosi su ekspertu apie tai, kas iš tikrųjų atsitinka jūsų kūnui, kai kasdien geriate alkoholį.
Ši daržovė mažina cholesterolį ir gerina virškinimą: valgykite kasdien
Kai gaminate maistą, siekdami sumažinti cholesterolio kiekį, vargu ar pagalvojate apie riebalus. Tačiau mitybos ekspertai pataria, kad gaminant maistą su riebalais ir aliejais, iš tikrųjų jūsų pastangos sumažinti cholesterolio kiekį gali būti bevaisės. Kalbant apie riebalus, svarbu ir kokybė, ir kiekis.
Cholesterolio kiekis padidėja, kai kraujyje yra per daug riebios medžiagos, vadinamos cholesteroliu.
Norite sūriai, saldžiai, rūgščiai? Vaistininkas atskleidė, kokių medžiagų gali trūkti
Tam tikro maisto produkto užsimanymas nebūtinai reiškia tai, kad norima konkrečiai to produkto. Tai gali būti ir signalas, kad organizmui trūksta tam tikrų vitaminų ar mikroelementų.
„Gintarinės vaistinės“ vaistininko Tado Labanausko teigimu, visi esame pripratę jausti alkį ar troškulį. Jei nebūtų šių jausmų, tai greičiausiai mirtume vien dėl to, kad pamirštumėme laiku pavalgyti.
„Angliuko“ vartojimas – kai kuriems žmonėms gali prireikti ir 30 tablečių per dieną
Kilus virškinimo sutrikimams, ko gero, dažniausias preparatas, kurio griebiamasi – aktyvinta anglis, geriau žinoma „angliuko“ pavadinimu. Vaistininkai sako, kad vaistinėse dažnai teiraujamasi šio preparato, tačiau pakomentavus vartojimo ypatumus, kai kurie žmonės vis dar nustemba sužinoję, kad šį vaistą visą laiką vartojo netaisyklingai.