the financial times
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „the financial times“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „the financial times“.
Trumpas pasiduoda? JAV švelnina sankcijas „Huawei“
JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija paskelbė gerokai sušvelninusi Kinijos „Huawei“ nustatytus apribojimus ir pranešė, jog draudimas JAV bendrovėms parduoti savo produktus Kinijos telekomunikacijų įrangos gamintojai bus taikomas tik tuo atveju, jeigu tai kels grėsmę nacionaliniam saugumui, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“. JAV prekybos sekretorius Wilburas Rossas pareiškė, jog Vašingtonas įmonėms išduos licencijas, pagal kurias jos tam tikromis sąlygomis galės parduoti ...
„Huawei“ telefonų savininkams – nerimą kelianti data
JAV pritaikytos sankcijos kinų telekomunikacijų bendrovei „Huawei“ gali skaudžiai atsiliepti ir jau įsigijusiems telefonus vartotojams. JAV Komercijos departamento paskelbta išlyga ir „Google“ atstovų komentarai skelbia, kad saugumo atnaujinimus „Huawei“ telefonai gaus tik iki rugpjūčio vidurio. Lietuvos telekomunikacijų bendrovių atstovai tvirtina, kad, jų žiniomis, jau išleisti „Huawei“ įrenginiai veiks ir atnaujinimus gaus įprastai.
„Huawei“ košmaras tęsiasi: smūgiai ateina iš visur
Du didžiausi Didžiosios Britanijos mobiliojo ryšio operatoriai nesiūlys pirkėjams įsigyti „Huawei“ telefonų, pranešta per trečiadienį įvykusį 5G ryšio pristatymą. Prekybos naujais „Huawei“ telefonais atsisako ir didieji Japonijos ryšio tiekėjai. Bendradarbiavimą taip pat nutraukia ir procesorių gamintojai ARM. Tokių veiksmų bendrovės ėmėsi reaguodamos į JAV sankcijas Kinijai, dėl kurių ir „Google“ paskelbė atšauksianti licenciją kinų gamintojams naudotis „Android“ operacine sistema.
„Danske Bank“ akcijos smuko po įtariamų pinigų plovimu
Kilus naujiems įtarimams dėl pinigų plovimo per „Danske Bank“ Estijos filialą, didžiausio Danijos banko akcijų kursas penktadienį krito antrą kartą šią savaitę. JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“ penktadienį pranešė, jog „Danske Bank“ viduje atliekamas tyrimas dėl Estijos filialo veiklos buvo išplėstas ir dabar į jį įtrauktos visos operacijos su ne Estijos klientų lėšomis, kurios buvo atliktos nuo 2007 iki 2015 metų.
Financial Times: Europos diplomatai sieks susilpninti sankcijas Rusijai
Europos šalių politikai svarsto galimybes diplomatinėmis priemonėmis įtikinti D. Trumpo administraciją sušvelninti sankcijas Rusijai, skelbiama „Financial Times“. „Po to kai sankcijos Rusijos metalurgijos bendrovėms nulėmė aliuminio kainos šoktelėjimą, Paryžius mobilizuoja pajėgas ir kviečia sąjungininkus, įskaitant Berlyną, Londoną ir Romą, kartu pateikti savo šalių interesus Vašingtone“, – aiškinama leidinyje.
Vienam svarbiausių Putino žingsnių įgyvendinti liko tik pora metų: neaišku, ar išdrįs
Nors triuškinanti pergalė užtikrino V. Putinui naują įgaliojimų terminą, visiškai neaišku, kaip Rusijos prezidentas juo pasinaudos, rašoma „The Financial Times“. Kovo 1-ąją, kreipdamasis į Federacijų Tarybą, V. Putinas išsakė dvi prieštaraujančias, jeigu ne viena kitą eliminuojančias užduotis: šuolis į ekonomikos reformas, kuris kardinaliai pakeistų liaudies gyvenimą į gerą, ir bandymas priversti Vakarus gerbti Rusiją dėl šios branduolinės ginkluotės, kurią jis įvardijo kaip „neįveikiamą“. Dar ...
„Credit Suisse“ vadovas: su bitkoinu susijusios spekuliacijos aiškiai rodo „burbulą“
Su bitkoinu susijusios spekuliacijos yra „aiškus burbulo ženklas“, tvirtina Šveicarijos banko „Credit Suisse“ vadovas Tidjane Thiamas. Ketvirtadienį bitkoino kursas pirmą kartą viršijo 7 tūkst. JAV dolerių ribą. Nuo metų pradžios kriptovaliuta pabrango daugiau kaip 600 proc.
Donaldas Trumpas aitrina lenkų viltis perimti regiono lyderių vaidmenį
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pradeda vos antrąją savo tarptautinę kelionę, kurios metu, prieš vykdamas į G-20 susitikimą Vokietijoje, lankysis Lenkijoje.
Precedento neturintis įvykis: kas nutiko Putino reitingams?
Rusai grįžta į „būseną prie Krymo“, teigia „Ledava center“ direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Graždankinas, komentuodamas naujausius socialinius tyrimus. Anot jų, sumažėjo pasitikėjimas tiek Valstybės Dūma, tiek prezidentu Vladimiru Putinu, net bažnyčia ir ta pasitikima mažiau. Politologai tuo pat metu pažymi, kad Rusijos ir JAV konfrontacija pasiekė itin pavojingą lygį, kai mažiausias atsitiktinumas gali sukelti karinį konfliktą.
„Brexit“ praretino milijardierių Didžiojoje Britanijoje gretas
Dėl Didžiosios Britanijos priimto sprendimo pasitraukti iš Europos Sąjungos (ES) atpigus svarui, vadinamųjų dolerinių milijardierių skaičius šalyje iki rugpjūčio pradžios sumažėjo nuo 130 žmonių metais anksčiau iki 106 žmonių, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“, cituojantis turto tyrimų įmonės „Wealth-X“ ataskaitą. Bendras visų šalies milijardierių turtas per pastaruosius dvylika mėnesių sumažėjo nuo 395 mlrd. iki 295 mlrd. JAV dolerių.
REKLAMA
REKLAMA
Ko tikėtis iš NATO susitikimo Varšuvoje?
NATO lyderiai šios savaitės pabaigoje susirinks Varšuvoje – pasaulinio neužtikrintumo ir augančio nestabilumo laikais, – primena „The Financial Times“ Čikagos tarptautinių santykių tarybos pirmininkas, buvęs JAV atstovas NATO Ivo Daalderis. Rusija ir vėl tapo karine grėsmę rytinio aljanso pasienio valstybėms. Didžiuliai migrantų srautai pasiekė Europos krantus. Teroristai užpuolė kontinento didžiuosius miestus.
Europos šalys šiaušiasi prieš Rusiją
Pastarosiomis dienomis netyla kalbos ne tik apie galimą sankcijų Rusijai švelninimą, kurias aktyviai platina antraeiliai interesus su Kremliaus verslu atstovaujantys Europos politikai, ar palikimą tokių, kokios dabar yra, tačiau ir tuo pat metu vykdomą palaipsninį Europos šalių politikos griežtinimą Kremliaus atžvilgiu.
Greitai susidursime: sekso ir santuokos su robotais moralinė dilema
Žmonija yra ant atradimų slenksčio, kai bus sukurti robotai, kuriuos galėsime pamilti, rašoma „The Financial Times“. Dirbtinis intelektas tampa vis tobulesniu, ir bendravimas su juos skamba vis labiau įtikinančiai. Robotus kuriantys mokslininkai pasiekė tokį lygmenį, kad šie tampa vis labiau panašūs į žmones, o sekso lėlių gamyba išgyvena geriausius laikus. Ekspertas Davidas Levy mano: tikriausiai, iki 2050 metų santykiai su robotais, seksas ir netgi santuokos su jais taps norma.
NATO: Vladimiras Putinas turi ambicijų keisti pasaulinę santvarką
NATO JAV pajėgų Europoje vyriausiojo vado Philipo M. Breedlove’o nuomone, Maskva yra nusiteikusi pakeisti dabartinę pasaulinę santvarką, rašoma „The Financial Times“. Visa JAV kariuomenė aukštuomenė vadina Rusija didžiausia grėsme JAV, teigiama straipsnyje. Tuo metu B. Obama pareiškė, kad Rusija „yra pernelyg įsitempusi ir kraujuojanti“, o jos ekonomika išgyvena labai stiprų nuopolį.
A.Abromavičius perspėja dėl „senųjų jėgų“ Ukrainoje, siūlo kurti technokratų vyriausybę
Iš Ukrainos ekonomikos ministro pareigų atsistatydinęs lietuvis Aivaras Abromavičius perspėjo dėl „senųjų jėgų“ bandymo stabdyti struktūrines reformas ir paragino sukurti technokratų vyriausybę, siekiant išlaikyti Vakarų partnerių paramą. „Padaryta daug gerų dalykų, bet pokyčiai, deja, nėra neatšaukiami“, - sakė ministras pirmadienį paskelbtame interviu britų dienraščiui „The Financial Times“. „Didelį nerimą kelia kai kurių senųjų jėgų bandymai išardyti daugybę gerų dalykų“, - pridūrė ministras.
Kai nebepadeda nafta, Kinija ir dvasinės vertybės – Kremlius griebiasi paskutinio šiaudo
Kremlius paskelbė tai, apie ką norėtų kalbėti mažiausiai – naują privatizacijos bangą. Ilgus metus „drožusi“ 1990-ųjų „liberalus“ ir „už jų stovėjusius Vakarų interesus“ dėl chaotiškos ir nusikalstamos privatizacijos subyrėjus SSRS, šalies vadovybė dabar priversta pati praryti karčią piliulę ir pripažinti, kad „stabilumas“ baigėsi, o gelbėjant byrančią šalies ekonomiką būtina imtis ne tik skaudžių, tačiau ir labai greitų veiksmų.
ES sugalvojo būdą, kaip apriboti „Gazprom“ įtaką
Siekdama apriboti Rusijos dujų monopolininkės „Gazprom“ įtaką, Europos Komisija nori naujų įgaliojimų tikrinti Europos Sąjungos (ES) valstybių narių dujų tiekimo sutartis su „Gazprom“ dar iki jų pasirašymo, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“. Komisija susirūpinusi, jog Maskva, tiekianti 30 proc. Europoje suvartojamų dujų, piktnaudžiauja dominuojama padėtimi ir į sutartis su Rytų Europos šalimis įtraukia neteisėtas nuostatas.
Draugystė baigėsi: „Gazprom“ neteko įtakos Europoje
„The Financial Times“ rytų Europos skyriaus redaktorius Neilas Buckley išanalizavo „Gazprom“ korporacijos evoliuciją per pastaruosius dešimt metų. Jo manymu, dujų giganto pozicijos susilpnėjo, ir lemiamas veiksnys buvo nesėkmingas strateginis vadovybės sprendimas. „Prieš dešimt metų Rusijos bendrovė „Gazprom“ reikalai ėjosi puikiai. Jie turėjo didžiausias pasaulyje gamtinių dujų atsargas, o Maskva jau tuoj turėjo pusmečiui perimti „didžiosios aštuoniukės“ vairą.
ES ir JAV apstulbusi – nejaugi Graikiją „gelbės“ Vladimiras Putinas?
Šiandien Graikijos premjeras Aleksis Cipras susitinka su Rusijos prezidentu Sankt Peterburge vykstančiame ekonomikos forume, teigia „The Guardian“. „Graikijos akligatvis“ gali suteikti Rusijai papildomą impulsą. Nejaugi V. Putinas, mainais į Graikijos ES sankcijų veto, pasiūlys padengti skolas? Jeigu Maskva nuspręstų taip pasielgti, finansų krizė virstų geopolitine, įsitikinęs leidinys.
Problema yra ne Vladimiras Putinas, problema – pati Rusija
Maskvoje vyksta ne kardinaliai naujų jėgų iškilimas, o bandymas atstatyti savo valstybės galią, kuri šiuo metu byra, leidinyje „The Financial Times“ rašo Thomas Grahamas – buvęs JAV nacionalinio saugumo tarybos Rusijos reikalų direktorius. Vakarai elgiasi taip, lyg problemas jai kurtų Vladimiras Putinas. Tačiau taip nėra, esmė yra Rusijoje. Rusų prezidentas, kaip ir visi rusai, laikosi pasenusios, tradicinės pasaulėžiūros. Ir jo pasitraukimas iš valdžios absoliučiai nieko nekeistų.
Homoseksualų pergalė Airijoje įsiutino Vatikaną: tai žmonijos sunaikinimas
Referendumo Airijoje rezultatai, kurių metu dauguma gyventojų balsavo už vienalyčių santuokų legalizavimą šalyje, yra ne tik „krikščionybės principų, tačiau ir visos žmonijos pralaimėjimas“. Tokią nuomonę išsakė Vatikano valstybės sekretorius, kardinolas Pietro Parolinas, rašoma „The Financial Times“. „Esu labai nuliūdęs dėl tokio referendumo rezultato Bažnyčia turi dėti maksimalias pastangas platindama savo mokymus“, – pažymėjo šventikas.
Rusija Viduržemio jūros regione
Neseniai Kipro prezidento N. Anastasiadžio neaiškiai išsakyta ir apžvalgininkų bemat išplėtota žinia, kad Kipre gali atsirasti Rusijos karinės bazės (oro pajėgų bazė ir laivyno bazė), daug kam tapo didele staigmena. Kartu tai yra gera proga aptarti pastarojo meto Maskvos politiką Viduržemio jūros regione. Atrodo, kad strateginiai Kremliaus užmojai jame yra gana platūs. Tačiau apie viską nuo pradžių. Pirmiausia norėtųsi suprasti, kodėl Kipras staiga pasidarė Rusijai toks geras.
„The Financial Times“: Lietuva tikisi, kad narystė euro zonoje sustiprins šalies ryšius su Vakarais
Lietuva ketvirtadienį taps devynioliktąja euro zonos nare - šis žingsnis turės geopolitinių ir ekonominių pasekmių, ypač dabartinėmis naujo Rusijos agresijos protrūkio sąlygomis, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“. Lietuva į bendros valiutos zoną įstoja paskutinė iš trijų Baltijos šalių ir, pareigūnų teigimu, euro zonos plėtra gali keleriems metams sustoti.
Kaip Vakarai turėtų reaguoti į „naująją Putino doktriną“
Vladimiras Putinas gali bandyti pereiti nuo kleptokratijos prie populistinės autokratijos. Taip mano ekspertai, pateikę savo išvadas dėl naujosios Rusijos karinės doktrinos. Šiame dokumente šalių kaimynių režimo nuvertimas ir vidaus politikos nestabilumas yra paskelbti pavojumi saugumui.
Kas slypi už rublio griūties?
Rusijos ekonomika sudrebinta: rublio kursas laisvuoju pagreičiu krenta žemyn, už dolerį prašoma daugiau nei 45 rublių – tai reiškia, kad nuo metų pradžios Rusijos valiuta neteko daugiau nei penktadalio savo vertės. Dukart greičiau nei praėjusiais metais iš šalies sprunka užsienio kapitalas. Per tris 2014-ųjų ketvirčius, kaip rašoma „Tageszeitung“, iš šalies pasitraukė 82,5 mlrd. dolerių kapitalo.
Naftos kaina nukrito iki tokio lygio, kuomet, anot Vladimiro Putino, žlugs pasaulio ekonomika
Šiaurės jūros naftos kaina „Brent“ lapkričio 12-ą nukrito žemiau 80-ies dolerių už barelį ribos. Prieš vidurnaktį „Brent“ prekiavo nafta po 79,95 dolerio už barelį (šiandien naftos kaina pasiekė 79,55 dolerio už barelį kainą - red. past.). Prieš pat uždarymą kainos kiek kilstelėjo nuo minimumo: 80,38 už barelį, tačiau tai vistiek sudarė 1,29 dolerio mažiau, nei išvakarėse. Niujorke „WTI“ nafta taip pat atpigo. Ateities kontraktai gruodžio mėnesiui sudaromi jau po 77,18 dolerio už barelį.
Į Lietuvą žengia beveik dvigubai daugiau užsienio investuotojų nei į Estiją
„The Financial Times“ tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektų stebėsenos bazės „fDi Markets“ duomenimis, per pirmąjį 2014 m. pusmetį naujų užsienio investicinių projektų skaičius sumažėjo visame Centrinės ir Rytų Europos regione, tačiau Lietuvoje įgyvendintų projektų skaičius išaugo net ketvirtadaliu. Pagal milijonui gyventojų tenkančius projektus, daugiau nei dvigubai lenkiame Centrinės ir Rytų Europos regiono vidurkį, beveik dvigubai – Estiją ir beveik 7 kartus – Latviją.
V. Putino aplinkos šaltinis: Hagos verdiktas „Yukos“ byloje yra nesvarbus, nes Europai gresia karas
Hagos arbitražo teismas nurodė, kad Rusija, inicijuodama teisminius procesus prieš „Yukos“ siekiant šios įmonės bankroto ir tolimesnio jos perdavimo „Rosneft“ bendrovei, pažeidė Energetikos chartiją. Rusijos Federacija turi 10 dienų pabandyti pakeisti šį sprendimą, o jeigu to nebus imamasi, tai 50 mlrd. dolerių kompensaciją jie turi pradėti išmokėti nuo ateinančių metų sausio 15 dienos. Kitu atveju, bus pradėti skaičiuoti delspinigiai, rašo censor.net.ua.
„Financial Times" - Baltijos šalys ir Lenkija blokuoja italės kandidatūrą vadovauti ES užsienio politikai
Baltijos šalys ir Lenkija stengiasi užblokuoti Italijos užsienio reikalų ministrės Federicos Mogherini (Federikos Mogerini) kandidatūrą eiti Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovės pareigas dėl pernelyg prorusiškos pozicijos, pranešė britų verslo dienraštis „The Financial Times“. „Kampanijai prieš Italijos užsienio reikalų ministrę vadovauja Latvija, Estija, Lietuva ir Lenkija, kurios griežčiausiai pasisako už griežtas sankcijas Kremliui“, - skelbiama laikraščio interneto svetainėje.
„Financial Times“: „Independence“ – Vilniaus ženklas Maskvai
Lietuva tikisi, kad Pietų Korėjos laivų statytojai šios Baltijos valstybės užduotį atliks laiku. 330 mln. JAV dolerių vertės laivas, statomas Ulsano uosto statykloje, Lietuvai simbolizuoja gerokai veiksmingesnį ginklą prieš Rusiją nei bet koks karinis laivas.
2013-aisiais „Investuok Lietuvoje“ gerino rekordus
VšĮ „Investuok Lietuvoje“ pritraukė 22 užsienio kompanijų investicinius projektus.Tai yra geriausias rezultatas nuo įstaigos įkūrimo. Šios užsienio įmonės planuoja sukurti 1550 darbo vietų. Per paskutinius kelis metus tokios įmonės įdarbino žymiai daugiau darbuotojų nei buvo planuota.Per paskutinius 4 metus „Investuok Lietuvoje“ pritrauktose užsienio įmonėse dabar jau dirba 9 570 darbuotojų. Tai yra du kartus daugiau nei buvo planuota.
Rusija paskelbė amerikiečių žurnalistą nepageidaujamu šalyje
Ilgametis Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas, amerikiečių žurnalistas Davidas Satteris (Deividas Sateris) pirmadienį pranešė, kad jam buvo uždrausta įvažiuoti į šalį – tai vienas pirmųjų tokių atvejų nuo Šaltojo karo laikų. Buvęs dienraščių „The Financial Times“ ir „The Wall Street Journal“ korespondentas, parašęs tris knygas apie Rusiją ir buvusią Sovietų Sąjungą, šalyje gyveno nuo 2013-ųjų rugsėjo ir dirbo Laisvosios Europos radijo/Laisvės radijo (RFE/RL) patarėju.
„The Financial Times": efektyviausia investuoti Vilniuje
The Financial Times leidinys FDI Magazine, publikuojantis naujienas apie tiesiogines užsienio investicijas ir pasaulinę apžvalgą apie investicijas, Vilniui skyrė pirmą vietą pagal ekonominį investicijų efektyvumą. Vilnius aplenkė tokius miestus kaip Talinas, Brno, Gdanskas. FDI Magazine paskelbė informaciją apie Top 10 vidutinio dydžio Europos miestų pagal ekonominį investicijų efektyvumą, infrastruktūrą, draugiškumą verslui.
Šiaulių bankui – tarptautinio leidinio pripažinimas
Didžiausią lietuviško kapitalo dalį turintis Šiaulių bankas „The Financial Times“ leidžiamo tarptautinio žurnalo „The Banker“ jau 14-tus metus organizuojamuose prestižiniuose bankų apdovanojamuose gavo išskirtinį įvertinimą – Šiaulių bankas pripažintas „Geriausiu 2013 metų banku Lietuvoje“. „Džiaugiamės, kad banko pastangos ir pasiekimai neliko nepastebėti.
Ant Rusijos slenka stagnacijos šešėlis
Pastaruoju metu jau ne tik užsienio spauda, bet ir Rusijos valdžios atstovai pripažįsta: šalies ekonomika susiduria su rimtomis problemomis, kurios mažų mažiausiai reiškia stagnaciją. Ir nors šiais metais prognozuojamas 1,8 proc. BVP augimas, besivystančios ekonomikos statusą turinčiai šaliai tai nieko gero nežada. Rusijos ekonominės plėtros ministerija oficialiai pranešė, jog iki 2030 m. Rusijos ekonomika kasmet vidutiniškai augs 2,5 proc.
Lietuvoje išleista šokiruojanti knyga apie pragarą Šiaurės Korėjos lageriuose
Jungtinių Tautų Organizacijos duomenimis, Šiaurės Korėjoje esančiose koncentracijos stovyklose įkalinta apie 200 tūkstančių Vyriausybei neva nusikaltusių žmonių. Iš griežčiausiai saugomo lagerio pavyko ištrūkti vos keliems kaliniams. Tarp jų ir Šinui Dong-hyukui. Praėjusiais metais išleista šokiruojanti knyga apie jo gyvenimą ir pragarišką Š. Korėjos realybę „Pabėgimas iš lagerio nr. 14“ tapo bestseleriu JAV ir daugelyje Europos šalių.
A. Schwarzeneggeris: JAV turi mokytis iš Briuselio ir Alžyro
Buvęs Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Schwarzeneggeris savo straipsnyje, publikuotame „The Financial Times“ pasakoja, kaip jis per dvi dienas aplankė Briuselį ir Alžyrą. Šie miestai savo plėtra nieko bendro neturi, tačiau juos vienija tvarios energetikos ateitis. Briuselyje A. Schwarzeneggeris kalbėjo apie atsinaujinančios energetikos teikiamą naudą ne tik gamtai, bet ir ekonomikai: kuriant naujas darbo vietas ir taupant energiją.
Brangiausių pasaulio kompanijų sąraše –„Apple“, „Gazprom“ nukrito per 26 pozicijas
„The Financial Times“ paskelbtame 2013 metų reitinge „FT Global 500“ Rusijos kompanija „Gazprom“ užėmė tik 57 vietą, rašo „news.ru". Sąraše, į kurį pasaulio korporacijos įtraukiamos, įvertinus kapitalizacijos dydį, Rusijos dujų monopolininkas nusileido per 26 pozicijas ir atsidūrė tarp JAV kompanijų „Walt Disney“ ir „McDonald`s“, praneša „RBK“. Rinkos kapitalizacijai paskaičiuoti buvo paimta akcijų kaina 2013 metų kovo 28 dieną.
Naujasis „Pearson“ vadovas neigia gandus apie „Financial Times“ pardavimą
Naujasis didžiausios pasaulyje žiniasklaidos grupės "Pearson", valdančios vieną populiariausių verslo leidinių "The Financial Times" (FT), vadovas Johnas Fallonas neigia pranešimus apie verslo laikraščio "The Financial Times" pardavimą, informuoja "Reuters". "FT - vertingas aktyvas ir svarbi "Pearson" dalis. Aš jau sakiau, kad šis verslas ne pardavimui. Mes nesiėmėme jokių iniciatyvų, nepradėjome su niekuo jokių derybų dėl FT pardavimo", - sakė J. Fallon žurnalistams pirmadienį.
Didžiausios Europos ryšio operatorės svarsto apie bendrą ryšio tinklą
Didžiausių Europos telekomunikacijų operatorių vadovai svarsto galimybę steigti bendrą Europos ryšio tinklą, rašo laikraštis „The Financial Times“. Pasak laikraščio šaltinio, ši idėja buvo svarstoma per privatų susitikimą tarp ES konkurencijos komisaro Choakino Almunijos (Joaquin Almunia) ir „Deutsche Telekom“, „France Telecom“, „Telecom Italia“ ir „Telefonica“ vadovais.
Dvi didžiausios pasaulio leidyklos ketina susijungti
Didžiosios Britanijos žiniasklaidos grupė „Pearson“ patvirtino, kad derasi su Vokietijos žiniasklaidos grupe „Bertelsmann“ dėl joms priklausančių leidyklų „Penguin“ ir „Random House“ sujungimo, praneša AP.
„Pearson“ atstovai ketvirtadienį teigė, kad derasi su „Bertelsmann“ dėl galimo „Penguin“ ir „Random House“ suliejimo, tačiau pridūrė, kad kol kas neaišku, ar derybos tikrai baigsis sandoriu.
„Airbus" pasiūlė savo pavadinimą aljansui su britais
Prancūzijos ir Vokietijos aviacijos ir aeronautikos koncerno EADS ir britų kompanijos „BAE Systems“ jungtinė struktūra gali būti pavadinta „Airbus“. Tokio pasiūlymo sulaukė EADS, kuriam priklauso Europos lėktuvų gamybos milžinė, rašo „The Financial Times“.
BAE koncerno EADS idėjos nepalaikė. Anot britų kompanijos, JAV rinka gali neigiamai sureaguoti į „Airbus“ pavadinimą, nes Europos lėktuvų gamintoja yra pagrindinė JAV lėktuvų gamintojos „Boeing“ konkurentė.
Pasaulio verslininkai tikisi B. Obamos pergalės per JAV rinkimus
Dauguma didžiausių pasaulio korporacijų ir bankų vadovų įsitikinę, kad Baracko Obamos perrinkimas per lapkritį vyksiančius JAV prezidento rinkimus bus naudingas pasaulio ekonomikai. Tai rodo penktadienį paskelbti sociologinio tyrimo, kurį atliko britų laikraščio „The Financial Times“ ekspertai, rezultatai. Apklausoje dalyvavo 1,7 tūkst. įtakingų verslininkų ir bankininkų.
Brazilijoje streikuoja centrinio banko darbuotojai
Ketvirtadienį Brazilijos centrinio banko darbuotojai pradėjo streiką. Reikalaudami padidinti atlyginimus 23 procentais, banko darbuotojai prisijungė prie analogiškų protesto akcijų, kurias rengia valstybinės struktūros. Apie tai informuoja „The Financial Times“.
Kaip pabrėžė Centrinio banko darbuotojų profsąjungos atstovai, jie tik nori, kad būtų indeksuoti jų atlyginimai iki ankstesnio perkamosios galios lygio. Mat infliacija šalyje "prarijo" didelę dalį banko darbuotojų atlygio.
„Amazon“ pelnas antrąjį ketvirtį sumažėjo 96 proc.
Didžiausios internetinės mažmenininkės pasaulyje „Amazon“ grynasis pelnas sumažėjo 96 proc. ir siekė 7 mln. dolerių, rašo „The Financial Times“.
Antrąjį praėjusių metų ketvirtį grynasis kompanijos pelnas sudarė 191 mln. dolerių.
„Amazon“ pajamos išaugo 29 proc. iki 12,83 mlrd. dolerių.
Iškart po pranešimų apie „Amazon“ finansinius rodiklius „Amazon“ akcijos elektroninėje prekyboje Niujorke atpigo 7 proc., iki 221,5 dolerio už akciją.
Ar 50-mečių karta turėtų užleisti darbo vietas jaunimui?
Augantis nedarbas tarp jaunų žmonių kasdien tampa vis didesne problema. Tačiau yra vienas radikalus sprendimas, galintis padėti išspręsti šią problemą, mano „The Financial Times“ apžvalgininkė Lucy Kellaway.
BBC skelbia, kad, L. Kellaway skaičiavimais, ateityje susidursime su labai rimta bedarbystės problema – po dešimties metų pasaulyje bus 1,2 mlrd. jaunų darbo ieškančių žmonių, o darbo vietų – tik 300 mln.
Maskva Kijevo ašaromis netiki
Šiaip jau apibendrinti kovo 19–20 d. vykusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus darbo vizito į Maskvą rezultatus galbūt per anksti, tačiau apžvalgininkai iš anksto spėjo, kad daug iš to vizito laukti neverta.
Brazilija ir Meksika užbaigė „automobilių karą“
Brazilija ir Meksika išsprendė ginčą dėl apribojimų automobilių eksportui. Kaip praneša „The Financial Times“, konfliktas tęsiasi apie dešimt metų, derybos dėl sureguliavimo truko dešimt mėnesių.
Pagal abiejų šalių pasirašytą sustirimą, Meksika savo noru įves apribojimą automobilių eksportui į Braziliją. Šalies gamintojai galės parduoti automobilius ne daugiau kaip už 1,55 mlrd. dolerių per artimiausius trejus metus. Brazilija savo ruožtu sumažins muitus Meksikos automobiliams.
V. Putinas nori kuo brangesnės naftos
Kai energetinių išteklių kainos pakyla, Maskvos tonas užsienio politikoje tampa griežtesnis. Tačiau kad į Rusijos prezidento postą susirengęs grįžti Vladimiras Putinas jaustųsi patogiai ilgą laiką, reikia, kad nafta pasaulyje kainuotų 150-200 JAV dolerių už barelį, rašo „The Financial Times“.
Reaguojant į įvykius, susijusius su Iranu, penktadienį „Brent“ naftos kaina pašoko iki 124 JAV dolerių už barelį.
ECB vadovas yra įsitikinęs, kad euras išliks
Europos centrinio banko (ECB) vadovas Mario Draghi pirmadienį pareiškė neturįs jokių abejonių dėl euro pajėgumo ištverti dabartinę skolų krizę, informuoja AFP.
"Nė kiek neabejoju dėl euro stiprumo, pastovumo ir išlikimo", - sakė jis Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komiteto nariams.
Komiteto nariai M. Draghi klausinėjo dėl jo interviu dienraščiui "The Financial Times", kuriame išsakytos jo pastabos buvo suprastos kaip įspėjimas apie galimą bendros valiutos žlugimą.