senjorai
Naujienos apie senjorus
Tai vyresnio amžiaus žmonės, paprastai laikoma, kad tai asmenys, sulaukę pensinio amžiaus. Jie turi gausią gyvenimo patirtį ir žinias, kurias gali perduoti jaunesnėms kartoms. Senjorų poreikiai ir iššūkiai yra įvairūs, apimantys sveikatos priežiūrą, socialinį įtraukimą ir ekonominę gerovę. Visuomenės užduotis – užtikrinti, kad senjorai gyventų oriai ir būtų integruoti į visuomenės veiklą.
90 metų močiutė yra vejama iš namų: priežastis šokiruoja
90 metų močiutė savo užgyventą turtą pardavė paskatinta vaikų ir išvyko gyventi kartu su sūnaus šeima. Tačiau dabar ji turi gyventi su svetimais žmonėmis ir mokėti nuomą marčiai. Kitu atveju, jai teks kraustytis gyventi į gatvę.
Nuomos situaciją aiškinosi „TV Pagalbos“ gelbėtoja Toma.
1996 m. senjorė, įtikinta vaikų, pardavė savo butą ir persikėlė kartu su sūnumi gyventi į kaimą. Ji manė, kad jiems visiems namas priklausys po lygiai.
Statistika atskleidė netikėtą faktą – senjorai vis gausiau perka šias prekes „Iki“
Sulaukus garbaus amžiaus, norisi kuo daugiau patogumo ir kokybės, taupyti ne tik pinigus, bet ir laiką. Tuo galima paaiškinti ir faktą, kad daug senjorų parduotuvėse renkasi jau pagamintus ir sufasuotus patiekalus. Pasak prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės Gintarės Kitovės, šiemet tarp senjorų stiprėja ir tendencija rinktis didesnes, šeimynines „Pagaminta IKI“ maisto pakuotes, kurių pakanka greitai ir skaniai pamaitinti visą šeimą ar aplankiusius anūkus.
Alytaus senjores pavertė tikromis damomis: pamatykite patys
Būsimų Alytaus profesinio rengimo centro kirpėjų ir kosmetikų kėdėse antradienį gražinosi senjoros. Garbaus amžiaus alytiškės į šį centrą atvyko pasipuošti Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga.
Senjores pavertė tikromis damomis.
Negalėjo atsidžiaugti
„Man ši diena yra stebuklas. Negaliu apsakyti žodžiais, kokia esu laiminga. Aš pirmą kartą gyvenime šiandien esu kirpykloje. Visą gyvenimą aš tik dirbau ir dirbau, ir visiškai neturėjau laiko sau.
Pirmą kartą Lietuvoje – Nacionalinė vyresnio amžiaus žmonių savaitė
Visą savaitę – nuo rugsėjo 30 d. iki spalio 4 d. – Lietuvoje vyks daugiau kaip pusė tūkstančio įvairių veiklų ir renginių, skirtų senjorams, rašoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime spaudai.
Tokiu ypatingu būdu, SADM iniciatyva, šiemet mūsų šalyje bus minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Prie Nacionalinės vyresnio amžiaus žmonių savaitės iniciatyvos prisijungė 45 Lietuvos savivaldybės, šalies muziejai, dailės galerijos, bibliotekos.
Galite gauti nemokamas grožio procedūras: štai, ką reikia žinoti
Artėjant Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai Alytaus miesto savivaldybės iniciatyva Profesinio rengimo centras rugsėjo 30–spalio 1 d. kviečia Alytaus miesto senjorus pasipuošti – pasidaryti šukuoseną, pasikirpti plaukus ar pradžiuginti save makiažu, o pasigražinus Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialas – nusifotografuoti.
Kol partijos žeria pažadus vyresnio amžiaus žmonėms, senjorai net nenori girdėti: „Į mus žiūri kaip į priešus“
Spaudos konferencijoje trečiadienį partijos pasisakė, kaip planuoja atstovauti vyresnio amžiaus žmonių interesams. Nepaisant to, kad ne visų partijų atstovai pasirodė ir renginio pradžia nebuvo itin sklandi, partijų atstovai negailėjo kritikos ir vieni kitiems.
Konferencija prasidėjo ne itin linksma nata.
Senjorams vienišumas gali būti labai skaudus: kaip atpažinti ir padėti?
Sparčiai kintančioje ir nežinomybės kupinoje kasdienybėje – stresas nėra vienintelis palydovas. Tyrimai rodo, kad vienišų žmonių skaičius taip pat auga – Lietuvoje net 13 proc. gyventojų bene kasdien jaučiasi vieniši, o didžioji jų dauguma – senoliai. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė pasakoja, kaip stipriai vienišumas gali paveikti bendrą sveikatą, o nemokamus draugystės pokalbius senjorams siūlančios „Sidabrinės linijos“ savanoriai dalijasi jautriomis istorijomis.
Už važiavimą dviračiu pėsčiųjų taku Pakruojyje – smūgis rankine per galvą
Pakruojyje senyvo amžiaus moteris rankine sudavė per galvą dviračiu važiavusiai mažametei.
Kaip pranešė policija, incidentas įvyko antradienio popietę Žaliojoje gatvėje.
Pirminiais duomenimis, 2016 metais gimusi mergaitei rankine buvo suduota šiai dviračiu važiuojant pėsčiųjų taku ir prasilenkiant pastarąja moterimi.
Įvykio vietoje nukentėjusią mažametę apžiūrėjo medikai.
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.
Marijampolėje vyks senjorų vasaros festivalis
Marijampolėje, Poezijos parke, antradienį vyks „Senjorų vasaros fiesta“.
Antrus metus vykstančio renginio metu senjorai kviečiami išbandyti virtualios realybės pramogas, pasipuošti laikina tatuiruote ar kūno blizgučiais, užsiimti mankšta bei pasitikrinti sveikatą.
„Senjoro“ organizacija siekia kurti pozityvią, stereotipų neribojamą senatvę, dėl to norime paraginti visus senjorus švęsti brandų amžių ir jame atrasti daugiau gražių ir ryškių spalvų“, – sakė organizacijos vadovė Rugilė Bitautaitė.
Seimas imasi senjorų klausimo: savivaldybėse atsirastų nauja koordinatoriaus pareigybė
Siekiant efektyviau spręsti senjorų problemas, Seimas imasi svarstyti Vyresnio amžiaus žmonių politikos pagrindų įstatymo projektą.
Praėjusį ketvirtadienį už šį Seimo valdybos sudarytos darbo grupės parengtą dokumentą po pateikimo balsavo 59 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 1 parlamentaras. Įstatymo projektą svarstys Socialinių reikalų ir darbo, Švietimo ir mokslo komitetai. Gavęs Vyriausybės išvadą, Seimas prie šio klausimo svarstymo planuoja grįžti rudens sesijoje.
REKLAMA
REKLAMA
Vyresni žmonės Lietuvoje dirba daug dažniau nei kitose Europos šalyse
Lietuvoje dirbančių vyresnio amžiaus žmonių daugiau nei kitose Europos šalyse. Eurostato duomenimis, 55–64 metų gyventojų užimtumas Lietuvoje viršija Europos Sąjungos ir Euro zonos šalių vidurkį.
Kaip skelbia Užimtumo tarnyba, vyresnių gyventojų užimtumo lygis Lietuvoje pernai siekė 69,1 proc.. Daugiau nei Lietuvoje vyresniųjų dirba tik Švedijoje, Estijoje ir Nyderlanduose.
„Mūsų šalis išsiskiria didesniu vyresnių moterų aktyvumu darbo rinkoje.
Nustatė, kur žmonės jaučiasi vienišiausi: pasikalba su katinu, paukščiu ar net tvora
Labiausiai vienatvė slegia 70–75 metų didmiesčiuose gyvenančias našles, turinčias vaikų, kurie jau gyvena atskirai. Tą parodė „Sidabrinės linijos“, į kurią pasikalbėti skambina vyresnio amžiaus žmonės, atliktas tyrimas.
Apklausos organizatoriai manė, kad vienatvė labiausiai kankina vienkiemių gyventojus, tačiau paaiškėjo, kad kaimo bendruomenės labiau rūpinasi savo gyventojais nei gyvenantys didmiesčių daugiabučiuose.
Jūsų vyresni giminaičiai gyvena vieni? Privalote žinoti šią informaciją
Lietuvos senjorai, ypač gyvenantys vieni, susiduria su daugybe iššūkių, kurie gali turėti rimtų pasekmių jų fizinei ir emocinei sveikatai.
Apie šiuos iššūkius naujienų portalui tv3.lt pasakoja Nacionalinio socialinės integracijos instituto „Senjoro“ programos vadovė Rugile Bitautaitė, kuri aiškina, kokios problemos kamuoja vienišus senjorus ir kokios pagalbos priemonės galėtų padėti jiems gyventi saugiau ir sveikiau.
Senjorų namuose populiarėja gyvūnų terapija: į Vievį atkeliavo būrys nykštukinių triušių
Pasaulyje ir Lietuvoje populiarėjant gyvūnų – žirgų, šunų, kačių, graužikų, triušių ar alpakų – terapijai, šis metodas vis dažniau taikomas ne tik stiprinant vaikų, bet ir senjorų sveikatą. Vievyje įsikūrusiuose senjorų namuose gyventojus jau lankė alpakos Brunas ir Patriotas, o dabar – ir būrys nykštukinių triušių. Specialistai gyvūnų terapijos nauda neabejoja, o senjorų juokas ir emocijos tik patvirtina – ji iš tiesų veikia.
Dirbo 39 metus, bet pensija – apgailėtina: į mitingą susirinkę pensininkai išklojo viską, ką galvoja
Kelios dešimtys mažomis pensijomis nepatenkintų senjorų susirinko į mitingą prie Seimo. Pensininkai prie Seimo atėjo su plakatais, kuriuose – tokie užrašai: „Premjere, ar galėtum išgyventi iš 445 eurų per mėnesį?“, „Mūsų pensijos – o „Sodros“ rezerve 3 mlrd. eurų“.
Naujienų portalo tv3.lt kalbinti senjorai apgailestavo dėl pensijų dydžio ir pasvarstė, kokia pensija leistų oriai gyventi.
Kaip ruošiasi senjorai, jei prasidėtų karas: štai, ką pataria ekspertai
Kol viešai aidi vis nauji pasisakymai, kaip Lietuva ruošiama karui ir kaip ruoštis žmonėms, vyresni žmonės dėl karo grėsmės patiria didelį stresą ir jaučiasi neišgirsti. Ekspertai taip pat pabrėžia, jog vyriausiai lietuvių kartai būtų sunkiausia, jei karas įvyktų. Tuo tarpu, ministerija tvirtina, kad jau daug padaryta. Siūlo kaip vyresniesiems ruoštis.
Pasirašytas senjorų ir VRM susitarimas: sieks stiprinti vyresnio amžiaus žmonių žinias civilinės saugos srityje
Senjorų organizacijos su Vidaus reikalų ministerija (VRM) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo įsipareigota stiprinti vyresnio amžiaus žmonių žinias apie civilinę saugą ir pasirengimą grėsmėms.
Ministerijoje bus pasirašomas susitarimas dėl senjorų pasirengimo galimoms grėsmėms
Vidaus reikalų ministerija (VRM) trečiadienį su didžiausiomis senjorų organizacijomis pasirašys susitarimą dėl jų pasirengimo galimoms grėsmėms.
„Senjorai yra tie, kurie dažnai turi sukaupę būtiniausių atsargų, reikalingų išgyventi nelaimės atveju. Iš jų galime pasimokyti, tačiau tuo pačiu jie yra ir pažeidžiamiausia visuomenės grupė, kurios pasirengimo galimoms grėsmėms įgūdžius privalome stiprinti“, – VRM pranešime sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Birutė džiaugiasi nauja Vilniaus iniciatyva: „Kažką mylėti reikia“
Per beveik mėnesį Vilniaus gyvūnų globos namai senjorams atidavė du šunis ir penkis katinus. Pagal projektą „Senjoras senjorui“ paėmus gyvūną, prieglauda aprūpina pašaru ir kraiku tiek, kiek augintinis gyvena pas pensininką.
Skiepai ir gydymas, jei keturkojis susirgs, – taip pat prieglaudos rūpestis. Augintinį gauti tokiomis sąlygomis nori ir kitų miestų gyventojai, bet projekte gali dalyvauti tik vilniečiai.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Neapsigaukite: gyventojai skundžiasi „Sodra“, kad nebegauna pensijos
Net jei gauni pensiją, negali būti tikras, kad ji vieną dieną nedings, kaip pavasarį ištirpęs sniegas. Po reportažo apie senjorą iš Širvintų rajono, kuris tik su teisininkų pagalba išsaugojo Didžiosios Britanijos mokamą pensiją, pasipylė skundai iš visos Lietuvos, kad žmonės neteko britiškos pensijos, nes „Sodra“, anot pensininkų, netinkamai sutvarkė dokumentus. „Sodra“ dievagojasi, kad viską padarė kaip priklauso.
Senjorams siūloma vieną kartą per metus apmokėti 90 proc. sanatorinio gydymo kainos
Mišrios Seimo narių grupės atstovai Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski įregistravo Sveikatos draudimo įstatymo pataisas, siūlančias padėti senjorams aktyviau pasinaudoti sanatorinio gydymo paslaugomis.
Virš 70 metų sulaukusiems senjorams jie siūlo kartą per vienerius metus Valstybinių ligonių kasų lėšomis apmokėti 90 proc. sanatorinio gydymo bazinės kainos už mažiausiai 5 dienas trunkantį gydymą.
„Dauguma Lietuvos senjorų dėl per mažų pajamų negali nuvažiuoti į sanatoriją.
Senjorai vilniečiai priglaus šeimininkų netekusius gyvūnus
Kelios dešimtys senjorų susidomėjo šios savaitės pradžioje paskelbta Vilniaus savivaldybės galimybe tapti šeimininkų netekusių gyvūnų globėjais.
„Susidomėjimas programa – labai didelis: vos paskelbus apie jos pradžią, jau sulaukėme daugiau nei 30 skambučių. Susipažinti su gyvūnais buvo atvykę 10 senjorų, iš jų šeši jau išsirinko globotinius“, – BNS sakė Vilniaus gyvūnų globos namų direktorė Agnė Žėbienė.
Vilniečiai senjorai kviečiami tapti šeimininkų netekusių gyvūnų globėjais
Vilniaus savivaldybė kviečia senjorus tapti šeimininkų netekusių augintinių globėjais. Jų priežūrai savivaldybė suteiks visas priežiūros priemones, pasirūpins pašaru ir kraiku, prireikus, veterinarinėmis paslaugomis.
„Apie augintinį svajojantys, tačiau įsipareigoti nenorintys sostinės senjorai galės bent laikinai globoti keturkojį gyvūną. Vyresni augintiniai jau nėra itin aktyvūs, tad galėtų puikiai sutarti su garbaus amžiaus šeimininkais.
Projektas senjorų psichologinei sveikatai stiprinti šįmet vyks dar 13 šalies savivaldybių
Pernai gegužę pradėtas socialinio recepto projektas, skirtas vienišų, psichikos sutrikimų turinčių senjorų psichologinei sveikatai stiprinti, šįmet vyks dar 13 Lietuvos savivaldybių.
Kauno, Šiaulių ir Vilniaus miestų bei Klaipėdos rajono savivaldybėse prasidėjusi iniciatyva yra skirta lengvus nerimo ar depresijos simptomus jaučiantiems, vienatvę išgyvenantiems pensinio amžiaus žmonėms, siekiant stiprinti jų psichologinę gerovę ir psichikos sveikatą.
Ir toliau siautėja sukčiai: iš dviejų senjorų išviliota penkiaženklė suma
Sukčių pasipelnymo šaltiniu tapo du sostinės senjorai – iš jų apgaule bendrai išviliota 10 171 euras.
Kaip praneša Vilniaus apskrities policija, šeštadienį policija gavo 1938 metais gimusios moters pranešimą, kad vasario 21 d. apie 13.30 val. Vilniuje dvi nepažįstamos moterys apgaule iš jos išviliojo 2 000 eurų.
Tą pačia dieną į policijos pareigūnus kreipėsi ir ar vienas sukčių apgautas, 1942 metais gimęs senolis.
Papasakojo apie senjorų pasimatymus Vilniuje ir Kaune: atėjo apie 30 moterų ir 1 vyras
Meilės dieną šventė ne tik jaunimas, bet ir senjorai, kurie rinkosi šiltai pasikalbėti apie gyvenimą ir nueitą kelią vienoje iš Vilniaus kavinių.
Tarp atvykusių senjorių, išsipuošusių gražiausiomis savo suknelėmis, papuošalais, buvo ir tokių, kurios ieško naujos gyvenimo meilės ir kurių durys atviros naujiems jausmams.
Žino ne visi: štai ką daryti, kad parduotuvėse gautumėte 10–20 proc. nuolaidą
Didieji prekybos tinklai turi lojalumo korteles arba programėles, dėl kurių pirkėjai gali gauti daugiau nuolaidų, kaupti pinigus, o vėliau juos panaudoti. Vis tik, kol vieni pirkėjų pagal amžių neskirsto, kiti jau kurį laiką papildomai siūlo 10 ar 20 proc. nuolaidas būtent pensininkams.
Vienur pigiau senjorai gali apsipirkti būtent pirmadieniais, kitur – kiekvieną dieną iki 11 val. Vienas prekybos tinklas siūlo nuolat aktyvią net 20 proc. nuolaidą būtent gyvūnų prekėms.
78-erių vilnietė Regina persikėlė į senjorų namus: mėnuo atsieis nuo 1700 iki 3000 eurų
Daugėja senjorų, norinčių savo gyvenimo saulėlydį pasitikti ne savo, o senelių namuose. Vieni prisipažįsta, kad sveikatos stoka ir liūdesys veja iš savo namų, kiti grįžta iš emigracijos, pavyzdžiui, JAV ar Vokietijos, ir nori čia pasilikti apsigyvendami senjorų namuose. Valdiškos institucijos sako, kad per metus laukiančiųjų savo eilės į senjorų namus daugėja.
Daiktus į nediduką lagaminą baigia krauti 78-erių vilnietė Regina.
Vilniaus savivaldybė vienu būdu spręs dvi problemas: padės ir senjorams, ir beglobiams gyvūnams
Vilniaus valdžia sugalvojo naujovę, kaip gelbėti senjorus nuo vienatvės. Savivaldybė siūlo senjorams iš savivaldybės prieglaudos paimti šunį ar katiną, o pati augintinį žada aprūpinti iki pat jo gyvenimo galo ėdalu, kraiku, o jei reikės ir gydymu.
Taip tikisi vienu šūviu nušauti du zuikius – ir senjorams draugą įtaisyti, ir keturkojams surasti naujus namus.
Gyvūnų globėjai pastebi, kad, sulaukę pensijos, kai kurie senjorai augintinio turėti nesiryžta.
Lietuvoje – beveik 340 šimtamečių, dauguma – moterys, o pats vyriausias – vyras
2024-uosius Lietuvoje pasitiko 339 šimtamečiai ar vyresni gyventojai, dauguma jų – moterys, rodo Registrų centro duomenys.
Du vyriausi gyventojai yra sulaukę 109-erių, abu – iš Kauno apskrities.
Šimtamečių galima rasti beveik kiekvienoje savivaldybėje, išskyrus Neringą, Pagėgius, Visaginą ir Širvintų rajoną.
Turite vyresnių giminaičių, kurie gyvena vieni? Jums būtina žinoti šią informaciją
Senstantys žmonės, kurie jaučiasi patogiai gyvendami savo namuose, dažnai neatsižvelgia į potencialius rizikos veiksnius, kurie gali padidinti nelaimingų atsitikimų ar nelaimingų atvejų tikimybę. Nuolat didėjanti fizinė silpnumo, judėjimo suvaržymo ar netgi atminties praradimo grėsmė gali sukelti rimtus pavojus senjorų saugumui.
Už šildymą negavusi kompensacijos moteris piktinasi: „Bus kaput, o pensija – 478 eurai“
Į Vilniaus savivaldybę plūsta senjorai, negavę šildymo kompensacijų. Savivaldybės atstovai ragina nesistebėti, mat šį sezoną ėmė tikrinti prašytojų turtą – namus, sklypus, automobilius ir pinigus banke. Ministrė Navickienė tokią praktiką pateisina, tačiau prašo savivaldybes nepersistengti ir dėl kelių eurų, viršijančių normatyvą, nepalikti senjorų be paramos.
Į pagalbą senjorams jau skuba „Carito“ darbuotojai – ragina nenuleisti rankų ir iki galo kovoti dėl šildymo kompensacijų.
Smurtaujantis vyras negalėjo atsidžiaugti savo sėkme: „Aš čia didvyris“
Moteris paprašė praeivio iškviesti policiją dėl smurto artimoje aplinkoje. Policijos pareigūnai reaguodami vyko į įvykio vietą. Susitikimą su smurtautoju užfiksavo laidos „Farai“ operatorius.
Atvykus į iškvietimo vietą lauke pareigūnus pasitiko vaikinas ir senjorė. Moteris skundėsi sutuoktinio elgesiu.
„Girtas parėjo, kai trenkė per galvą“, – pasakojo moteris.
Padedant pareigūnui, senjorė lėtai pakilo laiptais iki buto. Buto durys užrakintos, o viduje tylu – lyg nė gyvos dvasios.
Aldona 5 metus laukė, kol galės aplankyti dukros kapą: šiemet įvyko stebuklas
Tradiciškai artėjant Vėlinėms, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai sulaukia jų globojamų senjorų prašymų padėti nuvykti į kapines, kur ilsisi jų artimieji ir padėti sutvarkyti kapus: sugrėbti lapus, uždegti žvakeles ir tiesiog pabūti kartu.
Socialiniame tinkle „Facebook“ Lietuvos Raudonasis Kryžius pasidalino įrašu, kuriame skelbiama, kad savanoriai padėjo senjorams aplankyti kapus.
Pagalba senjorams
„Šiauliuose savanoriai suskubo į pagalbą Šiaulių tremtinių bendruomenei.
Kelių direkcija imasi iniciatyvos: sieks, jog kiekvienas senjoras šalies keliuose būtų su atšvaitu
Minint Atšvaitų dieną Lietuvos automobilių kelių direkcija inicijuoja tęstinę švietimo kampaniją vyresnio amžiaus žmonėms „Kaip gerai, kad mane matai“. Šiais metais akcija startuos Vilniaus mieste ir rajone, ateityje plėsis į kitus Lietuvos miestus ir miestelius. Akcijos metu, siekiant atkreipti dėmesį į senjorų pažeidžiamumą keliuose, skirtingų miestų ir miestelių viešose erdvėse bus dalinami atšvaitai, pasakojama apie jų svarbą, rašoma pranešime spaudai.
Siūlo dar padidinti pensijas: jos kiltų vidutiniškai 76 eurais
Seimo opozicijoje gimė siūlymas dar greičiau didinti senatvės pensijas iš perteklinių „Sodros“ lėšų. Esą iš 700 milijonų eurų planuojamo šių metų „Sodros“ pertekliaus išmokoms atiteks 47 milijonai, visi kiti, pagal valdžios planus, keliaus į rezervą.
Dėl to pavieniai Seimo nariai siūlo šią sumą bent padvigubinti: iš pertekliaus skirti nors 100 milijonų eurų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija aiškina, kad pensijos kitąmet ir taip didės pakankamai.
Kaunietę pribloškė naujas sukčiavimo būdas: įspėja visus
Trečiadienį į naujienų portalą „Kas vyksta Kaune“ kreipėsi socialine darbuotoja dirbanti moteris, kuri įspėja, kad Dainavos mikrorajone į senjorų namų duris beldžiasi vyras, galimai siekiantis apgauti senyvo amžiaus žmones.
Kaip kaunietei pasakojo prižiūrima senjorė, Dainavos mikrorajone vaikšto elegantiškai apsirengęs vyras ir siūlo senyviems žmonėms įsigyti maisto papildus.
Gyventojai bijo, kad kitąmet pensijų augimo nepajus: „Ir kainas pakels, rezultatas lygus nuliui“
Kitąmet pensijos augs dešimtadaliu, štai vidutinė senatvės pensija padidės apie 70 eurų. Tai žada socialinės apsaugos ir darbo ministrė. Tačiau infliacijos nukamuotus senjorus ir tokia suma jau mažai guodžia. 10 eurų didės vaiko pinigai, o vaikams iš daugiavaikių šeimų – po 16 eurų.
Ministrė tvirtina, kad didina tiek, kiek leidžia biudžetas.
Seimas atmetė siūlymą senjorams mokėti 13-ąją pensiją
Seimas atmetė opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narės Rimantės Šalaševičiūtės pateiktą iniciatyvą senjorams vieną kartą per metus mokėti periodinę išmoką, dar vadinamą 13-ąja pensija.
Per opozicinę Seimo darbotvarkę pateiktas tai numatantis Periodinės pensijos išmokos įstatymo projektas nesulaukė pritarimo po pateikimo.
Seimą pasieks senjorams patrauklus projektas: siūlys mokėti periodines išmokas
Senatvės pensijos, šalpos pensijų ir kompensacijų gavėjams siūloma vieną kartą per metus mokėti periodinę išmoką.
Tai numatantį Periodinės pensijos išmokos įstatymo projektą ketvirtadienį ketina pateikti Seimui Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narė Rimantė Šalaševičiūtė.
„Nors kartą metuose vyresni žmonės pasijustų geriau, žinotų, kad jie neskriaudžiami ir neužmiršti.
Vilniuje ir Kaune sukčiai apsimetė santechnikais, tikrinančiais skaitiklius, ir apvogė: „Viskas dingo“
Į teisiamųjų suolą sėdo sukčių porelė, kurie per pusmetį Kaune ir Vilniuje apgavo 18 senjorų. Apsimetę skaitiklių tikrintojais jie iš pensininkų pavogė tūkstančius eurų, juvelyrinius dirbinius ir dokumentus.
Kai kurie senukai prarado ir laidotuvėms taupytus pinigus, ir artimųjų santaupas.
Kauno apylinkės teisme bylos nagrinėjimo laukia būrys nukentėjusiųjų. Garbaus amžiaus gyventojai tapo dviejų sukčių aukomis.
Panevėžyje dalis gyventojų negavo kompensacijų iki 500 eurų: „Savivaldybėje iš mano čekiukų pasityčiojo“
Panevėžio savivaldybė tyčiojasi iš žmonių – taip rėžia sunkiai sergantys, po traumų ar operacijų gyjantys panevėžiečiai. Žmonės piktinasi, kad naują tvarką sumaniusi savivaldybė skurdžiausiai besiverčiančius neįgaliuosius ir rimtų sveikatos bėdų prispaustus žmones paliko be finansinės pagalbos.
Nuo pavasario panevėžiečiai, norintys gauti tikslinę pašalpą, yra priversti rinkti čekius ar kitus dokumentus, įrodančius, kokių vaistų ar medicininių priemonių pirko.
Pamatęs tokią jautrią akimirką vyras griebėsi kameros: „Labai graži retenybė!“
Meilė ir rūpestis sušildo net ir tamsiausią dieną. Ketvirtadienio rytą širdžiai mielą akimirką mieste užfiksavo naujienų portalo tv3.lt skaitytojas Saulius.
Vyras pasidalino jaudinančiu vaizdo įrašu. Jame matyti, kaip gatve lėtai žingsniuoja vyresnio amžiaus vyras ir senjorė moteris. Pora neskubėdami, susikibę rankomis, eina sostinės gatve.
Įvykis jaudina savo paprastumu – jiedu tiesiog lėtai vaikštinėja.
Skaičiuoja, kiek pensijas padidintų priedai už negalią: daugiau pinigų būtų jau kitąmet
Vyriausybė svarstys senjorams įvesti naujus priedus prie pensijos už negalią. Priedai sieks vidutiniškai po 140 eurų per mėnesį. Opozicijos atstovai tokius užmojus jau vadina populizmu artėjant rinkiminiams metams ir abejoja, ar valdantieji suras šimtus milijonų eurų tokiems priedams.
Šiaulietis Jonas Dambrauskas beveik 30 metų išdirbo statybose, bet prieš 8 metus susirgo, prarado darbą ir ėmė gauti neįgalumo pensiją.
Nausėdienė aplankė Lietuvos senjorus: pasipuošė pasteliniu kostiumėliu
Pirmoji ponia Diana Nausėdienė trečiadienį lankėsi Šilalės rajone, kur susitiko su senjorų dienos centro „Šventai“ vadovais, savanoriais ir centrą lankančiais senjorais. Šiam susitikimui ji pasirinko švelnų ir dailų įvaizdį.
Susitikimui su senjorais D. Nausėdienė pasipuošė pastelinės, švelniai rausvos spalvos dviejų dalių kostiumėliu, kurį sudaro sijonas kiek žemiau kelių ir palaidinė ilgomis rankovėmis ir išskirtine apykakle.
Kaune – ypatingi greitieji pasimatymai: „Jei drugeliai suplasnos pilve, tai kodėl gi ne“
Kauno senjorai ieškojo tikros romantikos ir naujų pažinčių. Kelios dešimtys jų susirinko į greitųjų pasimatymų popietę. Tiesa, moterims teko nusivilti dėl romantiškų pažinčių, mat vyrų pasimatymo popietėje liko vos vienas.
Roma atėjo į pirmą kartą Lietuvoje surengtą senjorų greitųjų pasimatymų popietę.
„Greiti pasimatymai – mane taip suintrigavo tas pavadinimas, galvoju einu pažiūrėsiu, kas čia taip greitai vyksta“, – kalba Roma.
Moteris sako norėtų susirasti sielos draugą ar draugę.
Neeilinis renginys Kaune: senjorai kviečiami į greituosius pasimatymus
Siekdama mažinti senjorų vienišumą, Nacionalinio socialinės integracijos instituto Senjoro programa, gegužės 18 d. Kaune kviečia senjorus išmėginti naują socialinių ryšių mezgimo formatą – visame pasaulyje išpopuliarėjusius greituosius pasimatymus, rašoma organizacijos pranešime spaudai.
Šio renginio metu, jaukioje aplinkoje susirinkę senjorai turės progą susipažinti, sužinoti vieni kitų istorijas, pomėgius ir, tikimės – atrasti bendraminčių ir naujų draugysčių.
Lietuvos plaukimo veteranų čempionate – nauji rekordai ir ovacijos startavusiam 97-erių sportininkui
Sekmadienį Kauno „Girstučio“ baseine baigėsi dvi dienas trukęs atvirasis Lietuvos veteranų plaukimo čempionatas.
Kaune dėl apdovanojimų varžėsi beveik pusantro šimto plaukikų iš daugiau nei 30 šalies ir užsienio plaukimo veteranų komandų.
Jonas nerimauja, kad žmona numirs nesulaukusi pagalbos: valdininkai – abejingi
Jono žmona sunkiai serga ir nepasikelia iš lovos, ją slaugo vyras. Sutuoktinius užklupo dar viena bėda – pasibaigė Janinos asmens dokumento galiojimo laikas. Apie senjorų kovą su valdininkais plačiau – TV3 laidos „TV Pagalba“ reportaže.
Janina negali nei vaikščioti, nei kalbėti. Jos vyras Jonas žmoną globoja jau 12 metų. Prieš kelis mėnesius pasibaigė Janinos asmens dokumento galiojimo laikas.