psichologinė pagalba
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „psichologinė pagalba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „psichologinė pagalba“.
Skambučių centras konsultuos gyventojus dėl savižudybės grėsmės
Psichologinių krizinių įvykių skambučių centras (Skambučių centras) jau teikia psichologinę pagalbą asmenims, kurie patiria savižudybės grėsmę arba savižudybės grėsmė kyla jų aplinkoje, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
„Džiaugiamės, kad ši paslauga skaičiuoja jau 4-us metus ir yra vis labiau atpažįstama visuomenėje, o nuo šių metų Skambučių centrui pradėjus konsultuoti gyventojus, kaip elgtis susidūrus su savižudybės grėsme, pagalba krizę patiriantiems asmenims taps dar labiau prie...
Mirus 5-metei Lietuvos pareigūnės dukrai prabilo kolegos: skyrė jautrius žodžius
Trečiadienį vakare Zarasų policijos sporto salėje kartu su pareigūne mama sportuoti atvyko 5-erių metų mergaitė. Vos penkioms minutėms į tualetą išėjusi mama grįžusi rado gulinčią dukrą. Mergytę bandyta gaivinti, tačiau atvykę medikai konstatavo mergaitės mirtį.
Policijos bendruomenė išreiškė užuojautą mergaitės mamai dėl dukters mirties.
Nelaimingas atsitikimas
Nelaimingas atsitikimas sukrėtė policijos bendruomenę.
Žmonos slaugymas vyrui virto kalėjimu: „Pradėjo deginti viską paeilui“
Vyras sako, kad ligonės buvusios žmonos slaugymas jam virto tikru kalėjimu. Povilas kartu su moterimi pragyveno daugiau nei penkerius metus. Iš pradžių pora gyveno laimingai, bet paskui padėtis pasikeitė – žmoną ištiko insultas. Nepavydėtina šeimos situacija laidoje „TV Pagalba“ domėjosi gelbėtoja Rūta Filejeva.
Po insulto moteris tris mėnesius išbuvo slaugos ligoninėje. Moteris gydymo įstaigoje elgėsi agresyviai, tad vyras turėjo žmoną parsivežti namo.
Mirus 36-erių vilniečiui chirurgui įspėja visus: laiku pastebėkite šiuos ženklus
Vilniuje antradienio rytą rastas vyro kūnas. Policija skelbė, kad prieš 7 val. ryto 1987 m. gimusio vyro kūnas rastas Mokslininkų gatvėje esančio daugiabučio bute. Šiandien ryte sveikatos ministras Arūnas Dulkys patvirtino, kad nusižudė jaunas medikas.
Radus įtariamojo kūną pareigūnai įtarė savižudybės versiją, trečiadienį ryte tai patvirtino A. Dulkys. Socialiniuose tinkluose jis rašė:
„Iš Santariškių pasiekė liūdna žinia – iš gyvenimo pasitraukė jaunas gydytojas.
Skelbia, kad atėjo itin sunkus laikas: štai kiek lietuviai pakloja psichologams ir ką pasakoja
Karo neramumai, krizės, susirgimai, perdegimas darbe – dėl visų šių įvairiausių priežasčių gyventojai vis dažniau kreipiasi psichologo pagalbos. Nors mažesnių miestų specialistai tvirtina, kad eilės pas psichologus nėra didelės, tačiau didmiesčiuose neretai gali reikti palaukti ir iki kelių mėnesių, o kainos siekia ir 100 eurų už vieną vizitą.
Išgirdusi draugo balsą vilnietė skubiai iškvietė policiją: negalėjo patikėti, kas nutiko
Vilnietis Karolis Grigaliūnas prieš dvejus metus išgyveno vieną juodžiausių ir sunkiausių gyvenimo etapų – gilią depresiją ir bandymą nusižudyti. Jei ne pagalbos ranką ištiesęs artimas žmogus, Karolis sako, kad šiandien, greičiausiai, savo istorijos papasakoti jau nebegalėtų.
31-erių vilnietis atviras – psichinės sveikatos ir savižudybių temą vis dar supa daugybė stigmų ir nežinojimo, kaip padėti žmogui, galvojančiam apie savižudybę.
Raudonasis Kryžius atidaro humanitarinės pagalbos liniją
Lietuvos Raudonasis Kryžius antradienį atidaro humanitarinės pagalbos liniją.
Kaip pranešė organizacija, nutikus nelaimei, dėl kurios prireikia humanitarinės pagalbos daiktais ar drabužiais, konsultacijos, nakvynės, finansinės, psichologinės pagalbos – Lietuvos gyventojai galės skambinti trumpuoju numeriu 111 ir sulaukti skubios savanorių ir darbuotojų pagalbos.
Trumpasis humanitarinės pagalbos numeris 111 veiks visą parą, visomis savaitės ir švenčių dienomis.
„Vaikų linijos“ atstovė apie smurtą tarp vaikų: „Agresyvus elgesys yra pasekmė“
Šiomis savaitėmis kilus ne vienam paauglių smurto protrūkiui, psichologai aiškina, kad tai – ilgą laiką besikaupusių problemų pasekmė. Tyrimai rodo, kad patyčių mastai mokyklose nemažėja, vaikai jaučia įtampą, o mokytojai ir tėvai dažnai nesugeba bendradarbiauti ir surasti sprendimų.
Kokių pokyčių reikia ir kas lemia, kad jaunimas vis dažniau įninka į narkotikus, laidoje „Dienos komentaras“ atsako „Vaikų linijos“ psichologė Jurgita Smiltė Jasiulionė.
Mirus garsiam Lietuvos dizaineriui kreipiasi į visus: tai gali išgelbėti gyvybę
Rugsėjo 14-osios rytą mirė interjero ir eksterjero šviesų specialistas, atmosferinio dizaino ir apšvietimo bendrovės „In/Ex Studio“ vadovas Vaidas Gronskis (1986-2023). Naujienų portalo tv3.lt duomenimis, velionio kūnas buvo rastas sodo namelyje be išorinių smurto žymių.
„Nors psichologinė pagalba žmonėms Lietuvoje gerėja, yra pokyčių, tačiau negalima nutylėti fakto, kad, visgi, Lietuva vis dar yra savižudybių skaičiumi pirmaujanti šalis.
Mirus garsiems Lietuvos vyrams įspėja visus: pastebėkite šiuos ženklus laiku
Nuo pat metų pradžios Lietuvą krečia skaudžios netektys – 2023-ieji prasidėjo žinia apie dainininko Donato Čižausko mirtį, gegužės 27-ąją pranešta apie žinomo žurnalisto Viliaus Stankevičiaus mirtį. Pranešama, kad abu jauni vyrai nusižudė, todėl ekspertė įspėja – šių ženklų negalima praleisti pro akis, juos būtina pastebėti laiku.
REKLAMA
REKLAMA
15-mečio Mykolo mirtis sukrėtė visą mokyklos bendruomenę: ėmėsi veiksmų
Pirmadienio popietę Neryje, ties Valų kaimu, aptiktas stipriai suiręs skenduolio kūnas. Tėvai neabejoja, kad tai – vasario 4 dieną dingusio 15-mečio Mykolo kūnas. Po šios žinios veiksmų ėmėsi ir mokykla – visai mokyklos bendruomenei teikiama psichologinė pagalba.
Pranešama, kad pirmadienį, gegužės 1 dieną, apie 16 val. policija gavo pranešimą apie Trakų rajone, Lentvario seniūnijoje, Valų kaime, Neries upėje rastą nenustatytos tapatybės vyro lavoną irimo stadijoje.
LGL emocinės paramos platformos savanorė atskleidžia, ką patiria LGBT moksleiviai
Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL emocinės paramos platformos su patyčiomis dėl seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės ir lyties raiškos susiduriantiems moksleiviams, jų tėvams ir mokytojams savanorė Lina atskleidžia, kokiomis problemomis ir iššūkiais susiduria LGBT jaunuoliai bei kaip jos asmeninės patirtys suformavo asmenybę, gebančią padėti ne tik sau, bet ir kitiems.
LGL emocinės paramos platformoje savanoriauji jau trečius metus.
Seimas ėmėsi siūlymo, kad seksualinio smurto bylose vaikus gintų specializuotas advokatas
Seimas ketvirtadienį ėmėsi siūlymo, kad seksualinio smurto prieš vaikus bylose jiems būtų skirti specializuoti advokatai, finansuojama psichologinė pagalba.
Taip pat bus svarstomos Baudžiamojo proceso kodekso pataisos, kuriomis siekiama griežtinti seksualinę prievartą patyrusių vaikų apklausos tvarką. Tokiems opozicijos atstovų parengtiems projektams pritarta po pateikimo ketvirtadienį per opozicijos inicijuotą neeilinę sesiją, jie toliau bus svarstomi per pavasario sesiją.
Šių garsių Lietuvos žmonių netekome per mėnesį: atmintyje išliks amžinai
2022-ųjų pabaigą ir 2023-ųjų pradžią Lietuvoje pažymėjo daugybė skaudžių netekčių. Per pastarąjį mėnesį šalį sukrėtė ne viena skaudi žinia apie žinomų pramogų, sporto, politikos, meno pasaulio atstovų mirtis.
Paskutiniu metu mirtis pasiglemžė daugybę iškilių, žinomų Lietuvos žmonių gyvybes. Tačiau net iškeliavę Anapilin jie lieka žmonių širdyse.
2022-ųjų pabaigą pažymėjo skaudžios netektys
Gruodžio 19 d. tikinčiuosius sujaudino žinia apie 77-erių Telšių vyskupo emerito dr.
Palaidojus „2 Donatai“ lyderį įspėja visus: laiku pastebėkite šiuos ženklus
Sausio 2 dieną pasirodė žinia apie dainininko, grupės „2 Donatai“ lyderio Donato Čižausko mirtį. Žiniasklaidoje keliama versija, kad vyras nusižudė, kuri naujienų portalui tv3.lt kol kas nėra patvirtinta, dar kartą į paviršių iškėlė opią problemą – Lietuva vis dar yra tarp savižudybių skaičiumi pirmaujančių šalių.
Mirus Donatui Čižauskui įspėja visus: tai būtina žinoti kiekvienam
Pirmadienį paskelbta naujiena apie „2 Donatai“ grupės lyderio Donato Čižausko mirtį. Žiniasklaidoje keliama versija, jog garsus atlikėjas nusižudė, tačiau naujienų portalui tv3.lt kol kas ši informacija nėra patvirtinta. Ką reikėtų daryti kitaip, kad savižudybių skaičius sumažėtų ir kokie ženklai išduoda galimas mintis apie savižudybę, dalinosi psichologas, psichoterapeutas Gediminas Navaitis.
Mamos skausmas virto tragedija: jonaviškei ramybės nedavė vienturtės dukros ir anūkės žūtis
Rugsėjį Lietuvą apskriejo žinia apie tragišką jaunos kaunietės ir jos vos kelių dienų kūdikio mirtį. Gimdyvė nušoko nuo Trijų mergelių tilto Kaune, gelbėtojai po kelias dienas trukusių paieškų Nemune rado jų kūnus. Tačiau tai ne vienintelė skaudi šeimos nelaimė. Prieš pat Vėlines gyvybę sau atėmė ir gimdyvės motina.
Šią informaciją šaltiniai patvirtino naujienų portalui tv3.lt ir Kauno apygardos prokuratūra.
Arūnas Dulkys: „Ydinga galvoti, kad pogimdyvinė depresija praeis savaime“
Įvertinus psichologinės pagalbos gimdyvėms svarbą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) priėmė sprendimą gerinti gimdyvių informuotumą apie teikiamas psichologines paslaugas – numatoma įteisinti reikalavimą, kad kiekviena pagimdžiusi moteris privalomai būtų informuojama apie pogimdyvinės depresijos požymius bei pagalbą teikiančias institucijas, dar prieš mamai su mažyliu paliekant gydymo įstaigą, rašoma pranešime spaudai.
Psichologinė pagalba ukrainiečiams prieinama, bet besikreipiančių negausu
Psichologinė pagalba pabėgėliams iš Ukrainos teikiama, tačiau besikreipiančių kol kas negausu.
Apie tai trečiadienį Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos posėdyje kalbėjo Sveikatos apsaugos ministerijos, Psichologų sąjungos bei kitų institucijų atstovai.
Psichologinė pagalba ukrainiečiams teikiama įvairiais kanalais – registracijos centruose, taip pat telefonu, skambinant 1809. Platformoje „Manodaktaras.
Lietuviai, nepasiduokite karo nerimui: štai, kas padės nusiraminti
Stebint Rusijos karinius veiksmus Ukrainoje dažnam lietuviui kyla nerimas – ne tik dėl to, kas vyksta Ukrainoje, tačiau ir dėl savo pačių saugumo. Jausti pyktį ar nerimą šiuo metu normalu, tačiau svarbu neleisti emocijoms išsikeroti ir paimti viršų.
Kaip tvarkytis su pastarosiomis dienomis kylančiomis emocijomis, naujienų portalui tv3.lt pasakojo Seimo Psichikos sveikatos pakomitečio pirmininkas, vaikų ir paauglių psichologas, psichiatras Linas Slušnys.
Lietuvoje žmonės sunkiai išgyvena įtampą dėl karo: „Penktą valandą atsikeliu ir verkiu“
Kalbinti lietuviai pasakoja, kad žinios apie karą Ukrainoje ne vieną pravirkdė, sukėlė dar didesnį nerimą. Vieni esą baiminasi dėl Lietuvos ateities, kiti gaili žūvančių ir kenčiančių Ukrainos žmonių. Kai kurie visai atviri – ašaroti pradeda vos prabudę.
Psichologai sako, kad baimė, nerimas – normalūs jausmai, tačiau ragina žmones jiems nepasiduoti. Esą svarbiausia – turėti rutiną ir jos laikytis bei pasakoja, kaip nuraminti dabar išgyvenančius vaikus.
Tėvai susikirto, ar reikėtų užkirsti kelią 16-mečių skiepijimui be tėvų žinios: „Vaikas nėra tėvų nuosavybė“
Kova su pandemija tęsiasi, vakcinacija įsibėgėja, o dėl skirtingo požiūrio į skiepus neretai kyla barnių šeimose. Pasigirsta ne vienas atvejis, kai paaugliai, nesulaukę 18 metų, skiepijasi nuo COVID-19 be tėvų žinios. Grupė Seimo narių nusprendė išspręsti šį galvosūkį – pateikė įstatymo pakeitimo projektą, siekdami, kad iki pilnametystės visi vaikai ir paaugliai medicinos paslaugas gautų tik su tėvų sutikimu.
Lietuviai masiškai ieško psichologų pagalbos: už valandą moka ir po 60 eurų, eilės – mėnesiams į priekį
Įkaitu pasaulį paėmusi koronaviruso pandemija privertė didžiąją dalį visuomenės užverti ir užrakinti namų duris ilgiems mėnesiams. Dar pandemijos pradžioje namuose užsidarę lietuviai kalbėjo apie puikią galimybę perdėlioti savo prioritetus, apmąstyti įvairius sprendimus. Dabar tautiečiai kalba apie keblią psichinę sveikatą ir apsilankymus pas psichologus.
Prie psichologų kabinetų durų – virtualios eilės.
Psichologai siūlo naujas konsultacijas internetu: nori padėti įveikti nerimą
Nerimas, panikos priepuoliai ir gilėjanti depresija. Tokias psichologines lietuvių problemas išryškino karantinas. Dėl to gerokai padaugėjo žmonių, ieškančių profesionalios pagalbos. Tačiau karantinas pakeitė ne tik emocinę lietuvių būseną, bet ir psichologinių konsultacijų pobūdį. Pradėjo veikti projektas, į kurį įsitraukę psichologai kviečia problemas spręsti ne jų kabinetuose, o per kompiuterio ekraną.
Psichologė Viktorija pradeda nuotolinę konsultaciją.
Karantinas: išbandymas, skirtas visiems, bet ar visiems įveikiamas?
Karantinas. Daugiau nei mėnuo neplanuotų atostogų, kurios tęsis mažiausiai iki gegužės 11-osios, o gal ir ilgiau. Šis laikotarpis mums davė tai, ko anksčiau tiesiog neturėjome: neįkainojamo laiko su šeima; laiko, kurį galime skirti vaikų lavinimui, mokymosi nuotoliniu būdu perpratimui, kulinariniams ieškojimams, namų tvarkymui, seniai neįgyvendintų darbų atlikimui ir savęs bei artimų žmonių pažinimui.
Tačiau, pasak specialistų ir oficialios statistikos: ne visi šį pažintinį egzaminą išlaiko.
Lietuvių sukurtas įrankis sulaukė pasaulinio įvertinimo – padeda žmonėms įveikti nerimą
Specialistai įspėja, kad esant karantinui svarbu ne tik palaikyti fizinę formą, bet ir emocinę pusiausvyrą. Psichologai sako, kad net ir pasibaigus pandemijai, problemų susijusių su žmonių nervine sistema tik daugės. Ieškodami būdų, kaip padėti namuose įstrigusiems žmonėms išradingi lietuviai sukūrė, kaip patys sako, emocinį sporto klubą, kuriam tereikia mobiliojo telefono. Speciali programėlė jau nuskynė laurus ir tarptautinėje arenoje.
„Jaunimo linijoje“ savanoriaujantis Egidijus: prieš į ją patenkant yra tekę ir pačiam paskambinti
„Jaučiamės vieniši. Užsidedame kaukes, užsidarome ir slepiame tikruosius save“, – ištarė jau dvejus metus psichologinės pagalbos tarnyboje „Jaunimo linija“ savanoriaujantis Egidijus Ivaškevičius.
48 841 – tiek skambučių praėjusiais metais sulaukė „Jaunimo linija“. Pranešama, kad skambučių skaičius į psichologinio palaikymo linijas pastaruoju metu itin išaugo. To priežastis – praėjusį mėnesį šalyje paskelbtas karantinas.
Juodoji karantino pusė: psichologus užplūdo apie savižudybę galvojantys ir save žalojantys vaikai
Karantino laikotarpiu psichologai sulaukia daugiau vaikų skambučių, kuriuose jie pasakoja mąstantys apie savižudybę, save žalojantys ar patiriantys sunkumų namuose, bendraudami su tėvais, ketvirtadienį Vyriausybėje sakė „Vaikų linijos“ vadovas, psichologas Robertas Povilaitis.
Žiniasklaida: Trakų rajono savivaldybė ieško, kas už 665 tūkst. eurų sukurtų jausmomatį
Trakų rajono savivaldybės Pedagoginė psichologinė tarnyba ieško verslininkų arba mokslininkų, kurie sukurtų jausmų ir emocijų matavimo prietaisą – jausmomatį, skelbia LNK ir portalas 15min.lt. Projektui numatoma skirti 665 tūkst. eurų.
„Technologinė sistema taptų prevencine priemone itin dažniems savižudybių, alkoholizmo, depresijos ir smurto atvejams.
Psichologė: tai padės išgyventi karantino metu
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuodama, kad pacientams, kuriems yra reikalingos Psichikos sveikatos centruose teikiamos psichologinės konsultacijos, bus sudaryta galimybė karantino metu jas gauti nuotoliniu būdu, dalinasi ir psichologės visuomenės sveikatos mokslų daktarės, profesorės Nidos Žemaitienės patarimais, kaip palaikyti gerą psichologinę savijautą.
Psichoterapeutė: „Prekybos žmonėmis aukoms būtina ilgalaikė pagalba“
Ne paslaptis, kad nemažai moterų, patikėjusios pažadais, kad svetur siūlomas darbas užtikrins sotesnį duonos kąsnį, išvyksta į užsienį savo noru, o rožiniai kerai išsisklaido tik paaiškėjus, koks darbas jų laukia. Yra ir tokių, kurias prekeiviai žmonėmis išveža prievarta.
Pavojus tapti beteisiais vergais užsieniečių ūkiuose ar statybvietėse tyko ir geresnio darbo ieškančių vyrų, o į prekiautojų žmonėmis pinkles patekę nepilnamečiai svečiose šalyse verčiami vogti iš parduotuvių.
Po aborto vaiko nuo to paties vyro besilaukianti vilnietė: tai buvo siaubingiausia patirtis
Vilnietė 35-erių Rasa (vardas pakeistas ir redakcijai žinomas, – aut. past.) atvira: gyvenimą ji skirstanti į dvi dalis – iki aborto ir po jo. Nors išgyvendama traumą moteris vėl pastojo nuo to paties vyro ir jau po kelių savaičių ruošiasi gimdyti, sąmoningą nėštumo nutraukimą ji laikanti siaubingiausia patirtimi savo gyvenime. „Nuo tada, kai pasidariau abortą, iki šios dienos mano gyvenimas yra labai sužalotas.
Artimojo savižudybę išgyvenusi vilnietė: atrodė, kad esu dugne
Socialinės iniciatyvos „Artimiems“, skirtos patyrusiems savižudžių netektį savo artimoje aplinkoje, vienai iš įkūrėjų Simonai Savickienei prieš ketverius metus teko susidurti su skaudžia netektimi. Simonos brolis sirgo psichoze, o po jo savižudybės moteriai teko pačiai sau ieškoti pagalbos ir išmokti gyventi iš naujo. „Visą gyvenimą iki brolio savižudybės niekaip nesuprasdavau žmonių, kurie pasirinkdavo tokį kelią – savo noru pasitraukti iš gyvenimo.
Tiksinti bomba Lietuvos mokyklose: su revolveriu į mokyklą įžengęs šeštokas – tik pradžia?
Mokyklose vaikai kenčia ne tik nuo patyčių. Dėl mokslo krūvio, jie patiria ir didžiulę įtampą, stresą. Ir nors psichologinė pagalba jiems tampa kuo labiau reikalingesnė, ji – vis mažiau prieinama. Šalyje katastrofiškai trūksta psichologų. Šių specialistų poreikis jaučiamas ir ikimokyklinėse įstaigose. Praėjusią savaitę šalį sudrebino įvykis, kuomet Klaipėdoje dvylikametis į mokyklą atsinešė revolverį.
Psichologų pagalba tėvams telefonu – tik ribotą laiką
Nuo šiol tėvai į iškilusius vaikų auklėjimo klausimus, atsakymus ras paskambinę jiems skirta pagalbos linija. Kol kas nemokama. Tačiau jau dabar žinoma, kad psichologinės pagalbos reikia tūkstančiams tėvų, tad ne visiems norintiems pavyks prisiskambinti. Prie telefonų budės tik 2 profesionalūs psichologai, darbo dienomis po 4 valandas.
Vyrų krizių centro vadovė: lietuviai vyrai verkia ir tikrai nėra „supermenai“
Stereotipas, kad vyrai neverkia, vyrų krizių centre nustoja veikti. Į šį centrą, teikianti psichologines ir teisines paslaugas, kreipiasi vis daugiau vyrų. Tačiau anot Kauno miesto skyriaus vadovės, vyrams vis dar atrodo, kad problemų jie turėti negali. Vyrų krizių centro tikslas - pagalba asmenims, nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis, grįžusiems iš įkalinimo įstaigų, piktnaudžiaujantiems alkoholiu, narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.
Buvusi Eminemo žmona atskleidė šokiruojančią paslaptį
Buvusi reperio Eminemo žmona Kim Mathers vengė žiniasklaidos ir slėpė savo gyvenimą. Vis dėlto moteris visai neseniai prabilo apie itin sunkų gyvenimo etapą, meilę vyrui ir kildavusius konfliktus. Moteris pripažino, kad dėl įvairių asmeninių sunkumų galvojo apie bandymą pasitraukti iš gyvenimo, tačiau dabar negali atsidžiaugti, kad persigalvojo. Ji pasakoja, kad praėjusių metų spalį pateko į sunkią avariją, dėl kurios vos nežuvo keli žmonės.
Patriotiškumo ugdymui, psichologinei karių pagalbai numatoma skirti trečdalį milijono eurų
Viešosioms įstaigoms ir asociacijoms, kurios rengtų pilietinio, patriotinio ugdymo programas, šviestų visuomenę apie informacines grėsmes, 2016-aisiais numatoma skirti 0,3 mln. eurų. Krašto apsaugos ministerija (KAM) paskelbė kvietimą teikti paraiškas dėl veiklos programų finansavimo iš biudžeto.
Vilniuje nusižudė mergina – iššoko iš 8 aukšto
Trečiadienį Vilniuje, kaip spėjama, nusižudė jauna mergina. Apie 13 val. pranešta, kad iš Savanorių pr. 33 namo pro balkoną iškrito mergina. Atvykus medikams paaiškėjo, kad mergina žuvo. Liudininkų teigimu, merginai apie 20 metų, ji gyveno 8 devynaukščio namo aukšte. Nors vieni tvirtina, kad ji buvo narkomanė, kiti tikina, jog jauna mergina buvo tvarkinga, mokėsi aukštojoje mokykloje, tačiau buvo gilioje depresijoje.
Lietuva padės kurti psichologinės reabilitacijos centrus Ukrainos Rytuose
Lietuva prisideda prie dviejų psichologinės reabilitacijos centrų kūrimo Ukrainos Dniepropetrovsko ir Poltavos srityse. Šių centrų paslaugomis galės naudotis nuo karo šios šalies rytinėje dalyje nukentėję asmenys. „Čia yra bendra Lietuvos ir Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijų iniciatyva. Vyko ekspertų vizitai ir sutarta, kad Lietuva prisidėtų kuriant reabilitacijos centrus Dniepropetrovske ir Poltavoje“, - BNS sakė Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis.
Paauglių, besikreipiančių pagalbos dėl problemų internete, padaugėjo trigubai
Pernai paauglių, besikreipiančių pagalbos dėl problemų internetinėje erdvėje, skaičius išaugo daugiau nei trigubai. Projekto „Saugesnis internetas“ duomenimis, 2012 m. į emocinės pagalbos tarnybos „Vaikų linija“ konsultantus kreipėsi 83 paaugliai, 2013 m. – 289. Pasak specialistų, šiais metais numatomas dar didesnis skaičius vaikų, išdrįsiančių kreiptis pagalbos. „Skaičiuojame, kad nuo projekto pradžios – 2011-ųjų – besikreipiančių pagalbos paauglių skaičius padidėjo pusšešto karto.
P. Skruibis: jei žmogus kartą jau žudėsi, jis gali bandyti dar kartą
Nepaisant įvairių institucijų, pagalbos telefonų pastangų, Lietuvos gyventojų, nusprendusių išspręsti visas problemas pasitraukiant iš gyvenimo, nemažėja. Net atvirkščiai, daugėja. 2012 metais mūsų šalyje nusižudė 927 žmonės, o pernai vien sausį–birželį 557 asmenys, beveik penktadaliu daugiau, negu per pirmąjį pusmetį prieš metus. Tačiau visai nesvarbu, ar savo noru iš gyvenimo pasitraukė keli šimtai žmonių, ar vos vienas kitas.
Smurtas: pagalbos prašymai atsimuša „į sieną“
Asta VOLKOVAITĖ [email protected] Kaip rašo savaitraštis "Šiauliai plius", smurto aukos Šiauliuose psichologinės pagalbos priverstos ieškoti pačios. Su smurtu kovojančių institucijų piktžaizdę atskleidžia sutuoktinio smurtą išgyvenusi dviejų mažamečių motinos istorija. Savaitraščio „Šiauliai plius“ atliktas tyrimas parodė, kad smurto aukų pagalbos šauksmas gali būti per vėlai arba niekad neišgirstas.
Po bandymo nusižudyti šeima išsiųs P. Jackson į internatinę mokyklą
Baigusi gydymą reabilitacjos klinikoje, popmuzikos karaliaus Michaelo Jacksono dukra Paris bus perkelta į internatinę mokyklą problemiškiems ir psichologinių sunkumų kamuojamiems paaugliams. Mergaitės motina Debbie Rowe ir močiutė Katherine Jackson yra pasiryžusios padaryti viską, kad tik ji visiškai atsigautų. Tačiau kol kas jos įsitikinusios, kad 15-metė toli gražu nėra pasirengusi grįžti namo, rašo nypost.com.
Psichoterapeutė: susirgus depresija, artimieji nelabai kuo gali padėti
Kartais depresijos kankinamam žmogui artimieji sako „susiimk, nepasiduok, turėk valios, neištižk“. Tačiau tai vienos iš netinkamiausių frazių, kokias šios ligos atveju gali pasakyti šalia esantys žmonės. Taip teigia depresiją gydanti ir tirianti psichoterapeutė Rima Viliūnienė.
Šešiolikmetis mėgino pasitraukti iš gyvenimo
Šeštadienį apie 17 val. į Šiaulių ligoninę mama atvežė 16 metų sūnų M.B., kuris, kaip įtariama, apsinuodijo medikamentais.
Dėl intoksikacijos paauglys gydomas ligoninėje.
Įvykio aplinkybės tiriamos.
Psichologinė pagalba telefonu:
Vilties linija – 116 123 Darbo laikas: visą parą. Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai.
Jaunimo linija – 8 800 28 888 Darbo laikas: visą parą. Emocinę paramą teikia: savanoriai.
Vaikų savižudybės – spontaniškas veiksmas ar apgalvotas planas?
Esame linkę manyti, kad jaunystė – pats laimingiausias ir nerūpestingiausias žmogaus gyvenimo tarpsnis, todėl atrodo neįtikėtina, kad vaikai gali būti apimti nevilties ir taip kentėti, kad vietoj gyvenimo pasirinktų mirtį. „Vaikų ir jaunimo savižudybės Lietuvoje – rimta ir sudėtinga šio laikotarpio sveikatos problema“, – sako psichologė Eglė Žaronaitienė.
Skambutis psichologinės pagalbos telefonu: geriu, kad pamirščiau visus rūpesčius
Kiekvienas žmogus savo gyvenime susiduria su didesniais ar mažesnaisi sunkumais, tačiau ne kiekvienas pajėgia su jais susidoroti pats. Vis dėlto, net kai situacija atrodo beviltiška, kartais padeda... paprasčiausias pokalbis.
Saugant į emocinės paramos tarnybas besikreipiančiųjų konfidencialumą, vardai bei konkrečios istorijų detalės pakeistos.
Paskambino vaikinas. Iš garso ragelyje atrodė, jog pokalbio metu jis svaiginosi alkoholiu. „Noriu atsipalaiduoti...“ – neslėpė, kodėl geria.
Po šilumvežio ratais šoko jauna moteris
Ketvirtadienį 15.20 val. policija gavo pranešimą, kad Vilniuje, geležinkelio pervažoje ties Juodojo kelio ir Ribiškių Didžiosios gatvių sankryža, po traukiniu pakliuvo moteris.
Į vietą išvyko spec. tarnybos.
Moteris sunkiai sužalota.
Sostinėje sumušti vaikai
Šilo gatvėje sumuštas septynmetis, Treniotos gatvėje – trylikametė.
Penktadienį apie antrą valandą dienos į Vilniaus ligoninę atvežtas septynerių R.A., kuris paaiškino, jog Šilo gatvėje netoli mokyklos sumušė bendraklasiai. Berniukas dėl galvos, kaklo ir blauzdos sumušimų gydomas namie.
Policija tiria įvykio aplinkybes.
Tą pačią dieną panašiu laiku Treniotos gatvėje, netoli gimnazijos, iš matymo pažįstamos šešiolikmetė ir penkiolikmetė sumušė trylikametę. E.Ž. ir K.P. apklaustos.