laida būk sveikas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „laida būk sveikas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „laida būk sveikas“.

Gydytojas atsakė, kaip atskirti Covid-19 ir alergijos simptomus: tai padaryti – nelengva

Pandemijos akivaizdoje kiekvienas pacientas, kurio simptomai primena Covid-19 ligą, atsiduria po padidinamuoju stiklu. Ir tiesa, kad Covid-19 sukeliami negalavimai gali priminti peršalimą ir gripą. O kaip yra su alergijomis? Apie tai – laidoje „Būk sveikas“. „Jeigu kalbame apie simptomus, kurie būdingi įvairioms kvėpavimo sistemos ligoms, tai juos gali sukelti infekcinės arba alerginės priežastys.
2020-11-14

Medikė paaiškino, ko imtis, jei kankina spuogai: svarbiausia nedaryti vienos klaidos

Užsikimšusios poros yra viena dažniausių veido odos problemų, o nesprendžiama gali tik blogėti – vystytis aknė arba paprastieji spuogai. Laidos „Būk sveikas“ komanda aiškinosi, kaip padėti savo odai, jei jus kankina spuogai. „Esminė priežastis yra hormonų disbalansas. Tai mes išprovokuojame įvairiais būdais – per netinkamą gyvenimo būdą, netinkamą mitybą. Yra labai svarbus ir išorinis veiksnys – higiena.
2020-11-02

Dėvėdami apsaugines veido kaukes nedarykite šių klaidų: medikė paaiškino, kaip elgtis

Šiuo laikotarpiu apsauginės veido kaukės yra viena svarbiausių prevencinių priemonių norint išvengti koronaviruso. Kaukes su savimi riekia turėti visur ir visada bei nepamiršti jos dėvėti. Tačiau veido kaukės daugeliui yra nauja patirtis, todėl nenuostabu, kad kyla įvairiausių klausimų. Moterys dažnai svarsto, ar kaukė ir kosmetika yra suderinama. Apie tai ir daugiau – laidoje „Būk sveikas“. „Čia kiekvieno individualus reikalas.
2020-10-31

Šie produktai – žaibiška sveikatos dozė: kai kurie jų auga ir Lietuvoje

Supermaistas. Ar žinote, ką iš tiesų slepia šis skambus pavadinimas? Jis sugalvotas ne šiaip sau – supermaisto titulas tikrai neatitenka produktams, kurie turi tik vieną kitą teigiamai vertinamą sudedamąją dalį. Tai ypač vertingi produktai, kurie dar vadinami žaibiška sveikatos doze. Plačiau apie tai – laidoje „Būk sveikas“. „Tai maistas, kuris yra gausus mikroelementų, biologiškai aktyvių medžiagų, kurių taip reikia mūsų organizmui.
2020-10-25

Dietologė sugriovė mitą apie populiarios dietos veiksmingumą: kai kurios taisyklės – absurdiškos

Ar kraujo grupė nurodo, kokia mityba mums tinkama? Dietologė atvira – mityba pagal kraujo grupę nėra pagrįsta moksliškai. Apie tai plačiau domėjosi laidos „Būk sveikas“ komanda. „Negalima prisirišti prie tokio labai bendrai visiems, atrodo, tinkančio dalyko, kad yra keturios kraujo grupės, tai keturių rūšių žmonės iš esmės tada ir turėtų būti. Bet mes tikrai žinome, kad yra daug įvairesnių žmonių“, – laidoje aiškino sporto klinikos dietologė Evelina Sabonaitytė.
2020-10-24

Paaiškino, kaip vyresniame amžiuje mesti svorį: visa paslaptis slypi paprastume

Vyresnio amžiaus moterys pastebi, kad atsikratyti nepageidaujamų kilogramų yra gerokai sunkiau nei jaunystėje. Deja, su amžiumi išties yra sunkiau paprastai pasiekti norimų svorio rezultatų. Ką daryti? Apie tai – laidoje „Būk sveikas“. Pasak lieknėjimo programos „Beata Fit“ įkūrėjos, mitybos specialistės Beatos Duko dažniausia priežastis, kodėl vyresnio amžiaus moterims yra sunkiau atsikratyti nepageidautinų kilogramų, yra sulėtėjęs metabolizmas ir sumažėjęs fizinis aktyvumas.
2020-10-24

Šis sindromas kankina penktadalį žmonijos: gydytoja paaiškino, ko imtis pajutus simptomus

Maždaug 20 procentų pasaulio gyventojų turi dirgliosios žarnos sindromą. Kai kurie apie tai žino, kiti spėlioja, kas jiems yra ne taip. Išsiaiškinti negalavimų priežasties atvykę pacientai dažniausiai skundžiasi pilvo maudimu, spazminiais skausmais ir sutrikusiu tuštinimusi. Laidos „Būk sveikas“ komanda gastroenterologės teiravosi, kokia yra šios ligos priežastis. „Viena iš pagrindinių priežasčių tikrai yra stresas, nuolatinė įtampa.
2020-10-18

Patarė, ką daryti, jei pagerinti plaukų būklės nepadeda net kaukės

Šiurkštūs, elektrinasi, greitai susivelia ir atrodo it nelankstūs šiaudai – tai apie plaukus, kuriuose net plaukų šepetys stringa. Tokie plaukai nei iš tolo neprimena sveikų, o dažniausia to priežastis – pažeista plauko struktūra ir drėgmės trūkumas.
2020-09-13

Dažnai prausiatės ir naudojate muilus? Štai kokios sveikatos problemos gali kilti

Kūno oda yra linkusi į riebumą arba sausumą. Jeigu ji visada buvo sausesnė, dar stipresnis išsausėjimas gali atsirasti dėl tam tikrų išorinių ir vidinių veiksnių. Pasak gydytojos dermatovenerologės, viena dažniausių sausos odos priežasčių yra per dažnas prausimasis, o dėl per daug sausos odos galite tapti labiau pažeidžiami kitoms ligoms.
2020-09-12

Neįprastas pojūtis per karščius gali išduoti ligą: pasakė, kada vertėtų sunerimti

Vasarą vyraujant karštiems ir tvankiems orams, vis daugiau žmonių patiria vadinamąsias karščio bangas. TV3 laida „Būk sveikas“ domėjosi, kas yra karščio banga ir kada tai jau yra požymis, signalizuojantis apie sveikatos problemas.   Sporto klinikos šeimos gydytoja Sandra Liubinskienė teigia, kad karščio bangos – tai toks pojūtis, kai staiga atsiranda intensyvus šilumos, karščio pojūtis, o žmogus pasijunta tarsi būdamas saunoje ar pirtyje.
2020-06-13
REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja patarė, kada geriausiai vaikui pradėti duoti karvės pieną

Karvės pienas vaikams – daugybę diskusijų kelianti tema. Ar tikrai jis naudingas ir nesukeliantis nepageidaujamų alergijų? Ir koks tinkamiausias amžius gerti karvės pieną? Apie tai domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“. Iki šiol yra įvairių nuomonių dėl to, kada reikėtų pradėti vaiko mitybos racioną papildyti karvės pienu ir jo gaminiais. „Tam tikrose šalyse gydytojų rekomendacijos skiriasi, tačiau rekomenduojama pieną įvesti į vaiko mitybą ne anksčiau nei metų.
2020-05-09

Veterinaras sugriovė populiarų mitą apie alergiją gyvūnams: taip galvoja daugelis

Čiaudulys, staiga atsiradusi sloga, paburkusios akys – ši reakcija dažniausiai parodo, kad įvyko reakcija į naminius gyvūnus. Kitaip tariant, jūs esate alergiškas gyvūnams, kurie turi kailį – šunims, katėms, žirgams ar net graužikams. Alergiją gali sukelti ir paukščiai. Tačiau ar tai reiškia, kad jūs negalite turėti augintinio? Į šiuos klausimus atsakymo ieškojo laidos „Būk sveikas“ komanda.
2020-04-12

Ši liga – it vartai virusams patekti į organizmą: simptomai pasireiškia nuo mažų dienų

Alerginės reakcijos pavojingos, nes silpnina imuninę sistemą, eikvoja organizmo energiją, todėl nuo jų kenčiantys žmonės dažniau yra linkę sirgti įvairiomis ligomis, kurios iš pirmo žvilgsnio nėra susijusios su alergijomis. Ar įmanoma įveikti alergiją ir nemalonius simptomus užmiršti visiems laikams? Apie tai – laidoje „Būk sveikas“ pasakojo alergologė Jūratė Staikūnienė. „Alergija pasireiškia nuo pirmųjų dienų ir gali trukti visą gyvenimą.
2020-04-11

Siegel – atvirai apie savo santykius: „Vyras turi būti šeimos galva“

Apie intymius dalykus kalbėti nėra drąsu, nėra įprasta, ne visada randami tinkami žodžiai. Socialinių tinklų žvaigždė Viktorija Siegel atvira – apie tai kalbėti būtina, o gėdos jausmas čia turėtų būti svetimas. Apie tai ir daugiau ji kalbėjo laidoje „Būk sveikas“. „Intymumas prasideda nuo santykių su vyru, nuo santykių su savimi iki savęs patobulinimo ir taip toliau. Tai neišsemiama tema.
2020-04-04

Specialistė atskleidė, kas efektyviai stabdo senėjimą: ši medžiaga sustiprins ir imunitetą

Senėjimas siejamas su laipsniškai prastėjančia sveikata ir akivaizdžiais išvaizdos pokyčiais. Tačiau kaip iš tiesų vyksta senėjimo procesas? Apie tai ir daugiau – laidos „Būk sveikas“ pokalbyje su biomedicinos mokslų daktare Lolita Rapoliene. „Senėjimas vyksta visuose lygiuose. Prasideda ląstelėje, kurios mes nematome, bet tęsiasi audinyje, organe, o vėliau mes tai pamatome kūne. Kiekviena mūsų ląstelė kinta, sensta, sugeba atsisakyti nereikalingų medžiagų ir kinta mūsų baltymai.
2020-03-28

Ši procedūra pagerina porų seksualinį gyvenimą: pasakė, kodėl jos vengia vyrai

Apsisaugojimas nuo neplanuoto nėštumo dažniausiai krenta ant moters pečių. Vis tik šeimos planavimas – dviejų žmonių reikalas, todėl poros turi bendru sutarimu atsirinkti abiems tinkamiausią kontracepcijos būdą. Gydytojas urologoas-seksologas Titas Semaška sako, kad vis labiau populiarėja sterilizacijos procedūra vyrams – vazektomija. Tiesa, šios procedūros nereikėtų painioti su vyrų sterilizacija.  „Vazektomija ir kastracija yra visiškai skirtingi dalykai.
2020-03-08

Tai apsisaugoti nuo virusų nepadės: įvardijo dažniausią sergančiųjų klaidą

Peršalimą gali sukelti virš 100 rūšių virusų. Tiesa, dažniausiai apie peršalimą praneša nemalonūs, bet visiems pažįstami simptomai – sloga, kosulys ir čiaudėjimas. Dažnai jau pirmą dieną griebiamės vaistų, kurie šiuos peršalimo požymius slopina. Deja, darome klaidą. „Čiaudulys yra organizmo apsauginė reakcija. Taip organizmas apsisaugo ne tik nuo virusų, bet ir nuo visų dulkių, pašalinių priemaišų ore, kurios patenka į mūsų kvėpavimo takus. Čiaudulys su oro srove padeda tai išmesti lauk.
2020-03-01

Dainininkė Vedrickaitė prabilo apie savo nepagydomą ligą: „Maniau, kad tai reikia slėpti“

Apie ligas kalbėti ir su jomis susigyventi nėra paprasta. Žinomos dainininkės Augustės Vedrickaitės oda nuo mažens yra kiek kitokia nei daugelio žmonių. Baltmė arba kitaip Vitiligo pasireiškia šviesios spalvos dėmelėmis vietose, kuriose trūksta melanino, odai spalvą suteikiančio pigmento. Laidoje „Būk sveikas“ Augustė papasakojo, kada atkreipė dėmesį į kiek kitokią savo išvaizdą ir kaip susigyveno su tuo. „Pirmuosius odos pokyčius pastebėjau vaikystėje.
2020-02-29

Protarpinis badavimas: dietologas įvardijo dažniausią tokios mitybos klaidą

Sparčiai išpopuliarėjęs protarpinis badavimas sukelia daug diskusijų. Toks mitybos režimas remiasi viena pagrindine taisykle – valgyti tik tam tikrą skaičių valandų. Pavyzdžiui, valgyti 8, o nevalgyti 16, 6 valandas valgyti – 18 nevalgyti. Protarpinio badavimo šalininkai sako, kad kuo daugiau valandų per parą nevalgoma, tuo geresnių rezultatų galima pasiekti – atsikratyti kilogramų ir pagerinti sveikatą. Tiesa, dietologas atviras – šis mitybos režimas tikrai ne visiems gali tikti.
2020-02-23

Vartojančius itin daug baltymų įspėja mitybos specialistė: rizikuojate savo sveikata

Pastaruoju metu prabilus apie būdus sulieknėti ir užsiauginti raumenų suskamba odė baltymams. Daugeliui sportininkų baltymų dieta yra gerai žinoma, tačiau ją išbando tikrai ne tik jie. Laidoje „Būk sveikas“ žurnalistai teiravosi mitybos specialistės, kaip pasikeičia žmonių valgymas pradėjus laikytis šios dietos. „Ką reiškia baltyminė dieta? Baltyminėje dietoje vyrauja baltymai. Aktyviam žmogui rekomendacijos yra gramais – nuo 0,8 iki 1 gramo baltymų kilogramui.
2020-02-23

Vaikų mityba: specialistė įvardijo, kodėl mažiesiems negalima laikytis dietos

Suaugusiems dieta yra gana įprastas žodis – vieniems jis siejasi su mitybos įpročiais, kitiems su varginančia kova dėl dailesnės figūros ar geresnės savijautos. O kaip yra su vaikais? Ar jiems galima laikytis dietų? „Mes įpratę dietą įvardinti svorio metimo būdą, tačiau vaikams laikytis dietos negalima. Tai yra bręstantis, augantis organizmas, todėl vaikams yra reikalinga maisto įvairovė. Net viršsvorį turintiems vaikams nerekomenduojama skaičiuoti kalorijų.
2020-02-22

Genytė atskleidė, kaip atsikratė 24 kilogramų: neatsisakė nei vieno produkto

Svorio pokyčiai įprastai džiaugsmo visai nesuteikia. Kol vienas ar du papildomi kilogramai dar neerzina, keliolika ar net keliasdešimt jų gali rimtai apkartinti kasdienybę. Žinoma dainininkė Vaida Genytė atvira – dėl priaugtų kilogramų dietų yra išbandžiusi ne vieną ir ne dvi. Tiesa, daugelis jų buvo tikra kančia. „Pasaulyje nėra nė vienos moters, kuri nebūtų bandžiusi laikytis kokios nors dietos.
2020-02-22

Medikė sugriovė mitą apie šaltieną ir kaulų sultinį: organizmui to nepakanka

Žodis „kolagenas“ kilęs iš graikiško žodžio kólla, reiškiančio klijus. Ir nors dažniausiai akcentuojama kolageno nauda odai, jo žmogaus organizme yra visur. Skaičiuojama, jog apie 80 kg sveriančio vyro kūne yra apie 7 kg kolageno. Priskaičiuojama iki 29 kolagenų tipų, tačiau apie 90 proc. sudaro I, II ir III tipo kolagenas. I tipo kolagenas sudaro daugiau nei du trečdalius odos, o apskritai jis randamas visame kūne. II tipo kolagenas yra pagrindinis kremzlės komponentas.
2020-02-08

Iliuzionistas Lavrentjev atskleidė paslaptį, kaip apstulbina žmones savo triukais

Žmogaus kūnas, galimybių ribos – neišsemiama tema. Tiesa, kai kurių žmonių pasiekimus lengviau paaiškinti nei kitų. Vienu talentingiausių žmonių Lietuvoje pripažintas iliuzionistas Anton Lavrentjev į savo veiklą žvelgia įprastai, o tuo pat metu aplinkiniai tik gūžčioja pečiais, mėgindami suprasti, kaip įmanoma atlikti sunkiai paaiškinamus triukus. Laidos „Būk sveikas“ komanda paklausė Anton, kodėl jis pasirinko tokią paslaptimis apipintą veiklą? „Viskas prasidėjo netikėtai.
2020-02-08

Sudėtingą operaciją patyrusi Žemaitė kreipėsi į moteris: ne visos tai žino

Ne paslaptis, kad kiekviena moteris nori būti geriausia savo versija, todėl išbando ne vieną sveikatinimosi ar grožio procedūrą. Televizijos laidos vedėja Gerda Žemaitė tikrai ne išimtis. Moteris atvira – nors nėra užkietėjusi grožio procedūrų medžiotoja, tačiau save pasilepinti tikrai mėgsta. Gerda sako, kad daugiausiai laiko skiria veido priežiūrai. „Man yra svarbiausia sveika veido oda, tai stengiuosi ja rūpintis – švariai nusiprausti veidą vakare.
2020-01-25

Neatkreipus dėmesio į šią infekciją galite sukelti pavojų visam organizmui

Danties maudimas, o gal net stiprus skausmas – daugeliui pažįstamas jausmas. Ką darome? Kurį laiką igoruojame, malšiname simptomus nuskausminamaisiais, o vėliau skubame pas odontologus. Tiesa, skausmas tikrai ne vienintelė priežastis susirūpinti. Specialistai įspėja, jog dantyje ar po dantimi slypinti infekcija yra pavojinga visam organizmui.
2020-01-19

Vaistai nuo slogos gali dar labiau pakenkti: medikė patarė, ką vertėtų vartoti

Varvanti ar užgulusi nosis tikrai nepakelia nuotaikos. Tiesa, kaip elgtis atsiradus slogai žinome tikrai ne visi. Laukti kol praeis, ar skubėti į vaistinę ir prisipirkti įvairiausių vaistų? „Yra populiarus posakis, kad sloga – ne liga. Iš tiesų sloga yra apsauginė mūsų organizmo reakcija, padedanti pašalinti į kvėpavimo takus patenkančius virusus, bakterijas, įvairius alergenus, dulkes. Todėl esant paprastai slogai reikia padėti tai daryti – vartoti pakankamai skysčių ir pučiant nosį.
2020-01-19

Operos solistė atrado būdą, kaip išvengti peršalimo ligų: padėjo akimirksniu

Esame pratę atlikėjus matyti pačios geriausios formos. Koncertuose ar spektakliuose jie atiduoda visą save, o žiūrovai mato tai, ką jie turi matyti. Tiesa, operos solistai Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė atviri – ne kartą teko lipti į sceną ne pačios geriausios savijautos. „Tuo momentu tu, aišku, dedi daug energijos, kad viskas pavyktų. Žmonės iš tolo gal scenoje nemato, kad tu ten su temperatūra.
2020-01-18

Šia kūno vieta moterys pamiršta pasirūpinti: medikas įvardijo, kas laukia

Dauguma moterų veido oda kruopščiai rūpinasi dar nei nepasirodžius pirmosioms raukšlelėms, o tuo pat metu kaklas paliekamas antrame plane. Tačiau tai yra didžiulė klaida, nes sulaukus brandaus amžiaus būtent kaklas vienas pirmųjų išduoda moters amžių. „Mes, specialistai, kaklą vertiname kaip veido dalį. Tai yra apatinė veido dalis ir kaklas. Kaklas yra labai svarbus, nes jis rodo moters eleganciją, grožį. Ne veltui yra sakoma, kad moters kaklas yra kaip gulbės – ilgas ir gražus.
2020-01-12

Vyno mėgėjams ­­­– svarbus gydytojos įspėjimas: paneigė populiarius mitus

Raudonas vynas dažnai yra išskiriamas iš kitų alkoholinių gėrimų, kaip geresnis ar mažiau žalojantis organizmą. Internete nesudėtinga rasti net ir tokių šaltinių, kuriuose aptarinėjama šio gėrimo nauda, bet ar tai tiesa? TV3 laidai „Būk sveikas“ šeimos gydytoja Živilė Visockienė patikino, jog sveikatos gerinimo tikslais alkoholis tikrai nėra rekomenduojamas.  „Raudono vyno sudėtyje iš tiesų yra sveikatai naudingų medžiagų, iš kurių pagrindinis vaidmuo tenka antioksidantui resveratroliui.
2020-01-11

Medikas parodė batus-žudikus: juos nešiojant gali deformuotis pėdos

Jie neatsiejama moters garderobo dalis. Jie ilgina kojas, suteikia elegancijos, tačiau dienos eigoje moterys jų pradeda nekęsti. Taip, mes apie aukštakulnius. Ar įmanoma avėti aukštakulnius ir tuo pat metu turėti sveikas kojas? „Pėdos specialistai rekomenduoja rinktis ne aukštesnius kaip 4-5 centimetrų aukštakulnius. Tai dar tikrai nereiškia, kad su tokiais batukais reiktų kasdien vaikščioti. Kada žmogus nešioja aukštakulnį batą, jo kulnas vis mažiau dalyvauja eisenoje.
2020-01-11

Buvusios „Mis Lietuva“ neatpažindavo net draugai – prabilo apie sunkų laikotarpį

Moterys iš šalies gali atrodyti tiesiog nepalaužiamos. Laikančios visus namų kampus, nuolatos skubančios, turinčios šimtus darbų ir atsakomybių. Tokia yra ir „Mis Lietuvos“ titulą pelniusi, renginius organizuojanti Rūta Elžbieta Pitkauskienė. Jauna moteris sutinka, kad iš tiesų beprotiškas gyvenimo tempas yra daugelio moterų nuolatinis palydovas.
2020-01-11

Ginekologė paneigė mitą apie kontraceptines priemones: patarė, ką daryti

Pasaulyje hormoninė kontracepcija yra vienas iš populiariausių pasirinkimų, norint apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, tačiau lietuvės šiuo klausimu vis dar gerokai konservatyvesnės – vos 14-15 proc. moterų renkasi vartoti kontraceptines priemones. Dažniausios kontraceptinių tablečių atsisakymo priežastys, susijusios su baimėmis priaugti svorio, kurios, medikų teigimu, nėra pagrįstos.
2020-01-11

Naudingosios druskos savybės, apie kurias galbūt negirdėjote

Dažna sveiką mitybą propaguojančių žmonių pokalbio temų – druskos vartojimas ir poveikis žmogaus organizmui. Vis dažniau girdime, kad reikėtų visiškai atsisakyti druskos, tačiau laidai „Būk sveikas“ mitybos specialistas Artūras Sujeta paneigė šį mitą.  „Druska yra vienas dažniausių mikroelementų ir mineralų, kuriuos sutinkame kasdieniniame maiste ir ji mums reikalinga dėl daugelio faktorių.
2020-01-11

Vizažistė Žuravliova įvardijo dažniausias moterų klaidas: pažėrė patarimų

Daugelis moterų kasdien pasitelkia kosmetines priemones norėdamos paryškinti veido bruožus ar užmaskuoti netobulumus. Šiandien vizažo meistrai išgyvena aukso amžių – mat moterims ši sritis tikrai įdomi. Olesia Žuravliova – viena profesionaliausių vizažo meistrių Lietuvoje. Ji jau pirmąją studijų dieną suprato, kad ši sritis jai artima, tačiau tada nė nenumanė, kad jos veikla domėsis dešimtys tūkstančių moterų.
2019-12-31

Kineziterapeutė parodė, kaip taisyklingai atlikti pratimus nugarai

Nugaros skausmas vargina daug žmonių, apsunkindamas tiek darbą, tiek asmeninį gyvenimą. Tiesa, ne taip retai skausmą malšiname trumpalaikio poveikio nuskausminamaisiais, toliau dirbame sunkius darbus ar treniruojamės sporto salėje. Ignoruoti nugaros skausmo ir tuo labiau ją dar labiau alinti sunkiomis treniruotėmis negalima, nes tai gali turėti įtakos ir rimtesnėms sveikatos problemoms.
2019-12-29

Atskleidė didžiausią cepelinų gaminimo klaidą – būtina į tai atkreipti dėmesį

Maisto gaminimo būdas turi įtakos ne tik patiekalo skoniui, bet ir kokybei, maistinių medžiagų kiekiui. Nuo seno manoma, kad tik namuose gamintas maistas yra pats sveikiausias ir skaniausias. Bet ar tai tiesa? Apie tai ir daugiau – laidoje „Būk sveikas“. „Aš nesakyčiau, kad tai yra tiesa. Taip atrodo ir visi galvoja, kad tai tiesa. Kai gamindami namuose padarome klaidų, tas maistas praranda sveikatingąsias savo savybes.
2019-12-28

Gydytoja atskleidė, kokios treniruotės geriausiai stiprina imunitetą žiemą

Kartais sportuoti lengva, o kartais – sunku, vieną dieną po treniruotės jaučiamės pasikrovę energijos, o kitą – nuvargę. Tokios būsenos sportuojančius aplanko dažnai, todėl sau ar specialistams užduodame įvairius klausimus, kuriais bandome išsiaiškinti, kas yra geriausia. Vienas dažniausiai užduodamų klausimų – ar treniruotės laikas svarbus? Sporto medicinos gydytoja Dr.
2019-12-28

Pataria specialistė: renkantis priemones nuo raukšlių nedarykite šios klaidos

Netikėtai pastebėjus veide įsirėžusią raukšlelę paniškai imama ieškoti jaunystės eliksyro. Įtaigios reklamos, kuriose nuolat kartojama, kad atrastas stebuklingas kremas, naikinantis visas raukšles, suteikia vilties. Bet ar tikrai kosmetika gali jauninti odą ir naikinti jau atsiradusias raukšleles? Į šį klausimą atsakė laidos „Būk sveikas“ kalbinta odos priežiūros specialistė Aistė Ramanauskaitė. „Labai gaila, bet kosmetika nėra pats efektyviausias ginklas siekiant išnaikinti raukšles.
2019-12-26

Jei susiduriate su emociniu valgymu, jums padės vienas produktas

Ar dažnai pagaunate save valgantį šokoladą, kai nėra nuotaikos? O gal iš šeimos narių ne kartą teko girdėti klausimą, ko ieškai šaldytuve? Tai labai būdinga žmonėms, kurie valgo visai ne iš poreikio. Tai yra emocinis valgymas, apie kurį laidoje „Būk sveikas“ papasakojo mitybos specialistas Artūras Sujeta. „Emocinis valgymas yra toks fenomenas, kurį labai lengva sau pačiam nustatyti.
2019-12-25

Kalėdoms – gardus įdaryto kalakutienos kumpelio receptas: dėkos visa giminė

Šventinio laikotarpio šurmulys išties turi žavesio. Tiesa, belaukiant gražiausių metų švenčių iškyla ne viena dilema. Viena jų – šventiniai patiekalai. Ką gi šiais metais pagaminti, kaip nustebinti artimuosius? Tokie pamąstymai aplanko tikrai ne vieną. Todėl laidos „Būk sveikas“ komanda pasidalijo įdaryti kalakutienos kumpelio receptu, kuris tikrai nudžiugins ir šeimos narius, ir draugus.
2019-12-25

Mitybos specialistė patarė, kokias daržoves naudingiausia valgyti žiemą

Tiek daržovės, tiek vaisiai pasižymi stipria savybe – juose gausu antioksidantų, ypač polifenolių. Polifenoliai daržovėms suteikia spalvą, aromatą ir skonį. Nors šviesių ar bespalvių daržovių tikrai nereikia išbraukti iš savo mitybos sąrašo, nes jose gausu organizmui naudingų medžiagų, tačiau kuo ryškesnė daržovė, tuo daugiau joje polifenolių, kurie kartais net vadinami natūraliais vaistais. „Jie veikia kaip antioksidantai organizme.
2019-12-24

Patiekalas, tapsiantis Kūčių stalo pažiba: užtruksite neilgai, o skonis privers aikčioti

Šventinio laikotarpio šurmulys išties turi žavesio. Tiesa, belaukiant gražiausių metų švenčių iškyla ne viena dilema. Viena jų – šventiniai patiekalai. Ką gi šiais metais pagaminti, kaip nustebinti artimuosius? Tokie pamąstymai aplanko tikrai ne vieną. Todėl laidos „Būk sveikas“ komanda pasidalijo šviežios įdarytos skumbrės receptu, kuris tikrai nudžiugins ir šeimos narius, ir draugus.
2019-12-22

Vyresniame amžiuje sunkiau pasisavinami mineralai ir vitaminai: medikė paaiškino, ko imtis

Sveika ir subalansuota mityba – viena iš pamatinių geros savijautos taisyklių. Deja, bet su amžiumi net ir didžiausios tiesos turi išimčių. Medikė atsako, kodėl vyresnio žmogaus organizmui darosi vis sunkiau pasisavinti įvairius mineralus ir vitaminus net ir iš kokybiško maisto. „Pirmiausia reiktų pradėti nuo mūsų virškinimo sistemos senėjimo.
2019-12-07

Bartaškienė atskleidė auksines taisykles, padėsiančias senjoramas džiaugtis gera savijauta

Dauguma jaunų žmonių apie senatvę negalvoja arba veja mintis šalin. Senatvė asocijuojasi su išvaizdos pokyčiais, energijos stoka ir net ligomis. Tačiau kartais jaunas žmogus turi mažiau ūpo ir džiaugsmo gyvenimui nei vyresnis, o senjorų būna ir tokių, kurie stebina savo jaunatvišku polėkiu. Viena jų – 69-erių aerobikos Lietuvoje pradininkė, sporto ir visuomenės veikėja Joana Bartaškienė.
2019-12-07

Specialistas atskleidė, kokie lieknėjimo papildai veiksmingiausi: svarbūs keli kriterijai

Nutukimas ir su juo susijusių sveikatos problemų kiekis išsaugo per pastaruosius du dešimtmečius. Nutukimas neretai tampa tam tikrų ligų priežastimi ar rizikos veiksniu. Kodėl vieni žmonės su šia problema nesusiduria, o kiti – kovoja visą gyvenimą? Apie tai laidoje „Būk sveikas“ papasakojo mitybos specialistas Artūras Sujeta. „Viskas priklauso jau nuo mūsų mamos svorio.
2019-12-01

Asmeninė trenerė parodė paprastus ir veiksmingus pratimus, padėsiančius sulieknėti

Vienas efektyviausių būdų norint sulieknėti ir padailinti kūno linijas – fizinis aktyvumas. Jo rūšių yra daug, tačiau treniruotės sporto salėje yra vienos populiariausių. Tiesa, yra manančių ir besibaiminančių dėl treniruočių su svoriais – esą jie dar labiau sustambės, priaugs per daug raumenų. Tokie nuogąstavimai, pasak laidoje „Būk sveikas“ kalbintos trenerės, tikrai neturi pagrindo. „Sportas su svoriais arba kitaip vadinamas svorių kilnojimas yra neatsiejamas nuo mūsų kūno, stipraus kūno.
2019-12-01

Balerina Tarasevičiūtė atskleidė, kokia dieta pati geriausia: tikrai pasieksite rezultatą

Ne paslaptis, kad visi artistai itin didelį dėmesį skiria savo išvaizdai. Įprasta matyti balerinas visuomet pasitempusias, grakščias, nepaprastai lanksčias ir lieknas. Papildomi kilogramai baleto šokėjams džiaugsmo tikrai nesuteikia. Profesionaliai balerinai Kristinai Tarasevičiūtei dailių kūno linijų galėtų pavydėti daugelis, tačiau artistė atvira – gyvenime ne kartą teko kovoti su problemomis, kurios buvo susijusios būtent su svoriu.
2019-11-30

Atsargiai: atlikdami šias grožio procedūras namuose rizikuojate savo sveikata

Veido oda rūpintis intensyviau nei anksčiau reikia pradėti sulaukus 25-30 metų – atsakingiau rinktis kosmetines priemones, apsilankyti pas specialistus. Tiesa, dažnai atsakingą veido odos priežiūrą lydi ir įvairūs eksperimentai namuose, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo pigesnis ir saugesnis būdas išsaugoti sveiką odą. „Reikėtų daugiau žinių norint prižiūrėti odą ir, manau, kad kaip kada kiekvienam žmogui asmeniškai kompetencijos ne visada pakanka.
2019-11-24

Kremas nėra efektyviausia priemonė veido odai: specialistė patarė, ką geriau naudoti

Dekoratyvinė kosmetika, aplinkos užterštumas ir įtemptas gyvenimo ritmas atsiliepia mūsų odai, tad veido odos priežiūra yra vienas svarbiausių moters grožio ritualų. Veido kremas – viena dažniausiai sutinkamų veido priežiūros priemonių lietuvių kosmetikos krepšelyje, bet ar pati efektyviausia? „Labai gaila, bet kremas nėra pati efektyviausia priemonė, kokia galėtų būti šiai dienai.
2019-11-23
Į viršų