Lapkričio 24 d., sekmadienį mirė Nina Lopez, kuri dalydamasi savo istorija apie krūties vėžį išgelbėjo daugybę gyvybių.
Artimieji vakar prisijungė prie N. Lopes „Instagram“ paskyros, kad patvirtintų jos mirtį, ir pasidalijo šia skaudžia žinia su jos 75 000 sekėjų. Ninai, kuri dirbo turinio kūrėja, modeliu ir organizacijos „Cancer Awareness Trust“ ambasadore, 2018 m. liepą, būnant vos 36 metų, buvo diagnozuotas trigubai neigiamas krūties vėžys, rašo mirror.co.uk.
Vėžys buvo išnykęs
Netrukus po diagnozės jai teko iškentėti operaciją, alinančius chemoterapijos ir radioterapijos seansus. 2019 m. vasarį Ninai buvo pranešta, kad vėžys išnyko.
Maždaug po metų ji vėl pradėjo jausti simptomus ir sakė, kad sveikatos priežiūros specialistai ne kartą į jos požymius nekreipė dėmesio. Galiausiai jai buvo atliktas magnetinio rezonanso tyrimas, kuris parodė, kad vėžys išplito po visą kūną, o limfmazgiuose, krūtinės ląstoje ir krūtinkaulio sienelėje yra auglių.
Šis vėžys, 4 stadijos trigubai neigiamas metastazinis krūties vėžys, buvo nepagydomas ir moteriai buvo pasakyta, kad ji mirs. Žinoma, kad Ninos vėžio tipas yra retas ir neproporcingai dažnai pasitaiko etninės kilmės moterims.
Vakar šeima socialinio tinklo paskyroje pasidalijo sukrečiančia žinia, kad Nina sekmadienį mirė, ir pridūrė, kad ji paliko 13 metų dukrą Ilani ir daugybę artimųjų bei rėmėjų.
„Su giliu liūdesiu dalijamės žinia, kad mūsų gražioji Nina ramiai mirė sekmadienį, lapkričio 24 d, – rašė artimieji. – Pažinti Niną reiškė žinoti, ką iš tiesų reiškia gyventi visavertį gyvenimą. Ji išmokė mus atrasti džiaugsmą smulkmenose ir buvo šviesos spindulėlis, kurį mes sekėme. Dalydamasi savo istorija ji išgelbėjo daugybę gyvybių ir dėl to jos palikimas bus neįkainojamas. Ačiū tau už neblėstančią meilę ir įkvėpimą, kurį įnešei į mūsų gyvenimus. Tu buvai nuostabi motina dukrai ir pasauliui pasisekė, kad jame buvai tu. O dabar, brangioji Nina, pagaliau šok savo paplūdimyje.“
Likus kelioms dienoms iki mirties Nina darė tai, ką mokėjo geriausiai – savo interviu laikraščiui „The Times“ ragino atkreipti dėmesį į šią ligą. Ji papasakojo, kaip įkūrė savo „Instagram“ paskyrą dvasinio pakilimo metu, kai jai buvo pasakyta, kad vėžys praėjo. Ši paskyra buvo jos, tapatinančios save su afro etnine kilme, sugrįžimo šventė.
„Nors išmokau pamilti naująją savo versiją, norėjau pateikti teigiamą pasakojimą apie vėžį per jo atsinaujinimo etapą. Nebuvo nieko mano etninės kilmės moterims, todėl norėjau sukurti garbanotų plaukų bendruomenę“, – sakė Nina.
Viltis išgarsino
Jos vilties kupina žinutė ir stilius greitai ją išgarsino, su ja susisiekė mados prekių ženklai ir vėžio labdaros organizacijos ir paprašė bendradarbiauti.
Laikraščiui ji sakė, kad laiko save „iliuzine viltimi“, ir straipsnio rašymo metu dar nebuvo suplanavusi savo laidotuvių. Pasinaudodama proga, ji perdavė žinutę Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos ministrui Wesui Streetingui.
„Reikia sumažinti atrankinės patikros dėl krūties vėžio amžių – 50 metų yra per vėlu, – teigė ji. – Todėl atrankinė patikra turėtų būti pradėta nuo 40, o geriausia – nuo 35 metų. Pažįstu moterų, sergančių krūties vėžiu jau dvidešimties, o vienai jų – vos 18 metų.“
„Kartu su lytiniu švietimu mokyklose turėtume mokyti mergaites, kaip pasitikrinti dėl krūties vėžio. Anksti aptikus vėžį, moterys gali gyventi penkeriais, dešimčia ar net dvidešimčia metų ilgiau“, – pridūrė ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!