Festivalio meno vadovas Arnas Mikalkėnas džiaugiasi, kad renginys, pradėjęs savo kelią nuo akademinės muzikos, išsiplėtė iki plataus žanrinio spektro: „Šis festivalis tikrai gali didžiuotis, jog sugeba parodyti labai plačią perkusijos muzikos amplitudę – nuo klasikinių dedikacijų iki modernių audiovizualinių interpretacijų.”
Jubiliejinių metų festivalio akcentai
Šiemet festivalis ypatingą dėmesį skirs perkusijos vietai šiuolaikinėje muzikoje ir jos sintezei su kitais instrumentais. „Norime parodyti perkusiją ne tik kaip solo instrumentą, bet ir kaip galingą sintezės elementą, kuris gali įsilieti tiek į elektroninę, tiek į orkestrinę muziką”, – pasakoja A. Mikalkėnas.
Viena ryškiausių festivalio naujovių – džiazo orkestro pasirodymas, skirtas legendiniam perkusininkui Buddy Rich. Taip pat, išlaikant premjerinių koncertų tradiciją, laukia ypatingos elektroakustinės ir audiovizualinės interpretacijos, kurias pirmą kartą pristatys Domantas Razmus. Dar viena įspūdinga festivalio dalis – jaunųjų kompozitorių rezidencija, kurioje bus kuriami ir atliekami nauji perkusiniai opusai.
Scenoje – perkusijos meistrai
Festivalio metu scenoje pasirodys ryškiausi perkusijos virtuozai. Programoje išvysime talentingus atlikėjus: Vasco Trilla (Portugalija), Trio – Pavel Giunter, Gleb Pyšniak ir Guntars Freibergs (Latvija, Lietuva), Dominykas Snarskis bei Klaipėdos džiazo orkestras (dirigentas ir orkestro vadovas Kęstutis Sova).
Anot festivalio meno vadovo, itin svarbu derinti pripažintų atlikėjų ir jaunųjų talentų pasirodymus: „Mums labai svarbu, kad festivalis taptų platforma jauniems atlikėjams – Ukmergės meno mokyklos mokiniai muzikuos kartu su profesionalais. Toks kartų draugiškumas ne tik motyvuoja jaunuosius talentus, bet ir ugdo būsimąją perkusijos kultūrą.”
Festivalio organizacija ir bendruomenės palaikymas
Nepaisant tarptautinio masto, festivalis išlieka Ukmergės kultūros puoselėtoju. A. Mikalkėnas dėkoja Ukmergės kultūros centro komandai: „Tokių festivalių neįmanoma suorganizuoti be stiprios komandos. Ypač noriu išskirti Gražvydą Tušienę – ji yra tikras festivalio variklis, kuruojantis tiek organizacinius, tiek meninius procesus.”
Festivalis pernai tapęs koncertų ciklu šiemet tęs tą patį formatą – po pirmųjų koncertų kovą, perkusijas taip pat išgirsime gegužės 30 ir rugpjūčio 30 dienomis. O dabar visi muzikos mylėtojai jau dabar gali pasižymėti kovo 5-11 dienas savo kalendoriuje ir pasiruošti įspūdingai perkusijos kelionei – „Percussion Ukmergė 2025” nepaliks abejingų.
Tarptautinį festivalį „Percussion Ukmergė 2025“ remia Ukmergės rajono savivaldybė, žemės ūkio bendrovė „Egvila“, „Stansefabrikken“ Ukmergė, Gastro Pub ,,Aš būsiu čia”, „Rockmergė” ir Taujėnų dvaras. Festivalio mecenatas jau daugiau nei 10 metų „Baltic American Concord“ įmonių grupė. Festivalio globėjas – Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneriai „Jazz Academy” Kaunas ir „Improdimensija”.
Festivalį organizuoja ir informacija dalinasi Ukmergės kultūros centras.
Straipsnį parengė: „Ukmergės kultūros centras“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!