Portalas „Delfi“ atskleidė, kad tai – skandalingai pagarsėjęs verslininkas Ignas Jomantas, žinomas dėl konfliktų su Lietuvos teisėsauga.
I. Jomantas, keliaudamas autobusu iš Vilniaus į Minską, pasienyje Smarhonės pasienio pukto pasieniečiams pateikė kitam asmeniui priklausantį Lietuvos piliečio pasą. Baltarusijos naujienų agentūra BELTA skelbia, kad vyras prisipažino negalėjęs naudotis savo dokumentais, todėl pasiskolino draugo pasą.
Dėl šio įvykio pradėtas administracinis procesas, o Jomantas sulaikytas ir uždarytas į Smarhonės pasienio apsaugos grupės laikino sulaikymo centrą. Jam gresia bauda iki 100 bazinių vienetų ir deportacija iš Baltarusijos. Be to, už svetimo dokumento naudojimą gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė, numatanti laisvės apribojimą iki dvejų metų.
Ilga nusikaltimų istorija
Ignas Jomantas nėra naujokas teisėsaugos akiratyje. Šis verslininku prisistatantis asmuo pernai buvo įtartas vadovavęs organizuotai nusikalstamai grupei, kuri, kaip manoma, vykdė stambias finansines machinacijas statybos sektoriuje. Grupė nuo 2019 m. sukūrė mokesčių vengimo schemą, kuri leido išvengti daugiau nei 1,2 milijono eurų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių.
Tyrimo metu teisėsauga konfiskavo svarbius dokumentus, „juodosios buhalterijos“ įrašus, grynųjų pinigų, kriptovaliutų pinigines, taip pat neaiškios kilmės medžiagų ir tablečių. Įtariama, kad Jomantas vadovavo sudėtingai įmonių tinklo veiklai, per kurį buvo tvarkomi seni statiniai, o po to jie buvo parduodami kaip renovuoti objektai, išvengiant privalomų mokesčių.
Sisteminis sukčiavimas
Jomanto vadovaujama grupė veikė kaip sudėtinga schema, įtraukianti statybos rangovus, kurie buvo formaliai nesusiję su kitomis grupės valdomomis įmonėmis. Toks modelis leido slėpti tikrąją finansinę veiklą ir išvengti mokėtinų mokesčių.
Prokuratūra užtikrino galimą valstybės nuostolių atlyginimą, apribodama įtariamųjų nuosavybės teises į nekilnojamąjį turtą, transporto priemones ir bankų sąskaitose esančias lėšas.
Ne pirmą kartą teisiamas
2022-aisiais Ignas Jomantas, save vadinantis „milijonieriumi“, kartu su bičiuliu buvo nuteistas už apgaulingą apskaitos tvarkymą ir neteisėtą ginklo laikymą. Teismas skyrė jam 1 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymą atidėjo dvejiems metams.
Pradinis teismo sprendimas buvo siųsti Jomantą į pataisos įstaigą, tačiau aukštesnis teismas šį verdiktą panaikino. Buvo nuspręsta, kad sprendimo priėmimo metu buvo pažeista jo teisė būti išklausytam.
Be to, jis žinomas ir dėl piktybinio kelių eismo taisyklių pažeidinėjimo – pats yra prisipažinęs, kad už greičio viršijimą yra baustas daugiau nei 100 kartų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!