Floridoje įsikūrusi įmonė pranešė, kad pirmasis „Spaceship Neptune - Excelsior“ skrydis su įgula numatytas sekančiais metais, o jį pilotuos „Virgin Group“ įkūrėjas seras Richardas Bransonas.
Jis skris kaip antrasis pilotas per pirmąją prabangaus stratosferinio oro baliono kelionę, numatytą kitais metais, kaip pristatė Floridoje įsikūrusi bendrovė „Space Perspective“.
Teks pakloti apvalią sumą
Norintieji kartu su juo leistis į šį nuotykį turės gerokai patuštinti savo pinigines, nes bilieto kaina – 125 tūkst. JAV dolerių. Kartu su juo į šį skrydį leisis ir bendrovės įkūrėjai Jane Poynter ir Taberis MacCallumas, rašo mirror.co.uk.
Šis pranešimas buvo paskelbtas po sėkmingo bandomojo skrydžio rugsėjį, kurio metu vandeniliu pripildytas balionas su kapsule be įgulos pakilo į dangų ir pasiekė kvapą gniaužiantį 33 000 metrų aukštį ir sėkmingai nusileido vandenyne.
R. Bransonas, patyręs nuotykių ieškotojas, entuziastingas projekto rėmėjas, teigia, kad pasiryžęs pradėti naują kelionių oro balionu erą, viliojančią įspūdžių ieškotojus iš visų planetos kampelių.
„Vieni nuostabiausių mano gyvenimo įspūdžių buvo patirti per ekspedicijas oro balionais, todėl džiaugiuosi galėdamas paremti „Space Perspective“ projektą, – atskleidė R. Bransonas. – Esu aistringas nuotykių mėgėjas ir padedu kolegoms verslininkams įgyvendinti jų verslo svajones. Nekantrauju nupūsti dulkes nuo savo senosios oro balionų piloto licencijos ir atlikti keletą nuostabių bandomųjų skrydžių.“
R. Bransonas kartu su kitais verslininkais investavo į „Space Perspective“, o bendrovė teigia, kad tai pagreitins jų kūrimo ir bandomųjų skrydžių programą. Įmonė siekia 2025 m. pradėti komercinę veiklą – skraidinti žmones į kosmosą.
Iki šiol išpirkta daugiau nei 1 800 bilietų, o vieno bilieto kaina – 125 000 JAV dolerių. Aštuoni keleiviai galės mėgautis švelniu pakilimu į daugiau nei 32 km aukštį patogioje kapsulėje ir mėgautis pasaulinio lygio maistu ir gėrimais, patogiomis sėdynėmis ir kitomis privilegijomis.
Pasak T. MacCallumo, suvieniję jėgas su sero Richardo „Virgin Galactic“, abi bendrovės galėtų padaryti keliones į kosmosą prieinamesnes. „Manau, kad esame nuostabios prieinamumo transformacijos pradžioje, – aiškino jis. – Esu įsitikinęs, kad keisti žmonijos požiūrį į planetą ir tame kontekste matyti Žemę ir tamsų dangų yra nepaprastai svarbu.“
„Įsivaizduokite, jei būtų daug žmonių, sukaupusių tokią patirtį – jie galėtų ją perduoti kitiems. Manau, nepaprastai svarbu, kad ši perspektyva būtų prieinama daugeliui žmonių, ir abi bendrovės neabejotinai tai daro, – tęsė jis. – Manau, kad paklausa yra tikrai, tikrai didelė, o rinka tokia, kad nemanau, jog kurį laiką reikės mažinti bilietų kainas.“
Pasak R. Bransono, jo bendrovė „Virgin Galactic“ surengė 12 labai sėkmingų skrydžių. Dabar jie sutelkė dėmesį į pirmųjų dviejų erdvėlaivių statybą, kuriais per metus bus atliekami 125 skrydžiai, t. y. 1000 naujų astronautų per metus. Tikimasi 2026 m. pabaigoje pradėti juos eksploatuoti, ir laikui bėgant tai sumažins kelionių į kosmosą kainą.
„Akivaizdu, kad pradedant vykdyti tokią veiklą, kaip kelionės į kosmosą ar šis balionų projektas, daug išlaidų tenka skirti pradinėms investicijoms, tačiau atgausime tuos pinigus iš tų, kurie gali sau tai leisti. Tikiuosi, kad laikui bėgant tokių žmonių bus žymiai daugiau“, – sakė seras R. Bransonas.
Iki šiol „Space Perspective“ jau surinko 100 mln. dolerių. Bendrovę finansuoja įvairūs investuotojai, kuriems vadovauja investicinė grupė „Prime Movers Lab“ ir kiti žymūs rizikos kapitalo fondai, tokie kaip „LightShed Partners“, „E2MC“, „Base“, „Green Sands Equity“, „Kirenaga“ ir „SpaceFund“.
Pasak Jane Poynter, vienos iš „Space Pespective“ įkūrėjų, R. Bransono novatoriškos pastangos oro balionų pramonėje buvo pagrindinis įkvėpimo šaltinis steigiant šią bendrovę. „Dabar mūsų misija – suteikti progą tyrinėtojams pamatyti kvapą gniaužiančius Žemės vaizdus juodame danguje ir tai padaryti švelniai, skrendant balionu.“