Galerijos „Meno niša“ atstovaujamas menininkas parodoje pristatys savo naujai sukurtus tapybos ir videodarbus, parodos kuratorė – Daniella Géo, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2022 metais Paulius laimėjo pagrindinį Briuselyje vykusio konkurso „ArtContest“ prizą, kurį sudarė kūrybinė rezidencija ir paroda Prancūzijos La Rošelio mieste esančiame tarptautiniame kultūros centre „Centre Intermondes“.
Kūrinius parodai „A snowfall of salt“ (liet. „Druskos pūga“) Paulius Šliaupa kūrė rezidencijos centre „Intermondes“ metu, tirdamas Biskajos įlankos apylinkes ir ieškodamas sąsajų su Lietuvos peizažu.
Parodos pavadinimas „Druskos pūga“ susieja balkšvos ir pilkšvos spalvos žiemos Lietuvoje ir druskos tvenkinių Île de Ré struktūras, kuriomis Paulius rėmėsi kurdamas darbus, ir gali būti skaitomas kaip nuoroda į ekologijos problemas – po druskos lietaus žemė liktų bevaisė.
Taip pat pavadinimas yra nuoroda į kritimą, užuomina, kad keli videodarbai bus sukurti filmuojant dronu.
Kaip teigia parodos kuratorė D. Géo, P. Šliaupos paroda pristato iš pirmo žvilgsnio prieštarą, kuri atskleidžia mūsų negebėjimą rasti pusiausvyrą.
„Gamta yra (visos) gyvybės esmė ir sąlyga. Tačiau gamta ir jos patyrimas – pagrindinės P. Šliaupos temos – šiuolaikinio pasaulio visuomenėse yra drastiškai susvetimėjusios“, – pasakoja parodos kuratorė.
Gimęs geologų šeimoje ir užaugęs Barteliuose, Lietuvos kaime, kur iki šiol gyvena dalį metų, P. Šliaupa išsiugdė glaudų ryšį su gamta ir aiškų suvokimą, kad gamta mus pranoksta, nors ir esame jos dalis.
Jo kūryboje, ypač filmuose, dažnai juntamas ir didingumo, ir kasdienybės pojūtis žmogaus patiriamoje gamtoje.
Kartu su videofilmais P. Šliaupa parodoje pristato tapybos darbus ir objektus.
Pastarieji sukurti iš visiškai naujų P. Šliaupos eksperimentų su 3D spausdinimu, jam domintis naujausiomis technologijomis (dirbtinis intelektas, dronų kameros, 3D skenavimas ir kt.) ir jų sąsajomis su mūsų gyvenimu ir gamta apskritai.
Darbų ciklo „Critters“ kūriniai įkvėpti gyvių formų, rastų negyvų, išdžiūvusių paplūdimiuose, kuriuose menininkas filmavo rezidencijos centre „Intermondes“ metu.
Jūrų žvaigždės, medūzos ir jūrų ežiai, kurie P. Šliaupai rodėsi magiški, buvo transformuoti pasitelkus technologijas ir simboliškai sugrąžinti į gyvenimą.
Belgijoje gyvenantis ir kuriantis menininkas P. Šliaupa (g. 1990), pradėjęs nuo tapybos, taip pat kuria videofilmus, fotografuoja bei rašo meno tekstus.
Paulius baigė tapybos bakalauro ir šiuolaikinės skulptūros magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje ir medijų meno magistro studijas KASK ir HISK poakademinės rezidencijos programą Gente, Belgijoje. 2022 metais jis laimėjo „ArtContest22“ jaunųjų Belgijos menininkų konkurso pagrindinį prizą, o 2023 metais – pagrindinį „INPUT / OUTPUT 2023“ konkurso (Briugė) prizą.
Per pastaruosius metus Paulius dalyvavo meno rezidencijose Švedijoje, Belgijoje, Olandijoje, Prancūzijoje ir Islandijoje.
2024-2025 metais Paulius dalyvaus prestižinėje Fondation Fiminco rezidencijoje Paryžiuje.
P. Šliaupai atstovaujanti Vilniaus miesto galerija „Meno niša“ jo kūrinius sėkmingai pristatė tarptautinėse meno mugėse Paryžiuje, Budapešte, Berlyne, Kelne, Kopenhagoje.
Jo kūrinių yra įsigiję privatūs kolekcionieriai Lietuvoje, Berlyne, Gente, Romoje, Briuselyje, Roterdame, Paryžiuje ir Stambule.
Pauliaus kūrinių yra muziejų M HKA (Antverpenas); „Mu.ZEE“ (Ostendė); IKOB (Eupenas); SMAK (Gentas) kolekcijose.
Pauliaus Šliaupos paroda La Rošelio mieste yra Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 metais dalis.
Sezoną organizuoja Lietuvos kultūros institutas kartu su Prancūzų institutu Paryžiuje.
Parodos organizatoriai: Vilniaus miesto galerija „Meno niša“ ir „Centre Intermondes“.
Parodos partneriai: „ArtContest“, „Région Nouvelle Aquitaine“, „La Charente Maritime le Département“, „Ville de la Rochelle“ ir La Rochelle Université.
P.Šliaupos paroda „A snowfall of salt“ vyks rugsėjo 12–lapkričio 2 dienomis centre „Intermondes“, esančiame La Rošelio mieste, Prancūzijoje.
Oficialus parodos atidarymas vyks rugsėjo 12 dieną 18 valandą.