Jų nuomone, alkoholio gėrimas naudos nesuteikia, o gali ir pakenkti priimant svarbius įstatymus.
Sprendžiamos nereikalingos problemos
S. Stavickio nuomone, seimo nariai skirią laiką spręsti nereikalingas problemas, dėmesys turėtų būti skirtas svarbesniems dalykams.
„Mano nuomone, kartais būna sunku suprasti dėl kokių priežasčių tokiame politiniame ir ekonominiame kontekste, koks yra dabar, seimas randa laiko spręsti šitokius klausimus. Tai man yra nesuvokiama, o aš pats esu už pasirinkimo laisvę. Jeigu nori gerti, tegu geria kaip ir kiekvienas kitas Lietuvos pilietis ir turi galimybę jo įsigyti. Bet galiu remdamasis tiek savo, tiek kolegų patirtimi pasakyti, kad nieko gero gėrimas neduoda“, – kalbėjo S. Stavickis.
Jis teigė, kad šis legalizavimas akivaizdžių problemų nesukels – vietoje to reikėtų spręsti krizes.
„Šis leidimas tikriausiai nesukels jokių problemų. Vienintelė problema yra gaištamas laikas, kuris dabar yra ypač aktualus ir reikalingas. Reiktų dėmesį skirti ekonominei krizei ir karo pavojui“, – užsiminė Stano.
Gali kilti pagundų
S. Urbonavičius antrino, kad seimo nariai turėtų rodyti pavyzdį, o alkoholio vartojimas gali tam pakenkti.
„Seimas yra tokia pati įstaiga kaip ir bet kurios kitos, tačiau jie turėtų rodyti pavyzdį. Jeigu seimas tvirtina draudimo įstatymus, jie ir patys turėtų to laikytis. Bet aš girdžiu, kad niekas ten nenori dirbti, tai rodo, kad tikriausiai nesiseka jokiam verslui. Kas turėtų padengti šią kavinę seime, negi mokesčių mokėtojai?“, – kalbėjo S. Urbonavičius.
Jo nuomone, parduodamas alkoholis gali sukelti pagundų jau turėjusiems problemų su alkoholiu.
„Problemų kils tik tiems seimo nariams, kurie alkoholiu piktnaudžiauja. Buvo anksčiau Seime visokių juokingų nutikimų. Mums, žiūrovams, tie nuotykiai kelia juoką, tačiau pažvelgus rimčiau visgi tai yra seimo narys, jis privalo būti aukštesnės moralės, privalo rodyti pavyzdį ir jis neprivalo pulti pijokauti vien dėl to, kad seime atsiras kavinė, kurioje bus parduodamas alkoholis.
Seimas irgi turi savo ūkį, jis yra išlaikomas mokesčių mokėtojų pinigais, mums irgi ne vis vien, kad už viską jiems mokėtume. Todėl manau, kad tai turi būti racionaliai, ekonomiškai apsvarstyta. Seimūnai yra įpareigoti morališkai laikytis blaivybės darbe, juk mes darbe negalime išgėrinėti“, – teigė jis.
Reikėtų tikrinti rinkėjus
Paklaustas, ar seimo narius reikėtų tikrinti alkotesteriu, S. Stavickis nusijuokė – jo manymu reiktų tikrinti tuos, kurie seimą renka.
„Aš galvoju, kad reikėtų alkotesteriu ar kažkokiomis kitomis priemonėmis tikrinti balsuojančius žmones, kurie renka seimą. Per kiekvienus rinkimus dalis Seimo narių yra tokie keisti, jie elgiasi taip nepaaiškinamai, kad atrodo, jog jie ir jų rinkėjai nėra adekvatūs ir blaivūs. Labiausiai tai noriu paskirti ponui Petrui Gražuliui. Jam tikrai galėčiau priskirti pavyzdžių, kada būtų reikėję patikrinti blaivumą“, – teigė jis.
Atlikėjas pabrėžė, kad seimo nariai priima keistų sprendimų ir nevartodami alkoholinių gėrimų.
„Aš manau, kad tai jau būtų nerimta diskusija, ar seimo narys gali priimti ar nepriimti nesąmoningų sprendimų, galėčiau pasakyti tik tai, kad jie ir blaivūs priima labai keistų sprendimų. Todėl nemanau, kad alkoholis tai kažkaip pablogintų“, – komentavo S. Stavickis.
Jam teigimas, kad neatsirado kitokių maitinimo įstaigų, irgi atrodo juokingas – palygino situaciją mokyklose.
„Juokaudamas galiu atsakyti, kad tai yra pašieptina situacija. Pavyzdžiui, mano vaiko mokykloje yra įmonė, kuri teikia maitinimo paslaugas. Jeigu kažkuriais metais nepavyktų surasti įmonės, o būtų tik įmonės pardavinėjančios alkoholį, tai ir mokyklose pardavinėtų alkoholį? Tai tiesiog yra nelabai paaiškinamas dalykas“, – juokėsi atlikėjas.
Turėtų spręsti blaivia galva
S. Urbonavičius minėjo, kad jeigu alkotesteriu yra tikrinami kitų profesijų atstovai, seimo nariai taip pat turėtų prisiimti atsakomybę.
„Jeigu taip baisiai nebepasitikime savo politikais, gal ir verta. Kita vertus, pavyzdžiui, autobusų vairuotojai privalo tikrintis alkotesteriu, tai gal ir čia būtų gerai patikrinti. Visgi, jie priima įstatymus, kurie yra svarbūs mums visiems ir norėtųsi būti užtikrintiems, kad tai jie daro blaivia galva“, – pabrėžė S. Urbonavičius.
Jo nuomone, maitinimo įstaigos atsisako dirbti dėl pasikeitusios ekonominės situacijos.
„Aš suprantu maitinimo įstaigų problemas, tai yra labai sudėtingas verslas ir aš dažnai girdžiu iš restoranų, kavinių bei visų, kas tuo verslu užsiima, kad iš tiesų yra labai sudėtinga išgyventi be alkoholio. Nemanyčiau, kad čia yra kažkas sukama apie pirštą, deja, yra tik tokios ekonominės sąlygos. Norėtųsi, kad tai keistųsi, bet nežinau, kaip tai būtų galima įgyvendinti“, – užbaigė atlikėjas.