• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Tavyje gyvena trys Jėzaus sielos“, – tokius vietinio žiniuonio žodžius lankydamasis spalvingajame Taipėjuje neseniai išgirdo aktorius Leonardas Pobedonoscevas. Ezoterinės patirtys, šokiruojančiai dvokiantis maistas ir nakvynė interneto kavinėje – tai tik dalis nuotykių, kuriuos Taivano sostinėje žinomas aktorius patyrė sekmadienio TV3 žiniasklaidos grupės laidoje „Metam monetą“.

„Tavyje gyvena trys Jėzaus sielos“, – tokius vietinio žiniuonio žodžius lankydamasis spalvingajame Taipėjuje neseniai išgirdo aktorius Leonardas Pobedonoscevas. Ezoterinės patirtys, šokiruojančiai dvokiantis maistas ir nakvynė interneto kavinėje – tai tik dalis nuotykių, kuriuos Taivano sostinėje žinomas aktorius patyrė sekmadienio TV3 žiniasklaidos grupės laidoje „Metam monetą“.

REKLAMA

Šį pavasarį aktoriai ir bičiuliai Leonardas Pobedonoscevas bei Audrius Bružas vėl leidžiasi į pasaulio pažinimo kelionę jau ketvirtajame TV3 kelionių šou „Metam monetą“ sezone. Visai neseniai jie apsilankė spalvingąją Taivano sostinę Taipėjų.

REKLAMA
REKLAMA

Taipėjus – tai miestas, kuris savo unikalia architektūra, turtinga istorija ir pulsuojančia kultūra patraukia daugybę lankytojų iš viso pasaulio. Ši dinamiška metropolija žavi ne tik savo architektūra ir technologiniu išsivystymu, bet ir turtingu kultūriniu palikimu, svetingais žmonėmis bei nuolatiniu progresu. Nuo senųjų šventyklų iki futuristinių dangoraižių –  Taipėjus yra ne tik Taivano širdis, bet ir viso Azijos regiono kultūrinė, ekonominė ir politinė kryžkelė.

REKLAMA

Kaip ir ankstesniuose „Metam monetą“ sezonuose, taip ir šiame, kiekviename naujai lankomame pasaulio kampelyje laidos herojai L. Pobedonoscevas ir A. Bružas meta monetą, kuri nulemia jų likimą: atspėjus, kas išskris, vienas vedėjų gauna belimitę kortelę ir gali mėgautis išskirtine prabanga, o štai kitam, neatspėjusiam, naujoje lokacijoje tenka praleisti savaitgalį su vos 100 eurų biudžetu.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmoje naujojo sezono laidoje monetos metimas lėmė, jog L. Pobedonoscevui teko „varguolio“ vaidmuo ir Taipėjų jis turėjo pažinti su 100 eurų kortelėje. Vis dėlto, išradingumo nepritrūko – jis lankėsi naktiniuose turguose, meldėsi Longšano šventykloje, žygiavo kalnų takais, maudėsi karštosiose versmėse, o biudžeto pakako ne tik nakvynei, bet ir vietiniams skanumynams, įskaitant garsųjį smirdantį tofu (angl. „stinky tofu“).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atėjo metas rimtiems išbandymams. Ar esate girdėję apie smirdantį tofu? Tai stipraus kvapo, fermentuotas tofu, laikomas kultiniu gatvės maistu Kinijoje ir Taivane. Jo kvapas – aštrus ir dažnai atstumiantis, tačiau tikriems gurmanams tai tarsi kvietimas ragauti. Skonis – netikėtai švelnus ir gilus, kurį supranti tik tada, kai išdrįsti paragauti“, – juokėsi Leonardas.

REKLAMA

Lankydamas Taipėjuje Leo taipogi apsilankė pas vietinį žiniuonį – žmogų, kuris garsėjo savo neįprastomis pranašystėmis. Leo netikėtai išgirdo, kad jis nėra paprastas keliautojas. Anot žiniuonio, Leonarde apsigyveno trys Jėzaus dvasios...

„Žinote, ką sužinojau? Aš ne Leonardas, aš – Jėzus. Taip, jums nepasigirdo. Žiniuonis man pasakė, kad jei netikiu jo žodžiais, galiu patikrinti, mesdamas medines lenteles, kurias vietiniai naudoja, norėdami sulaukti atsakymų į svarbius klausimus, ir jos man atsakys... Tik čia paradoksas: mėčiau, mėčiau ir vis iškrisdavo „ne“, arba „cha cha cha“ – vadinasi, Dievas juokiasi. Galiausiai žiniuonis man pasakė, kad Jėzaus dvasia paliko mano kūną... Toks įdomus ir neįprastas tas Taivanas“, – su šypsena pasakojo laidos herojus.

REKLAMA

Pobedonoscevo atradimai Taipėjuje

Tuo metu improvizacijų meistras A. Bružas, turėdamas belimitę myTU kortelę, visą savaitgalį mėgavosi gurmaniškais Taivano patiekalais geriausiuose restoranuose, poilsiu ištaigingame viešbutyje, prabangiu „Bentley“ automobiliu ir įspūdingomis pramogomis – nuo vakarėlių geriausiuose naktiniuose klubuose iki apsilankymo garsiajame „Taipei 101“ dangoraižyje.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jūs pažiūrėkit, „Taipei 101“ viršaus net nesimato! Ajajaj, tikrai, kad sukas galva išvydus. Vien šis pastatas – rimta priežastis aplankyti Taipėjų. Čia telpa viskas: aukščiausios klasės restoranai, stilingos parduotuvės, įvairios pramogos ir net kvapą gniaužiantys vaizdai iš viršutinių aukštų. Tai tikra miesto širdis ir vizitinė kortelė“, - žavėjosi A. Bružas.

REKLAMA

Ką Taipėjus gali pasiūlyti išskirtinės prabangos ieškantiems keliautojams ir tiems, kurie leidžiasi į kelionę su ribotu biudžetu? Kokios miesto vietos labiausiai sužavėjo Bružą ir Leo bei ką privalu pamatyti lankantis Taivano sostinėje?

„Four Points by Sheraton Taipei Bali“. Vos kelios minutės nuo šurmuliuojančio Taipėjaus – ir jūs jau Bali rajone, kur 2023 m. duris atvėręs „Four Points by Sheraton“ tapo tikru poilsio perliuku. Bružas pasirinko apsistoti būtent čia. Šis 156 kambarius turintis viešbutis stebina ne tik moderniais kambariais su panoraminiais langais, bet ir kvapą gniaužiančiais vaizdais į upę ir pakrantę. Viena iš maloniai stebinančių viešbučio savybių – tai galimybė mėgautis karštosiomis versmėmis tiesiog savo kambaryje. Vanduo, gaunamas iš Guanyin kalno, yra gintaro spalvos ir žinomas kaip „Auksinės grožio karštosios versmės“. Čia rasite ir išskirtinius restoranus, barus, sporto centrą ir kitas pramogas. „Šis viešbutis itin saugus pasirinkumas. Ypač tokiems vidutinio amžiaus vyrams kaip aš“, - juokėsi Bružas.

REKLAMA

QTIME interneto kavinė. Įsivaizduokite vietą, kurioje galite žaisti mėgstamus žaidimus, skaityti komiksus ir netgi išsimiegoti – viskas vienoje erdvėje. Tai – QTIME interneto kavinė Taipėjuje, sujungusi žaidimų entuziastų svajones į realybę. Ši koncepcija gimė Pietų Korėjoje, kur žaidimų kultūra ir komiksai yra neatsiejama kasdienybės dalis. QTIME siūlo ne tik aukštos klasės kompiuterius su galingomis vaizdo plokštėmis, bet ir patogias kėdes ilgiems žaidimų seansams ir kabinas išsimiegoti. Be to, čia galite užsisakyti maisto tiesiai iš savo vietos – nuo ramenų iki įvairių užkandžių, kurie atkeliaus tiesiai prie jūsų stalo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Xinyi rajonas – Taipėjaus širdis, kur dangoraižiai susitinka su kultūra ir skoniu. Įsikūręs rytinėje Taipėjaus dalyje, Xinyi rajonas yra ne tik finansinis ir politinis sostinės centras, bet ir vieta, kur modernumas susilieja su tradicijomis. Čia stūkso garsusis „Taipei 101“ – vienas aukščiausių pasaulio pastatų, siūlantis kvapą gniaužiančius vaizdus. Trys išskirtiniausi prekybos centrai šiame rajone yra „Bellavita“, „Breeze Xinyi“ ir „Breeze Nan Shan“. „Bellavita išsiskiria“ savo europietišku architektūros stiliumi ir rafinuota atmosfera. Be to, tai vienintelis prekybos centras, kuris priklauso šeimai, o ne korporacijoms. Visuose juose gausu brangiausių pasaulyje prekės ženklų parduotuvių. Nuo „Chanel“ iki „Dior“, nuo „Hermes“ iki „Gucci“.

REKLAMA

Dangoraižis „Taipei 101“. Kai 2004 m. Taipėjuje išdygo „Taipei 101“, pasaulis sulaikė kvapą: 509 metrų aukščio bokštas tapo pirmuoju pastatu, peržengusiu pusės kilometro ribą. Šešerius metus jis buvo aukščiausias pasaulyje, kol 2010 m. jį aplenkė Dubajaus „Burj Khalifa“. Tačiau aukštis – tik pradžia. Šis 101 aukšto bokštas, primenantis bambuko stiebą, sujungia senovės kinų simboliką ir modernią inžineriją. Jo širdyje – 660 tonų sveriantis milžiniškas plieninis rutulys, kuris švelnina pastato svyravimus per žemės drebėjimus ir taifūnus. Nors šiandien „Taipei 101“ užima vienuoliktą vietą tarp aukščiausių pasaulio pastatų, jis išlieka Taivano pasididžiavimu ir technologinės pažangos simboliu. Kiekvieną Naujųjų metų naktį jis nušvinta įspūdingais fejerverkais, pritraukdamas tūkstančius žiūrovų.

REKLAMA

„Simple Kaffa“ – tai ne šiaip kavinė, o kavos šventovė, įsikūrusi 88-ajame „Taipei 101“ aukšte. Tai aukščiausiai Taivane esanti kavinė, kurioje kavos puodelis susilieja su debesimis. Šią vietą įkūrė 2016 m. Pasaulio baristų čempionas Berg Wu, kuris savo meistriškumą ir aistrą kavai pavertė įspūdinga patirtimi lankytojams.

„Din Tai Fung“ – tai ne tik restoranas, bet ir kulinarinė legenda, įsikūrusi viename iš aukščiausių pasaulio pastatų – „Taipei 101“. Ši vieta neabejotinai taps įsimintina stotelė kiekvienam, besidominčiam taivaniečių virtuve, technologijomis ir unikaliu miesto gyvenimo ritmu. „Din Tai Fung“ išsiskiria ne tik aukščiausios kokybės koldūnais, bet ir pažangia technologija. Dėl pandemijos laikotarpiu įdiegta robotų padavėjų sistema tapo nuolatiniu darbuotoju, dirbančiu 24 valandas per parą. „Į šią vietelę tuntais žinokit plūsta žmonės. O kaip skanu, jūs net neįsivaizduojate!“, - žavėjosi A. Bružas.

REKLAMA
REKLAMA

Chiang Kai-She memorialo aikštė – tai svarbus Taivano istorijos, politikos ir kultūros simbolis, atspindintis šalies tapatybę. Turėdamas tik 100 eurų myTU kortelėje, L. Pobedonoscevas nusprendė būtinai apsilankyti čia – tai viena svarbiausių viso Taipėjaus vietų, o ir įėjimas nekainuoja nei cento. Keliautojai šioje vietoje gali geriau suprasti Taivano praeitį, dabartį ir demokratijos bei žmogaus teisių siekius. Memorialinė salė yra apsupta Laisvės aikštės (angl. Liberty Square), kuri yra populiari vieta masiniams renginiams ir festivaliams. Aikštėje taip pat stovi Nacionalinis teatras ir Nacionalinė koncertų salė, kurie kartu su memorialine sale sudaro reikšmingą kultūrinį kompleksą Taipėjuje.

Longshan šventykla. Norėdamas kuo geriau pažinti Taivano kultūrą, istorinius objektus ir labiau pasigilinti į vietinių tikėjimą, Leo nusprendė apsilankyti Longshan šventykloje, kuri yra ne tik viena iš seniausių, bet ir viena iš svarbiausių Taivano šventyklų. Pastatyta 1738 m. imigrantų iš Fujian provincijos, ji tapo ne tik dvasiniu, bet ir kultūriniu šio miesto centru. Šventykla pasižymi tradicine kinų architektūra. Viduje gausu išraiškingų skulptūrų, išraižytų stulpų ir spalvingų drakonų, kurie saugo šventovę. Pagrindinė šventovės dievybė – Guanyin, užuojautos ir užtarimo deivė. Longshan šventykla yra žinoma dėl savo unikalių tradicijų. Viena iš jų – „jiaobei“ ritualas, kai tikintieji meta pusmėnulio formos medines lenteles, kad gautų atsakymus į savo klausimus. „Nepakartojamai graži šventykla, kupina ryškių spalvų ir gausybės raštų. Joje yra daugybė altorių, skirtų skirtingiems dievams, prie kurių galima pasimelsti. Taip pat čia galima užduoti klausimą, į kurį gausi atsakymą“, - dalinosimLeo.

REKLAMA

„Fortune Telling Street“, Songshan rajonas. Įsivaizduokite: žingsniuojate po judrią Taipėjaus gatvę, kai staiga nusileidžiate į šviesų, bet paslaptingą tunelį. Čia, po žeme, prasideda „Fortune Telling Street“ (liet. Būrimo gatvė) – unikali vieta, kur susitinka senovinės tradicijos ir šiuolaikinis miesto gyvenimas. „Fortune Telling Street“ – tai ne tik gatvė, bet ir tikras dvasinis turgus, kuriame rasite įvairiausių būrėjų: nuo veido ir delno skaitytojų iki astrologų ir net ryžių būrėjų. Ši vieta yra populiari tiek tarp vietinių, tiek tarp turistų, ieškančių atsakymų į gyvenimo klausimus.

Ningxia naktinis turgus. Įsikūręs istoriniame Datong rajone, Ningxia naktinis turgus yra viena iš seniausių ir labiausiai vertinamų Taipėjaus gastronominių vietų. Nepaisant savo kompaktiško dydžio, šis turgus pelnė pravardę „Taipėjaus skrandis“. Ir ne be priežasties. Nuo 17:00 iki 01:00 val. vakaro, Ningxia gatvė virsta kulinariniu rojumi. Čia galima rasti daugiau nei 180 maisto stendų, siūlančių tiek tradicinius taivaniečių patiekalus, tokius kaip bulvių pyragėliai ar žuvies kamuoliukai, tiek tarptautinius skonius. Šiame turguje varguolis Leo paragavo populiarų vietinį užkandį „Stinky tofu“ – fermentuotą tofu, kuris, nepaisant stipraus ir nemalonaus kvapo, pasižymi švelniu skoniu. „Labai gardu! Nors kvapas dvelkia jau iš toli, skonis tikrai fantastiškas“, - juokėsi Leo.

REKLAMA

Restoranas „Modern toilet“. Vienas keisčiausių Taipėjaus restoranų kviečia vakarieniauti ant klozeto ir valgyti iš miniatiūrinių tualetų. Desertui – šokoladinis ledų sūkurys, įtartinai primenantis... išmatas. Restorano įkūrėjas Wang Zi-wei įkvėpimo sėmėsi iš japoniško komikso „Dr. Slump“, o idėja virto tikru hitu. Ši neįprasta vieta Ximending rajone garsėja ne kulinariniais stebuklais, o humoru, nuotraukomis ir nepamirštama patirtimi.

„Revolver pub“ – unikalus baras ir muzikos erdvė, veikianti nuo 2010 m. Taipėjuje, netoli Čiang Kai-ši memorialinės salės. Ši vieta tapo alternatyviosios muzikos mėgėjų traukos centru, siūlančiu nepretenzingą atmosferą ir įvairius renginius. Baro interjeras pasižymi raudonais rokenrolo akcentais, o lankytojų tarpe – tiek vietiniai, tiek užsieniečiai.

„Obsi Taipei“ naktinis kubas. Taipėjus – itin patraukli vieta naktinių nuotykių ieškotojams. „Obsi Taipei“ – tai naktinis klubas, kur susipina moderni elektroninė muzika, gyvi pasirodymai ir nepakartojami teminiai vakarai. Šiame klube niekada nesustojama – grakščios šokėjos, šokiai iki aušros, o ore tvyro laisvės jausmas, kuris užkrečia kiekvieną. Tuo įsitikino ir Bružas. „Mano akys užpildytos grožio, žandikaulis atvimpa, kūnas pradeda judėti – aš pakylu nuo sofos, rankos sukasi, o galvoje – laisvė šokti, gyventi, būti… turtingu!“, - linksminosi laidos turtuolis.

REKLAMA

„Mr. Whisky“ parduotuvė. Viskis Taivane – itin populiarus gėrimas. Taipėjuje esanti „Mr. Whisky“ yra ne tik parduotuvė, bet ir tikras viskio entuziastų rojus. Ši vieta garsėja savo išskirtiniu asortimentu, kuriame dominuoja „Kavalan“ – pirmaujanti Taivano viskio gamintoja, pelniusi tarptautinius apdovanojimus už savo unikalų skonį. Be to, čia rasite ir kitų prestižinių viskių, tokių kaip „Yamazaki“ ir „Hibiki“, kurie papildys kiekvieną kolekciją ar taps puikia dovana.

„Thermal Valley“ karštosios versmės. Taivano sostinė garsėja savo karštųjų versmių (angl. hot springs) kultūra, kuri pritraukia tiek vietinius gyventojus, tiek turistus. Šie geoterminiai šaltiniai suteikia galimybę atsipalaiduoti ir pasimėgauti gydomosiomis savybėmis. Vienas žymiausių karštųjų versmių regionų Taipėjuje yra Beitou rajonas. Karštųjų versmių vanduo dažnai yra turtingas mineralais, tokiais kaip sieros junginiai, kurie gali turėti teigiamą poveikį odai ir bendrai sveikatai. Lankantis karštųjų versmių kurortuose, svarbu laikytis vietinio etiketo ir taisyklių. Dažnai prieš įeinant į bendrąsias vonias reikia kruopščiai nusiprausti, o kai kuriose vietose gali būti reikalaujama dėvėti tam tikrą aprangą arba visai nedėvėti drabužių. „Jaučiu, kaip atsigaunu – kojos palengvėja, kūnas pasisemia visų geriausių elementų, protas nusiramina, o stresas tiesiog išnyksta“, - dalinosi čia apsilankęs varguolis Leo.

REKLAMA

Restoranas „Really Good Seafood“, įsikūręs Da’an rajone, veikia nuo 1995 metų kviečia į nepamirštamą jūros gėrybių kelionę. Ši vieta garsėja šviežiausiais jūros produktais, kuriuos galima pasirinkti tiesiai iš gyvų žuvų akvariumų, o patyrę darbuotojai mielai patars dėl geriausių gaminimo būdų. Tarp išskirtinių patiekalų – druskoje keptas purpurinis krabas, bambukinių ūglių salotos su laukinės žuvies ikrais, subtilūs omaro troškiniai ir kitos jūros gėrybės. „Labai skanu ir visko tiek daug: tradicinė sriuba, krabas, omaras, žuvies troškinys...“, - pasakojo A. Bružas, po ištaigingų pietų savo belimitę myTU kortelę „paplonindamas“ net 500 eurų.

Bičiulių, aktorių ir užkietėjusių keliautojų Leonardo Pobedonoscevo ir Audriaus Bružo kelionių nuotykiai sugrįžo į TV3 televizijos eterį! Žiūrovų simpatijas užkariavęs kelionių šou „Meta monetą“ ir vėl kviečia žiūrovus keliauti kartu ir patirti kvapą gniaužiančius nuotykius!

Ketvirtajame sezone monetą draugai mes dar nelankytose vietose – nuo Taipėjaus iki Dubajaus, nuo Kapadokijos iki Kalabrijos!

Atvykus į naują kryptį ir metus monetą paaiškėja, kokį kelionių biudžetą gauna kiekvienas iš vedėjų – tas, kuris atspėja, kas iškris, gali džiaugtis neribotu kelionės biudžetu ir žadą atimančia prabanga, o štai neatspėjusiam pasiseka mažiau. Jo biudžetas savaitgaliui – vos 100 eurų, kurių turi užtekti viskam – nuo nakvynės bei transporto iki maisto ir pramogų.

Žiūrovų laukia ne tik nepamirštami nuotykiai, įspūdžiai ir kuriozai, bet ir galybė naudingos informacijos bei patarimų visiems kelionių mėgėjams! (siūlau šito nebekartoti)

Kelionių šou „Metam monetą“ – sekmadieniais, 19.30 val. tik per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų