Naujienų portalo tv3.lt kalbintas Ą. Misiukevičius atvirai prabilo apie socialinius tinklus, neigiamus komentarus bei homoseksualumą Lietuvoje.
Socialiniuose tinkluose Ąžuolas yra atviras
Plaukų stilistas mano, kad žmonės, kurie užsideda tam tikras kaukes ir socialiniuose tinkluose apsimetinėja, savotiškai yra talentingi žmonės.
„Tai yra savotiškas talentas. Įsivaizduokite, kad žmogui reikia kažką parduoti, kažką įsiūlyti ar įtikinti, jog ta prekė yra tobula. Jis pirmiausia pats turi toks būti. Ar ne? Ir ką tuomet daro? Vienam ar kitam pavyksta taip atrodyti, tačiau didžioji dauguma turi nertis iš kailio ir maskuotis „tobulomis“ kaukėmis ir vaidinti. Įdomiausia, kad dėl to atsiranda daug pirkėjų. Aš gyvenu atvirai. Koks aš esu, tokį mane ir mato. Ar esu su draugais, ar socialinėje erdvėje, aš esu toks pats. Vieniems tai labai nepatinka, o kitiems – atvirkščiai. Apsimetinėti kitu žmogumi ar nertis iš kailio, kad patikčiau visiems – to aš nedarau. Todėl vieniems atrodau fainas, o kitiems – storžievis. Bet esu be kaukės, deja“, – kalbėjo Ąžuolas.
Pašnekovas tikino, kad jis visai nesistengia apsimetinėti ir meluoti žmonėms: „Visada bus už tave gražesnių, protingesnių ar dar kokių nors. Tačiau jie niekada nebus jumis. Taip augino ir auklėjo tėvai. Sakyti tiesą kartai yra kančia, nėra taip lengva. Mes kiekvienas norime, kad ir su mumis taip elgtųsi. Svarbiausia, kuomet sakai tiesą ir būni savimi, yra stengtis neskaudinti žmogaus. Tuomet jau ir prasideda menas. Todėl kartais žmonės renkasi lengvesnį kelią ir galvoja vieną, tačiau sumeluoja, kad įtiktų, o už akių apkalba. Paprastumas ir atvirumas – siekiamybė. Taip mane išmokė tėvai. Augau tokioje aplinkoje. Nors ir man dar reikia mokytis ir mokytis. Čia yra gyvenimo universitetas. Gali save auginti ir auginti.“
Kritika ir mokėjimas ją priimti
Instagrame plaukų stilistas turi kone 23 tūkst. sekėjų. Vieni žmonės jį myli, o kiti nepraleidžia progos ką nors pikto parašyti ar kitaip jį įžeisti.
Kalbėdamas apie negatyvą jis tikino, kad svarbiausia yra atskirti argumentuotą komentarą nuo kritikos strėlių.
„Jei mus giria, tuomet mes džiaugiamės. Tai mus motyvuoja ir toliau taip elgtis. Čia yra savotiškas komfortas. o jei kritikuoja, tuomet čia bus jau kitas klausimas. Kritiką reikia mokėti priimti ir yra labai svarbu atsirinkti, kas tave kritikuoja. Jei protingas žmogus – verta kažką keisti savo elgesyje, bet jei koks kvailys rašinėja, tuomet reikia neeikvoti savo energijos, o palinkėti labos nakties ir tiek. Svarbiausias momentas yra pačiam atsirinkti, kur skanu, o kur yra ne tau“, – pasakojo plaukų stilistas.
Ąžuolas įsitikinęs, kad moka pats pasijuokti iš savęs, todėl į negatyvias žinutes nekreipia daug dėmesio: „Kuo daugiau sekėjų, kuo daugiau tave stebi, tuo daugiau ir komentarų. Vienintelis minusas mano gyvenime, kad blogų komentarų yra mažiau, nei gerų. Man tik klausimas kyla dėl tų skaudžių replikų. O ką jis čia veika, kuomet spokso į mane? Toks protingas, intelektualus ir kultūringas žmogus. Gal pertrauką pasidarė tarp savo knygų skaitymo ir nusprendė pažiūrėti kaip Ąžuolas gyvena? Aš su humoru moku pasijuokti ir pats iš savęs, todėl pikti komentarai ne man.“
Birželis – lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų mėnuo
Birželis paskelbtas lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų mėnesiu. Šio mėnesio 8 d. LGBT bendruomenės organizuojama eisenas už lygybę.
Apie kitos orientacijos žmones pasisakė ir Ąžuolas, kuris mano, kad žmogus privalo būti laimingas, kad ir koks bebūtų.
„Šis mėnuo žymi, jog mažuma taip pat egzistuoja, myli ir yra laimingi. Lietuva darosi vis labiau tolerantiškesnė. Gal šiek tiek ir atsiliekame nuo kitų šalių, bet čia yra ne lenktynės ir ne varžybos. Gyvenimas laisvėja ir nuo to tik visiems yra geriau. Dabar neverta kalbėti apie valstybės klaidas, nes tuoj pulsime sveti ant svarstyklių už ir prieš. Tautiečiai puls aiškintis: mes ne prieš, bet kam tos demonstracijos ir panašiai. Ateis laikas, tikiu, didės ir tolerancija. Tuomet mažės ir demonstrantų skaičius. Juk visi nori būti laimingi čia ir dabar“, – savo poziciją išsakė Ąžuolas.
Pašnekovas mano, kad svarbu yra kalbėtis ir neapsimetinėti tokiu, kokiu nesi: „Kalbėtis ir kalbėti ne tik galime, bet tai yra sveikintina. Tik kalbėdami ir bendraudami mes galime išgirsti, išsisakyti, užjausti ar suvokti daugiau. Tuomet ir prasideda žodis demokratija ir laisvė. Būkime laimingi visi, kad ir kokie bebūtumėme. Koks skirtumas, kokia plaukų spalva, koks ūgis, svoris ar seksualinė orientacija? Taip, kad visi ir už visus.“