„Festivalių organizatoriai paprastai koncentruojasi į ilgalaikę perspektyvą ir savo veiklą planuoja kelis metus į priekį. Vilniaus skirtu finansavimu norime komandoms leisti jaustis stabiliau, užtikrinti sklandesnį darbą ir jau galvoti apie kitų metų renginių organizavimą“, – savivaldybės pranešime cituojama Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.
Pažymima, jog šiemet pareiškėjai savo nuožiūra galėjo pasirinkti į kokią metinio finansavimo kategoriją festivalis pretenduoja: nuo 25 iki 50 tūkst. eurų ar nuo 50 iki 100 tūkst. eurų. Iš viso sulaukta 34 paraiškų, iš kurių 29 buvo perduotos vertinti ekspertams.
„Trimetis finansavimas skirtas 11 festivalių, kurie teikė paraiškas 50–100 tūkst. eurų metinio finansavimo kategorijai, ir 7 festivaliams, kurie teikė paraiškas 25–50 tūkst. eurų metinio finansavimo kategorijai“, – praneša savivaldybė.
Finansavimą nuspęsta skirti tarptautiniams šiuolaikinio šokio festivaliams „Naujasis Baltijos šokis“ ir „Open House Vilnius“, džiazo muzikos festivaliams „Vilnius Mama Jazz“ ir „Vilnius Jazz“, šiuolaikinės muzikos festivaliams „GAIDA“ ir „Kristupo festivaliui“, Vilniaus tarptautiniam teatro festivaliui „Sirenos“, Vilniaus trumpųjų filmų festivaliui, Vilniaus miesto kino festivaliui „Kino pavasaris“, senosios muzikos festivaliui „Banchetto Musicale“ bei Europos kino festivaliui „Scanorama“.
Tuo metu mažųjų festivalių metinis finansavimas skirtas festivaliams „Mados infekcija“, „Baltic Pride“, literatūros festivaliui „Vaikų knygų sala“, festivaliui „Gilios upės tyliai plaukia“, Vilniaus knygų mugei, urbanistinio šokio festivaliui jaunimui „Urban Essentials“ bei folkloro festivaliui „Pokrovo varpai“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!