• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę nuvilnijus istorijai apie galimą smurtinį konfliktą Viktorijos ir Lauryno Suodaičių namuose, pasipylė įvairiausios žmonių istorijos, psichologų patarimai. Netgi pasklido neteisingi gandai apie poros skyrybas. Anot advokatės Svetlanos Proninos, skyrybų statistika Lietuvoje nedžiugina, o viena pagrindinių jų priežasčių – smurtas šeimoje.

Šią savaitę nuvilnijus istorijai apie galimą smurtinį konfliktą Viktorijos ir Lauryno Suodaičių namuose, pasipylė įvairiausios žmonių istorijos, psichologų patarimai. Netgi pasklido neteisingi gandai apie poros skyrybas. Anot advokatės Svetlanos Proninos, skyrybų statistika Lietuvoje nedžiugina, o viena pagrindinių jų priežasčių – smurtas šeimoje.

REKLAMA

Registrų centro duomenys rodo, kad 2021-aisiais registruota penktadaliu daugiau skyrybų nei 2020-aisiais. Kaip sako advokatė S. Pronina, tendencijos skyrybų srityje tikrai nepriverčia šypsotis.

„Skyrybos, kaip ir vedybos, tapo praktiškai neatsiejama gyvenimo dalimi. Jau daugelį metų Lietuvoje skyrybų statistika nesikeičia, pavyzdžiui. 2021 metais įregistruota 15,2 tūkst. santuokų bei 7,2 tūkst. ištuokų. 

Pastebėtina ir neigiama tendencija, kaip matoma, 2021 metais skyrybų itin padaugėjo, net 21 proc. daugiau nei įvyko 2020 metais. 

REKLAMA
REKLAMA

Tokie skaičiai parodo besikeičiantį sutuoktinių požiūrį visų pirma į save, kaip asmenybę, į savo poreikių užtikrinimą bei nenorą likti gyventi tomis pačiomis gyvenimo sąlygomis. Žinoma, ši skyrybų tendencija iš esmės buvo sąlygota ir pasaulį ištikusios pandemijos – būkime sąžiningi – ne visos šeimos sugebėjo praktiškai visa laiką leisti šeimoje, kas ir paskatino jų ryžtą nutraukti santuokinius ryšius“, – portalui tv3.lt komentavo advokatė.

REKLAMA

Kenčiančių asmenų tauta

Tris dešimtis teisės srityje dirbanti moteris neslepia – poros į advokatus dažniausiai kreipiasi dėl narkotikų vartojimo, kurie pradeda kenkti šeimos gerovei, ar smurto atvejų artimoje aplinkoje.

„Susiklostė tokia tendencija, jog šeimos byloms mūsų kontoroje tenka didžiausias krūvis, tad iš patirties galiu išvardinti pagrindines santuokos iširimo priežastis – tai būtų neištikimybė, priklausomybė alkoholiui ar psichotropinėms medžiagoms, fizinio smurto vartojimas.  

REKLAMA
REKLAMA

Paskutiniais metais padaugėjo skyrybų dėl psichologinio smurto vartojimo, tačiau iš esmės manyčiau, kad būtent psichologinis smurtas bei nepagarba sutuoktiniui ir lemia visų kitų pasekmių (neištikimybė, fizinis smurtas, priklausomybės alkoholiui ar psichotropinėms medžiagoms) atsiradimą, išsivystymą, – atskleidžia ji. – Esame kenčiančių asmenų tauta – praktiškai kas antroje santuokos nutraukimo byloje pasitaiko smurto apraiškų – tiek psichologinio, tiek ir fizinio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad ir kaip bebūtų baisu, tačiau galiu pasakyti, kad daugelis šeimų tokį smurtą toleruoja ne vienerius metus, pripranta, įsivaizduoja, kad toks ir turi būti santuokinis gyvenimas. Deja, ne visi pasiryžta tokio smurto nutraukimui.“

O kaipgi teismas skyrybų metu vertina, kad poros namuose buvo smurtas?

„Žinoma, teismas, nutraukdamas santuoką, aiškinasi santuokos nutraukimo priežastis, tame tarpe atsižvelgia ir į vartotą psichologinį, fizinį smurtą, tokiu būdu nustatinėja vieno ar abiejų sutuoktinių kaltę dėl santuokos iširimo.

REKLAMA

Smurtas bet kuriuo atveju bylose vertinamas neigiamai, nenustatinėjant to priežasčių.

Tačiau skirtumas pastebimas baudžiamojoje teisėje, kur smurtas gali būti prilyginamas savigynai, ar paties nukentėjusiojo veiksmai, elgesys provokavo smurtą ir panašiai“, – sakė S.Pronina.

Situacija su vaikais

Moteris taip pat paaiškino situaciją ir su vaikais, atsidūrusiais smurtinėje aplinkoje.

„Teismas, nustatęs, kad šeimoje buvo smurto atvejų, visuomet į tai atsižvelgia vertindamas tiek dėl vaikų gyvenamosios vietos, tiek ir dėl bendravimo tvarkos nustatymo. Teismas tokiu atveju vertina ir paties smurto pobūdį – ar jis vyko tarp sutuoktinių, ar tarp tėvų, ar vaikų, kas ir daro įtaką tolimesnių sprendimų priėmimą“, – į klausimą, ar vaikai visada atskiriami nuo smurtautojo, atsakė ji.

REKLAMA

Taip pat dažnai skyrybų metu sutuoktiniai kivirčijasi ir dėl turto dalybos. Kaip tikina pašnekovė, paaiškėjus, kad šeimoje buvo smurto atvejis, teismas sprendžia dėl tolesnių veiksmų.

„Iš esmės, teismas, nustatęs vieno sutuoktinio kaltę dėl santuokos iširimo, turi teisę spręsti ir dėl turto padalinimo būdo, pvz., nustačius itin konfliktinius sutuoktinių santykius teismas gali gyvenamąjį būstą/įmonės akcijas priteisti vienam sutuoktiniui, kitam išmokant piniginę kompensaciją, taip ateityje užkertant kelią bendram šalių gyvenimui vienam būste, bendram įmonės  valdymui, tikslu ateityje išvengti naujų konfliktų“, – teigia moteris. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Smurtas šeimoje apima itin daug sričių. Pavyzdžiui, teismas nustatęs sutuoktinio kaltę dėl santuokos iširimo gali kitam sutuoktiniui priteisti neturtinę žalą, kaip satisfakciją už moralines skriaudas, taip pat kaip ir minėta, gali turėti įtakos dalinant sutuoktinių turtą ar sprendžiant vaikų gyvenamosios vietos ar bendravimo tvarkos nustatymo klausimus ir panašiai“, – apibendrina ji.   

 

 

o kalta tik puodaite , nes ji prisižiūrejo kaip jos motin ataip darė su savo vyrais , kad gautų po skyrybų babkes , obuolys nuo obels netoli rieda , be reikalo suodaitis siegel vedė
Tuoj paaiškės, kad niekas ten nesimušė, o čia jau visos prirašė "laiškų redakcijai" pasipasakojo kaip ir jas mušdavo.
LIDL PARDUODA SUPUVUSIUS KARPIUS!!!
DATA TINKA, O VAKUME DIDZIULE SMARVE!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų