Tiesa, toks planas yra parengtas labai seniai ir vykdomas, kai miršta bet kuris karališkosios šeimos narys. Veiksmai, kurių bus imtąsi mirus karalienei ar kitam karališkosios šeimos nariui, buvo rengiami jau nuo 1960 metų, tačiau iki šiol jie buvo laikomi paslaptimi.
Mirus princui Philipui bus imtasi plano kodiniu pavadinimu – „Operation Forth Bridge“, kuris susijęs su geležinkelio linija tarp Edinburgo ir Faifo. Visas pasaulis sužinos naujieną tik tada, kai Bakingamo rūmai oficialiai ją praneš žiniasklaidai. Pastaruoju metu turėjęs ne vieną sveikatos problemą karalienės sutuoktinis dalyvauja savo laidotuvių planavime. Anot šaltinių, princas nenorėtų didelio šurmulio, jo noras – nedidelės, kariško stiliaus šermenys
Tiesa, mirus karalienei, kodinis pavadinimas būtų kitoks – „Operation London Bridge“ (liet. Londono tilto operacija). Pagal naująjį pranešimą, visų pirma karalienės privatus sekretorius, seras Christopher Geidt, susisieks su tuometiniu ministru pirmininku, panaudodamas kodinį žodžių junginį „London Bridge is down“, informuojantį apie jos mirtį.
Kodinis žodžių junginys bus naudojamas siekiant išvengti, kad komutatoriaus operatoriai sužinotų apie šią naujieną, prieš pranešant apie tai valdžiai. Tuomet bus pradėta Londono tilto operacija (angl. London Bridge Operation) – labai organizuoti veiksmai, kurie pasibaigs monarchės laidotuvėmis.
Monarchė bus palaidota praėjus 12-ai dienų po jos mirties.