Kartu su naujagime dukrele sustiprėjusi ligoninėje, dainininkė namo parsivežė ir prisiminimus apie ne pačią paprasčiausią ankstukų gyvenimo pradžią, rašoma pranešime spaudai.
„Tas vaizdas – mažyliai inkubatoriuose, mamyčių akys, jų meilė ir stiprybė – mane labai stipriai palietė. Nuo to karto, kai viską pamačiau iš arti, tiesiog norisi būti šalia ir palaikyti. Todėl, kai tik galiu – stengiuosi dalyvauti tokiose iniciatyvose“, – pasakojo renginyje koncertavusi I. Zasimauskaitė.




Ankstukų tema, taip palietusi dainininkės širdį pirmosiomis pačios kaip mamos gyvenimo dienomis ligoninėje, jai teberūpi iki šiol.
Didžiuosiuose šalies miestuose, Kaune ir Vilniuje, vykusiame renginyje „Ankstukų gyvybės šventė 2025“ pasirodžiusi I. Zasimauskaitė neslėpė emocijų. Jaudino ir jautri šventės atmosfera, ir ankstukų tėvų pasakojamos istorijos. Dainuoti tokiomis aplinkybėmis, kaip pripažino atlikėja, nebuvo lengva: „Visą laiką graudinausi – nuo kalbų, nuo vaikelių, kurie bėgiojo, džiaugėsi. Mamos buvo labai laimingos. O mano pasirodymo metu daug kas šluostėsi ašaras. Buvo jauku ir gera būti šalia.“
Vienu jautriausių šventės momentų atlikėjai tapo renginio vedėjos Ingos liudijimas – ji pati augina ankstukus, kuriems šiandien jau 13 metų, jie užaugo sveiki ir stiprūs. Pasak I. Zasimauskaitės, šis pasakojimas priminė ir tai, kiek mitų vis dar egzistuoja apie ankstukų gimimą: „Ankstukas – tai ne kaltės ženklas, kad kažko nepadarei ar padarei blogai, jis – tikras stebuklas. Tokie vaikai liudija, kokia pažangi šiandien medicina ir kiek stiprybės slypi net pačiuose mažiausiuose.“
Bendruomenė, jungianti šeimas ir medikus
Šventes organizavo jau vienuoliktus metus Lietuvoje sėkmingai veikiantis projektas „Ankstukai“ kartu su tėvų organizacija „Padedu augti“. Kaip teigia “Ankstukų” projekto kuratorė Gintarė Damidavičienė, per renginį labiausiai norėta dalytis dėkingumu už išsaugotas gyvybes, o ankstukus auginantiems tėvams priminti, jog jie – ne vieni.
Bendruomenės stiprybę galėjo jausti ir neseniai ankstukų susilaukę tėveliai, ir gydytojai – renginys sostinėje vyko Santaros klinikų parke, buvo matomas ir pro intensyvios terapijos skyriaus langus, kur už ankstukų gyvybes kovojama kiekvieną metų dieną.
„Ankstukų“ inicijuoto renginio metu dėkingumo šypsenos dovanotos ir medikams, slaugytojoms bei visam medicinos personalui, kurio rūpestis ir profesionalumas kasdien padeda vykti mažiems stebuklams. Daugelis gydytojų ir slaugytojų pirmą kartą po ilgo laiko išvydo vaikus, kuriuos pažino tik kaip mažus, gležnus naujagimius.
„Ne kartą esame girdėję, kad medikams tai išties labai daug reiškia – pamatyti, kaip vaikai užauga, kaip klostosi jų gyvenimai. Tai stiprina ir jų tikėjimą savo darbu“, –pasakojo projekto kuratorė G. Damidavičienė. Pasak jos, pagrindinis „Ankstukų gyvybės šventės 2025“ tikslas – į bendruomenę suburti tiek neseniai ankstukų tėvais tapusius, tiek jau išaugintų ankstukų tėvelius.
„Labai norime, kad ankstukų tėveliai nesijaustų vieniši, žinotų, jog tai – tik trumpas jų mažylių gyvenimo etapas. Ir svarbiausia, kad žinotų, jog „Ankstukai“ yra ta bendruomenė, kurioje galima drąsiai ir saugiai dalintis savo išgyvenimais“, – sakė G. Damidavičienė. Palaikymo ir pagalbos ieškantiems ankstukų tėvams skirtas ir “Ankstukų” projekto sukurta speciali Ankstukų pagalbos linija.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!