Šiais metais Turine, Italijoje vykęs renginys subūrė 40 skirtingų tautų, kurios varžosi dėl pagrindinio prizo. Po Vladimiro Putino invazijos į Ukrainą, lažybininkų favoritė yra Ukraina, rašo mirror.co.uk.
Vėliau Rusijai buvo uždrausta dalyvauti konkurse. Visam renginiui reikia didžiulio pasiruošimo, kiekvienai laimėjusiai šaliai duodama vieneri metai pasiruošti surengti didžiulį šou pasauliui. Ataskaitos apie konkrečias kiekvienų metų išlaidas labai skiriasi, tačiau manoma, kad Jungtinė Karalystė vis tiek moka šimtus tūkstančių vien už dalyvavimą.
Šiuo metu nežinoma, kiek JK sumokėjo už dalyvavimą 2022-ųjų „Eurovizijoje“, tačiau, remiantis ankstesniais metais, tai greičiausiai bus didžiulis skaičius. Šaltiniuose rašoma, kad BBC už dalyvavimą konkurse sumokėjo 363 tūkst. eurų. Šie pinigai buvo skirti tiesiogiai Europos transliuotojų sąjungai – organizacijai, kuri organizuoja renginį. Suma buvo šiek tiek didesnė nei 2009 m. – 327 tūkst. eurų. Jei augimas tęstųsi taip, 2022 m. dalyvių skaičius greičiausiai būtų daug didesnis.
Anot fitnessfreak360.com, muzikanto grynoji vertė yra daugiau nei 2 milijonai eurų, tačiau beveik visa tai sugeneruojama per jo socialinę žiniasklaidą. Nors JK kasmet moka šimtus tūkstančių už dalyvavimą „Eurovizijoje“, neaišku, kiek ji moka savo atlikėjams. Kitose šalyse tikimasi, kad dalyviai patys finansuos savo pasirodymus. Jie gali susigrąžinti išlaidas iš savo dainų pardavimo.
Vidutiniškai kiekviena „didžiojo penketo“ valstybė moka apie 250 tūkst. eurų dalyvio mokestį. Tai tik pusė sumos, kurią išleidžia šios valstybės, nes dar tiek pat yra skiriama patiems atlikėjams – kelionei, apgyvendinimui, išvaizdai, mokesčiams dainų kompozitoriams ir autoriams. Taip pat kainuoja pats pasirodymas ant scenos – apšvietimas, vizualizacijos. Neužtenka tik atvažiuoti – reikia ir susimokėti už tai, kaip atrodysi.
Kiek kasmet kainuoja „Eurovizija“?
„Eurovizijos“ kaina kiekvienais metais skiriasi, nes ji priklauso nuo visų dalyvaujančių šalių įnašų, rašo „Eurovision.tv“. Puslapyje paaiškinama, kad šios išlaidos yra apie 6,2 mln. eurų.
Kiekviena šalis kiekvienais metais moka skirtingą sumą, atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip BVP ar jos dydis. „Eurovizija“ teigia, kad mokėjimas skirstomas pagal tai, kurios šalys konkurse „turi didžiausią svorį“. Tačiau tai neapima visų išlaidų, nes priimančiosios šalies transliuotojas taip pat apmokės sąskaitą. Šis transliuotojas paprastai turi sumokėti nuo 10 iki 20 milijonų eurų. Vėlgi, tai labai priklauso nuo svarbių tautos ir jos transliuotojo aplinkybių.
„Eurovizijos“ svetainėje teigiama, kad priimantis miestas taip pat prisidės prie išlaidų finansiškai arba „natūra“. Tai gali būti šalutinių įvykių, miesto prekės ženklo, saugumo ir kt. forma.
Paskutinis pagrindinis pajamų srautas gaunamas iš rėmimo, balsavimo telefonu ir prekių. Manoma, kad kiekvienais metais daugiausiai prisideda penkios didžiosios tautos. Tai JK, Vokietija, Prancūzija, Italija ir Ispanija.